Wydrukowanie i dostarczenie książki pomocniczej przeznaczonej dla ukraińskiej mniejszości narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00258023
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00258023/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-02 11:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-56f6f281-6196-460b-a3eb-17c5d2152cbe
Identyfikator
7011010460
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi drukowania i dostawy

Wykonawcy

1 przyznane

Fundacja PROSVITAWałcz, PL · lot 0
131 200 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00258023 z dnia 2025-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wydrukowanie i dostarczenie książki pomocniczej przeznaczonej dla ukraińskiej mniejszości narodowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Edukacji Narodowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387796051

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. J. Ch. Szucha 25

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-918

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@men.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/edukacja

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia-men.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=demand&MP_action=status_tab&demandIdentity=211618

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wydrukowanie i dostarczenie książki pomocniczej przeznaczonej dla ukraińskiej mniejszości narodowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56f6f281-6196-460b-a3eb-17c5d2152cbe

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00258023

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00121309/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.34 Wydanie, wydrukowanie i dostarczenie książek pomocniczych przeznaczonych dla ukraińskiej mniejszości narodowej.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00237317

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Fundacja PROSVITA z siedzibą w Wałczu (78-600), ul. Okulickiego 10-14/12, zarejestrowana
w Rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000563332, NIP 7651691598, REGON 361895170 jest jedynym podmiotem, któremu przysługują wyłączne autorskie prawa majątkowe do wydania, druku i kolportażu książki pomocniczej będącej przedmiotem zamówienia, co zostało potwierdzone przez Fundację PROSVITA (załącznik nr 4 do wniosku o wszczęcie postępowania). Aktualnie nie ma na rynku wydawniczym innych książek pomocniczych do języka ukraińskiego dla klasy VII do nowej podstawy programowej, przeznaczonych dla uczniów należących do ukraińskiej mniejszości narodowej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BDG-WZP.261.6.2025.WJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wydanie i wydrukowanie oraz dostarczenie do odbiorców książki pomocniczej przeznaczonej dla ukraińskiej mniejszości narodowej – zeszytu ćwiczeń z ukrainoznawstwa „Podróż po Ukrainie” cz. 5 – dla klas VII szkoły podstawowej, autorzy: Marek Syrnyk, Natalia Bogdanets’-Biloskalenko, Yulia Shumeyko, Olena Horoshkina, w łącznej liczbie 1000 egzemplarzy oraz do udzielenia licencji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 131200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 131200,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 131200,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja PROSVITA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7651691598

7.3.3) Ulica: ul. Okulickiego 10-14/12

7.3.4) Miejscowość: Wałcz

7.3.5) Kod pocztowy: 78-600

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 131200,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi