Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją - część zachodnia (mur „d” wraz z narożnikiem płd-zach.), na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00255559
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00255559/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-30 09:40
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d6f7de89-c129-4b64-bff4-7651b908c098
Identyfikator
6761161205
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięciRoboty budowlaneRoboty rozbiórkoweKopanie rowówZbrojenieBetonowanie konstrukcjiRoboty murarskie i muroweRoboty izolacyjneRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

ADAM RYBAKKraków, PL · lot 0
197 209,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00255559 z dnia 2025-05-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją - część zachodnia (mur „d” wraz z narożnikiem płd-zach.), na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514176

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Basztowa 22

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 123921338

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@malopolska.uw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.malopolska.uw.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6f7de89-c129-4b64-bff4-7651b908c098

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją - część zachodnia (mur „d” wraz z narożnikiem płd-zach.), na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6f7de89-c129-4b64-bff4-7651b908c098

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00255559

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00128743/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 : Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją – część zachodnia (mur „d” wraz z narożnikiem płd-zach.), na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00172426

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WL-IV.272.11.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 172208,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oraz prac remontowych i konserwatorskich związanych z remontem kamiennego muru wraz z rekonstrukcją (mur „D”) w części zachodniej na cmentarzu wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gmina Bochnia), zgodnie z dokumentacją techniczną:
1. PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU - „Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją części zachodniej na cmentarzu wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)”,
2. PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY - „Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją części zachodniej na cmentarzu wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)”,
3. PROJEKT TECHNICZNY - „Remont kamiennego muru ogrodzenia wraz z rekonstrukcją części zachodniej na cmentarzu wojennym z I Wojny Światowej nr 340 w Woli Nieszkowskiej (gm. Bochnia)”,
oraz opracowaniem:
„Cmentarz z I Wojny Światowej Nr 340 w Woli Nieszkowskiej. Program prac konserwatorskich”
Zakres prac:
1) rozbiórka pozostałości zawalonego muru ogrodzenia cmentarza w części zachodniej (odcinek „D” muru) wraz z południowo-zachodnim narożnikiem, wraz z fundamentami, z możliwie największym odzyskiem materiału kamiennego,
2) demontaż i zabezpieczenie, przeznaczonych do konserwacji i ponownego wbudowania, betonowych nakryw ogrodzenia,
3) rekonstrukcja całego muru zachodniego na nowym zbrojonym fundamencie, wraz z południowozachodnim narożnikiem, z dokładnym odtworzeniem pierwotnego wyglądu,
- wykonanie żelbetowej ławy fundamentowej o stałej szerokości 0,60 m zgodnie z Projektem Technicznym – KONSTRUKCJA,
- wykonanie na nowym fundamencie słupów żelbetowych, zgodnie z Projektem Technicznym – KONSTRUKCJA,
- wymurowanie i betonowanie zbrojonych ścianek odtwarzanej podmurówki, zgodnie z Projektem Technicznym – KONSTRUKCJA,
- wykonanie pionowych izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych,
- wymurowanie obustronnej okładziny kamiennej (kamień z odzysku + kamień nowy) z piaskowca tego samego gatunku co pierwotny, z pasmowym układem materiału kamiennego, zgodnym z układem na zachowanych partiach ogrodzenia, zgodnie z Projektem Architektoniczno-Budowlanym oraz Projektem Technicznym – ARCHITEKTURA+KONSTRUKCJA
4) wykonanie opasek żwirowo-piaskowych odprowadzających wody opadowe,
5) założenie drenażu (rura ø 8) po zewnętrznej stronie rekonstruowanego muru,
6) wymiana metalowych przęseł z płaskowników na rury stalowe ø 50 mm, analogicznie do zachowanych w pozostałej, istniejącej części kamiennego ogrodzenia,
7) montaż odczyszczonych i naprawionych metodami konserwatorskimi zachowanych nakryw betonowych oraz nowych nakryw wykonanych na wzór istniejących,
8) prace konserwatorskie przy wątku kamiennym muru,
9) konserwacja elementów metalowych (elementy z rur stalowych),
10) uporządkowanie, niwelacja i wyprofilowanie terenu.
II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały określone w załącznikach do swz:
- zał. nr 1 do swz – projektowane postanowienia umowy (wzór umowy),
- zał. nr 2 do swz – opis przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR), informacja BIOZ, przedmiar robót).
III. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN (brutto): 211 816,92.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212314-0 - Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262212-0 - Kopanie rowów

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 197209,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 388512,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 197209,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Kamieniarska Konserwacji Kamienia ARKAM Adam Rybak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 679-010-29-61

7.3.3) Ulica: ul. Półłanki 84

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-740

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 197209,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane