Usługi medyczne – badania elastograficzne wątroby, na rzecz badania naukowego “Identyfikacja markerów metabolicznej stłuszczeniowej choroby wątroby”

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00256232
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00256232/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-30 12:18
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ed6927a0-65e3-410f-ab83-503a3c04db76
Identyfikator
5262278704
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi medyczne i podobneUsługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe

Wykonawcy

1 przyznane

PAŃSTWOWY INSTYTUT MEDYCZNY MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJIWarszawa, PL · lot 0
246 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00256232 z dnia 2025-05-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi medyczne – badania elastograficzne wątroby, na rzecz badania naukowego “Identyfikacja markerów metabolicznej stłuszczeniowej choroby wątroby”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013082798

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Księcia Trojdena 4

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-109

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@iimcb.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.iimcb.gov.pl/pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1098156

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut Naukowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi medyczne – badania elastograficzne wątroby, na rzecz badania naukowego “Identyfikacja markerów metabolicznej stłuszczeniowej choroby wątroby”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed6927a0-65e3-410f-ab83-503a3c04db76

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00256232

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności D3.1. Podniesienie efektywności i jakości systemu ochrony zdrowia poprzez wsparcie polskiego potencjału badawczo-rozwojowego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, Inwestycja D3.1.1. Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00206133

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ADZ.261.15.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług medycznych polegających na badaniu elastograficznym wątroby, na rzecz badania naukowego “Identyfikacja markerów metabolicznej stłuszczeniowej choroby wątroby” prowadzonego przez MIBMiK w Laboratorium Genomiki Komórkowej. Zakres usług obejmuje w szczególności:
1.1. Koordynacja badania elastograficznego wątroby (inaczej zwanego elastografią ultradźwiękową lub Fibroscanem) dla maksymalnie 400 uczestników badania naukowego na terenie Warszawy, w tym:
1.1.1. Przeszkolenie wewnętrznego zespołu koordynującego rejestrację ze strony Zamawiającego (do 3 osób), na okoliczność realizacji badania naukowego, jego zasad i terminarza.
1.1.2. Rejestracja uczestników na badanie elastograficzne wątroby. Zamawiający wymaga zapewnienia możliwości realizacji co najmniej 25 badań elastograficznych tygodniowo (25 slotów/ wolnych terminów na badania) w tym co najmniej w 2 różnych dniach tygodnia wymagana jest dostępność minimum 10 slotów/ wolnych terminów na badania w godzinach popołudniowych (g. 16-20).
Możliwość realizacji badań w soboty – dodatkowo punktowane w ramach kryterium oceny ofert.
1.1.3. Bieżące monitorowanie postępów wykonywania badań i przekazywanie informacji o ilości wykonanych badań poprzez np.: informacje przekazane drogą telefoniczną, mailową lub spotkania online bądź stacjonarne z Zamawiającym w uzgodnionych terminach. Zamawiający ma prawo wymagać przekazywania informacji w jeden z powyższych sposobów co najmniej raz na każde 2 tygodnie podczas realizacji umowy.
1.1.4. Kontakt telefoniczny i mailowy z pacjentami (uczestnikami badania) w celu umawiania terminów badań realizowany będzie przez przeszkolony wewnętrzny zespół koordynujący rejestrację tj. pracowników Zamawiającego.
1.1.5. Wykonawca otrzyma listę zapisanych pacjentów drogą mailową na wskazany przez Wykonawcę adres. Za każdorazowym zwrotnym potwierdzeniem umówienia wizyt.
1.1.6. Przekazywanie wyników badań Zamawiającemu. W sposób zaszyfrowany zgodny z normami RODO Wykonawcy.
1.1.7. Przekazywanie wyników badań pacjentowi poprzez wydruk papierowy bezpośrednio po realizacji badania.
1.1.8. Współpraca z Zamawiającym w przypadku kontroli projektu ze strony uprawnionych organów zewnętrznych, w szczególności w zakresie udostępniania niezbędnej dokumentacji oraz przekazywania wyjaśnień.
2. Wykonanie badania elastograficznego wątroby, oceniającego poziom stłuszczenia i zwłóknienia narządu i przedstawienie wyników w formacie modułu Younga (kPA)+ METAVIR (dot. zwłóknienie) i CAP score (dB/m) + stopień stłuszczenia (dot. stłuszczenia) wraz z przekazaniem wyników badań Zamawiającemu w postaci elektronicznej zgodnej z zapisami RODO.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85120000-6 - Usługi medyczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

73100000-3 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 246000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 246000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5214004558

7.3.3) Ulica: Wołoska 137

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-507

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 246000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 175 dni

2025-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi