Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Koczała
Gmina Koczała
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00460385
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00460385/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-19 07:46
- Lokalizacja
- Koczała, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fc35c835-3ab1-11ef-b37c-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 8431527934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00460385 z dnia 2024-08-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Koczała
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koczała
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979677
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Człuchowska 27
1.5.2.) Miejscowość: Koczała
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-220
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 59 857 42 58
1.5.8.) Numer faksu: 59 857 40 73
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: koczala@koczala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koczala.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fc35c835-3ab1-11ef-b37c-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Koczała2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc35c835-3ab1-11ef-b37c-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00460385
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00088136/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Koczała
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00409027
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RŚ.271.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
• I - Przebudowę dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Koczała –opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie PFU zgodnie z przedmiotem zamówienia oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji,
• II –Przebudowę dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Koczała – wykonanie robót budowlanych dotyczących przebudowy drogi gminnej nr 204037G, na podstawie dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik Nr 1 do zgłoszenia Nr BiA.6743.2.342.2023.MK
I
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji drogowych oraz wykonanie robót budowlanych w ramach kontraktu realizowanego na zasadach „zaprojektuj – wybuduj” dla zadań inwestycyjnych:
1) pn.: „Budowa drogi gminnej (dawnej drogi powiatowej nr 2501G) na odcinku Koczała- Załęże” w ramach zadania: „Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Koczała”. Projektowana inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 108/1 obręb 0007 Załęże, jednostka ewidencyjna 220305_2 Koczała, gmina Koczała, powiat człuchowski, województwo pomorskie. W ramach zamierzenia inwestycyjnego przewiduje się:
- budowę jezdni,
- budowę i przebudowę zjazdów,
- budowę poboczy,
- mikroniwelację istniejącego terenu,
- zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z budowaną drogą,
- zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych,
- wykonanie humusowania z obsianiem trawą,
2) pn.: „Budowa drogi gminnej (dawnej drogi powiatowej nr 2504G) na odcinku Płocicz- Koczała w ramach zadania: „Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Koczała”. Projektowana inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 596/1 obręb 0002 Koczała, jednostka ewidencyjna 220305_2 Koczała, gmina Koczała, powiat człuchowski, województwo pomorskie. W ramach zamierzenia inwestycyjnego przewiduje się:
- budowę jezdni,
- budowę i przebudowę zjazdów,
- budowę poboczy,
- mikroniwelację istniejącego terenu,
- zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z budowaną drogą
- zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych
- wykonanie humusowania z obsianiem trawą,
3) pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 204037G od mostu na rzece Rudzie do skrzyżowania z drogą gminną (dawną drogą powiatową nr 2504G)” w ramach zadania: „Przebudowa dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Koczała”. W zakresie zamierzenia inwestycyjnego przewiduje się:
- przebudowę jezdni,
- budowę skrzyżowania,
- budowę i przebudowę zjazdów,
- budowę poboczy,
- budowę opaski z kostki betonowej,
- mikroniwelację istniejącego terenu,
- zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z przebudowywaną drogą,
- zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych,
- wykonanie humusowania z obsianiem trawą.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania przedmiotowych dróg gminnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie i warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami przedmiotu zamówienia, wykonać roboty budowlane i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie dla całego zakresu inwestycji.
3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót, przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków wykonawcy, jest przedstawiony w Programach Funkcjonalno-Użytkowych.
4. Informacje zawarte w Programach Funkcjonalno-Użytkowych stanowią opis przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 31 i art. 103 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Zmiany ilości lub parametrów, zawarte w opisie ogólnym zamówienia, jakie mogą wystąpić w trakcie opracowania projektu oraz jakie wynikną z optymalizacji przyjętych rozwiązań, w tym elementów wynikających z uwarunkowań środowiskowych, nie będą powodowały zmiany zaakceptowanej kwoty kontraktowej oraz nie mogą wpłynąć na przedłużenie czasu ukończenia przedmiotu zamówienia.
6. Zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, pieszych i użytkowników przedmiotowych dróg, stworzenie dogodnego układu komunikacyjnego oraz poprawienie jakości życia i dostępności do terenów zlokalizowanych na obszarze gminy.
II
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową drogi gminnej nr 204037G w Płociczu. Projektowana inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 598 obręb 0002 Koczała, jednostka ewidencyjna 220305_2 Koczała, gmina Koczała, powiat człuchowski, województwo pomorskie. W ramach zamierzenia inwestycyjnego przewiduje się:
- przebudowę jezdni,
- budowę i przebudowę zjazdów,
- budowę poboczy,
- mikroniwelację istniejącego terenu,
- zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych,
- zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z przebudowywaną drogą,
- wykonanie humusowania z obsianiem trawą,
Planowana inwestycja pozwoli na stworzenie dogodnego układu komunikacyjnego znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego korzystających z przedmiotowej drogi. Do rozbiórki przewidziano nawierzchnię jezdni, zjazdy i inne powierzchnie utwardzone wykonane z elementów betonowych. Materiał z rozbiórki zostanie przewieziony przez Wykonawcę w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71540000-5 - Usługi zarządzania budową
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4948586,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5610725,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4948586,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HARAT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 842 000 90 29
7.3.3) Ulica: Dworcowa
7.3.4) Miejscowość: Miastko
7.3.5) Kod pocztowy: 77-200
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4948586,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-148.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |