Remont łazienki w Dziale Żywienia w budynku SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Sopocie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SANATORIUM UZDROWISKOWE MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W SOPOCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00255670
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00255670/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-05-30 10:03
- Lokalizacja
- Sopot, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3ca5fbba-f005-4d38-a5e5-2a9a8f242aed
- Identyfikator
- 5850207948
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00255670 z dnia 2025-05-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont łazienki w Dziale Żywienia w budynku SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Sopocie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SANATORIUM UZDROWISKOWE MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W SOPOCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191348321
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bitwy pod Płowcami 63/65
1.5.2.) Miejscowość: Sopot
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-731
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@sanatorium-helios.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sanatorium-helios.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont łazienki w Dziale Żywienia w budynku SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Sopocie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ca5fbba-f005-4d38-a5e5-2a9a8f242aed
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00255670
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00116279/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont łazienki z przeznaczeniem dla pracowników w Dziale Żywienia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00222993
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA/2/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Remont łazienki w Dziale Żywienia w budynku SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Sopocie”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego został określony
w załączniku nr 2 do SWZ tj. Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia,
w szczególności w: STWIOR, Przedmiarze oraz Projekcie Koncepcyjnym, jak również
w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie w/w wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Przesłanka unieważnienia postępowania określona ww. przepisie opiera się na trzech
okolicznościach których łączne wystąpienie skutkuje koniecznością jego zastosowania, tj.:
1) musi wystąpić naruszenie przepisów ustawy regulujących udzielanie zamówienia (wada
postępowania).
2) wada ta ma skutkować niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
3) wada ta musi być niemożliwa do usunięcia.
Wyżej wskazane okoliczności występują w przedmiotowym postępowaniu, dlatego
postępowanie to obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie
niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, co Zamawiający
wykazuje poniżej:
1) Zamawiający ogłosił w dniu 08.05.2025 r. przedmiotowe postępowanie, jednakże nie
dokonał zmiany w planie zamówień publicznych we wskazanej pozycji realizacji
przedmiotu zamówienia, co może mieć istotny wpływ na błędne przyjęcie przez
Wykonawców kwot w składanych ofertach i niedoszacowanie ceny.
2) Ponadto Zamawiający nie chciał ujawniać szacunkowych wartości zamówienia,
natomiast pracownik Zamawiającego, który przygotowywał wstępną wycenę prac
i opis zamówienia nie poczynił uzgodnień z Kierownikiem Zamawiającego
o nieujawnianiu cen przed terminem składania ofert, co skutkowało tym, iż niniejszy
Przedmiar został załączony do dokumentacji zamówienia w wersji pełnej.
| 2025-05-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |