Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w 2025r. dla pracowników Nadleśnictwa Bircza.

NADLEŚNICTWO BIRCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00251541
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00251541/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-05-28 11:04
Lokalizacja
Stara Bircza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3eaef88-0653-40ea-8202-52c4653c9bb6
Identyfikator
7950010169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatkiOdzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatkiOdzież wierzchniaOdzież specjalna i dodatkiObuwie

Wykonawcy

1 przyznane

ZOL TAGART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTarnobrzeg, PL · lot 0
215 885,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00251541 z dnia 2025-05-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w 2025r. dla pracowników Nadleśnictwa Bircza.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO BIRCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650502296

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 99

1.5.2.) Miejscowość: Stara Bircza

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-740

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bircza@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bircza.krosno.lasy.gov.pl/web/bircza

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_bircza

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bircza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w 2025r. dla pracowników Nadleśnictwa Bircza.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3eaef88-0653-40ea-8202-52c4653c9bb6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00251541

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00559334/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Bircza w roku 2025.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00221425

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.48.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 216700,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa:
Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w 2025r. dla pracowników Nadleśnictwa Bircza, wykonanych zgodnie z:
a) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG;
b) Ustawą z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz.U. z 2016 poz. 542);
c) Obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 lipca 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz.U. z 2022 r. poz. 1854);
d) Ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. z 2023 r. poz. 215);
e) Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 10 maja 2019 r. uchylającym rozporządzenie w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz.U. 2019 poz. 966);
f) Protokołem dodatkowym nr 24 zawartym w dniu 25 listopada 2014 r. w Warszawie do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe z dnia 29 stycznia 1998r., zarejestrowanym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w dniu 4 grudnia 2014 r.;
g) Wzorami określonymi w Polskich Normach tj. m. in. odzież ochronna i robocza dostarczona dla Pracowników Lasów Państwowych musi posiadać atesty, odpowiednie parametry techniczne, zapewnić bezpieczne wykonywanie czynności związanych z procesem pracy i musi być oznaczone symbolem (CE) zgodnie z przepisami.
h) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. 2019, poz. 966 z późn. zm.);
i) Zarządzenie nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 26.05.2023 roku, w sprawie wzorów oraz wymagań niektórych środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego w Straży Leśnej;
Szczegółowy opis odzieży bhp zawierają normy:
PN-EN ISO 13934-1:2013-07; PN-EN ISO 13937-2-2002; PN-EN ISO 13934-1:2013-07; PN-EN ISO 13937-2-2002; EN ISO 13688:2013 (PN-EN ISO 13688:2013-12); EN 342:2017; (PN-EN 342:2018-01); EN 343:2019(PN- EN 343:2019-04); PN-EN ISO 13934-1:2013-07; EN ISO 13688:2013 (PN-EN ISO 13688:2013-12); EN 343:2019 (PN-EN 343:2019-04); PN-EN ISO 13934-1:2013-07; PN-EN 11092:2014-11; PN-EN ISO 811:2018-07; PN-EN 13937-2:2002; PN-EN ISO 13934-1:2013-07; PN-EN ISO 12945-2:2002; PN-EN ISO 105-E04:2013; PN-EN ISO 105-C06:2010; PN-EN ISO 105-B02:2014-11; PN-EN ISO 13934-1:2013-07; PN-EN ISO 12945-2:2002; PN-EN ISO 105-E04:2013; PN-EN ISO 105-C06:2010; PN-EN ISO 105-B02:2014-11; PN-EN ISO 13934-1:2013-07; PN-EN ISO 12945-2:2002; PN-EN ISO 105-E04:2013; PN-EN ISO 105-B02:2014-11; PN-EN ISO 12945-2:2002;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Wymienione opracowania stanowią integralną część SWZ, a wszystkie wskazane w nich, poprzez zamieszczenie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, materiały (wyroby) należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że w odniesieniu do materiałów (wyrobów) wskazanych z nazwy Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów (wyrobów) równoważnych, tj. o jakości nie gorszej niż opisana w Dokumentacji.
Kolorystyka ubrań roboczych / ochronnych powinna obowiązywać/nawiązywać do kolorystyki określonego dla munduru terenowego leśnika w świetle obowiązujących przepisów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

18200000-1 - Odzież wierzchnia

18400000-3 - Odzież specjalna i dodatki

18800000-7 - Obuwie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 215885,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 215885,91 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 215885,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZOL Tagart spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8670007706

7.3.4) Miejscowość: Tarnobrzeg

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 215885,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-05-28 do 2025-12-31
2025-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy