Przebudowa ulicy Jodłowej w Skoczowie – etap I

GMINA SKOCZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00259394
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00259394/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-03 09:31
Lokalizacja
Skoczów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1af4136-9c28-4932-a962-7dbe4bf9f95b
Identyfikator
5482404967
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlaneRoboty rozbiórkowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsługi w zakresie trawnikówOznakowanie drogoweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "ROL-BUD" SPÓŁKA JAWNA PASTOR KAZIMIERZKobielice, PL · lot 0
337 512 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00259394 z dnia 2025-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Jodłowej w Skoczowie – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOCZÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182522

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Skoczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-430

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33/ 82 80 171

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.skoczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skoczow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/skoczow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ulicy Jodłowej w Skoczowie – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1af4136-9c28-4932-a962-7dbe4bf9f95b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00259394

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025746/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa ul. Jodłowej w Skoczowie etap 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00187315

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 273900,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej klasy D, ul. Jodłowej w Skoczowie, odcinek II od km 0+130 (na wysokości studni S9) do końca zakresu tj. do km 0+243. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez firmę Usługi Projektowe „PRO-ZAT” mgr inż. Andrzej Zaniat obejmującą:
Projekt budowlany, wobec którego Starosta Cieszyński pismem nr WB.6743.1585.2024.JG nie wniósł sprzeciwu,
Projekt techniczny:
- branża drogowa
a) Projekt docelowej organizacji ruchu,
b) Projekt tymczasowej organizacji ruchu,
c) Przedmiary robót,
d) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
e) Uzgodnienia branżowe,
f) Opinia geologiczna.
Przedstawiona dokumentacja projektowa obejmuje całość przebudowy ul. Jodłowej. Należy z niej odczytać jedynie zakres opisany w niniejszym pkt. Natomiast przedmiar robót, stanowiący załącznik do niniejszej specyfikacji, dotyczy części objętej zamówieniem.
3. Opis zadania:
Do realizacji przyjęto odcinek drogi gminnej ul. Jodłowa w Skoczowie o długości ok. 113 m, początek zakresu odcinek II – km 0+130, koniec zakresu odcinek II – km 0+243 według PZT.

Zakres przebudowy przewiduje:
1) Wykonanie jezdni o nawierzchni z kostki brukowej i szerokości 5,0m na przebudowywanym odcinku ul. Jodłowej wraz z placem do zawracania na końcu zakresu,
2) Wykonanie obustronnej opaski z kostki betonowej, o zmiennej szerokości od 0,70 m do 1,20 m, dostosowanej do murków ogrodzeniowych na całym przebudowywanym odcinku ul. Jodłowej,
3) Ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych,
4) Wymianę pierścieni odciążających i pokryw żeliwnych studzienek kanalizacji deszczowej i sanitarnej (po inspekcji kanału deszczowego kamerą TV Zamawiający zrezygnował z jego wymiany)

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót oraz w szczegółowych specyfikacjach technicznych (załącznik nr 4 do SWZ).
Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 5 do SWZ).
4. Zamawiający, na podstawie art. 95 ustawy Pzp, wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót (wchodzące w tzw. Koszty bezpośrednie wynikające z przedmiaru robót) były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni, wykonujący czynności z zakresu robót drogowych, w tym operatorów sprzętu budowlanego)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 337512,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 441593,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 337512,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne "ROL-BUD" Sp. J. Pastor Kazimierz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 271736544

7.3.3) Ulica: Rolna

7.3.4) Miejscowość: Kobielice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-262

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 337512,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane