„Wycinka drzew w ciągu dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2025”

POWIAT STRZELECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00259616
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00259616/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-03 10:25
Lokalizacja
Strzelce Opolskie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a47fa59c-e13d-40eb-9609-e68a4a8c87e6
Identyfikator
7561812928
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wycinania drzewUsługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWO-PRODUKCYJNE "WER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOzimek, PL · lot 0
134 375,76 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00259616 z dnia 2025-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wycinka drzew w ciągu dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2025”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT STRZELECKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412651

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jordanowska 2

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 77/4401755

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatstrzelecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatstrzelecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1095166

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wycinka drzew w ciągu dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2025”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a47fa59c-e13d-40eb-9609-e68a4a8c87e6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00259616

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039328/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Wycinka drzew w ciągu dróg powiatowych Powiatu Stzreleckiego w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00201631

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.272.8.2025.IG/KO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 190852,01 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu wszystkich czynnościach związanych z wycinką 178 szt. drzew w ciągu dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego, na poszczególnych odcinkach dróg :
 DP 1817 O odc. Otmice – Kamień Śląski – 3 szt. wraz z frezowaniem pni,
 DP 1818 O odc. Rożniątów – Biadacz – 12 szt. wraz z frezowaniem pni,
 DP 1819 O odc. Poznowice – Siedlec - 1 szt. wraz z frezowaniem pni,
 DP 1461 O odc. Ujazd – Jaryszów., - 162 szt. bez frezowania pni.

Szczegółowy zakres zadanie obejmuje :
1) dokonanie wraz z Zamawiającym oględzin wszystkich drzew przed rozpoczęciem prac;
2) uzgodnienie terminu rozpoczęcia ww. prac z Zamawiającym;
3) wycinka drzew wymienionych w załączniku nr 1 do projektu umowy pn.: „Wykaz drzew do ścięcia oraz pni do frezowania w ramach realizacji zadania pn.: „Wycinka drzew w ciągu dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2025””
4) usunięcie drzew należy wykonać z zachowaniem warunków określonych w wydanych decyzjach;
5) Pozyskane drewno stanowi własność Zamawiającego, obowiązkiem Wykonawcy jest wykup drewna pozyskanego w ramach wycinki drzew. Ilość pozyskanego drewna i jego wartość określi Wykonawca w protokole brakarskim zatwierdzonym przez uprawnionego leśnika. Wykonawca odkupi od Zamawiającego 100% drewna pozyskanego z wycinki w zakresie drzew stanowiących własność Powiatu Strzeleckiego;
6) opracowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na czas prowadzonych robót;
7) dokonanie uporządkowania terenu po wykonanych pracach;
8) zezrąbkowanie ściętych w wyniku prowadzonych prac gałęzi,
9) frezowanie pni wyciętych na głębokość min. 7 cm poniżej powierzchni gruntu z odtworzeniem i zasypaniem miejsca wycinki;
10) ścięcie drzew do wysokości pozostałych po wycince pni nie większej niż 10 cm powyżej powierzchni terenu,
11) umożliwienie wyznaczonemu pracownikowi Wydziału Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich przez Zamawiającego, kontroli nad wykonaniem zadania,
12) wykonanie prac zgodnie z przedmiarem robót,

Szczegółowy zakres robót zawiera przedmiar robót oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne SST. Zamawiający posiada dokumentację projektową „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej 1461 0+000,00 do 2+700,00”.

Cały opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ Część I Rozdział 5 zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 134375,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 216000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 134375,76 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne ”WER” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7540008115

7.3.3) Ulica: Ks. Piotra Gołąba 21

7.3.4) Miejscowość: Schodnia

7.3.5) Kod pocztowy: 46-040

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 134375,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-10-16 do 2025-12-16

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi