Najem mobilnego TK dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej ZZOZ w Wadowicach
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00253642
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00253642/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-05-29 10:23
- Lokalizacja
- Wadowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-98888035-5306-4e5f-a3be-7abd4d668df6
- Identyfikator
- 5512124676
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Urządzenia do tomografiiUsługi instalowania sprzętu medycznego
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00253642 z dnia 2025-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Najem mobilnego TK dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej ZZOZ w Wadowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306466
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Karmelicka 5
1.5.2.) Miejscowość: Wadowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 823 22 30
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mbury@zzozwadowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzozwadowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/pn/zzozwadowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Samodzielny Pubiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Najem mobilnego TK dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej ZZOZ w Wadowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98888035-5306-4e5f-a3be-7abd4d668df6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00253642
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00065620/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Najem mobilnego TK
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00226495
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.20.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje: najem modułowej pracowni TK wraz z tomografem 16 rzędowym dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej
4.5.3.) Główny kod CPV: 33115000-9 - Urządzenia do tomografii
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51410000-9 - Usługi instalowania sprzętu medycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu był najem mobilnego TK dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej ZZOZ w Wadowicach, tj. aparatu wraz z naczepą, posiadających parametry określone w OPZ.W toku postępowania na wniosek jednego z wykonawców Zamawiający dopuścił jako przedmiot oferty mobilną pracownię kontenerową w miejsce naczepy.
Po otwarciu ofert okazało się, iż dopuszczenie przez Zamawiającego mobilnej pracowni kontenerowej skutkuje nieporównywalnością ofert złożonych w postępowaniu, a to z tego powodu, że przedmiotem oferty mogą być przedmioty posiadające odmienne funkcjonalności i odmiennie pozycjonowane na rynku, jakkolwiek oba z tych przedmiotów zaspokajałyby potrzeby Zamawiającego, będące podstawą decyzji o udzieleniu zamówienia publicznego.
Skutkiem takiego określenia przedmiotu zamówienia mogło być naruszenie zasad uczciwej konkurencji, albowiem dostawcy mobilnej naczepy nie będą w stanie konkurować cenowo z dostawcami kontenerów stacjonarnych.
W związku z powyższym, skoro Zamawiający stwierdził nieporównywalność złożonych ofert, z istoty wiążącą się z naruszeniem uczciwej konkurencji, zobligowany był do unieważnienia postępowania, skoro określenie warunków zamówienia daje możliwość złożenia ofert nieporównywalnych i tym samym może mieć istotny wpływ na wynik postępowania.
| 2025-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |