Zagospodarowanie terenu na zapleczu budynków przy ul. Olszewskiego 1‑5 oraz Zawidzkiego 4 w Oświęcimiu

MIASTO OŚWIĘCIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00260082
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00260082/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-03 12:11
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4bd31f5b-b239-4d86-9928-7e485f38b5c1
Identyfikator
5492197458
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie parkingówRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi wycinania drzewUsługi w zakresie trawnikówOznakowanie drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00260082 z dnia 2025-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu na zapleczu budynków przy ul. Olszewskiego 1‑5 oraz Zawidzkiego 4 w Oświęcimiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OŚWIĘCIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zaborska 2

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 84 66 222, +48 33 84 66 223

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4bd31f5b-b239-4d86-9928-7e485f38b5c1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu na zapleczu budynków przy ul. Olszewskiego 1‑5 oraz Zawidzkiego 4 w Oświęcimiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4bd31f5b-b239-4d86-9928-7e485f38b5c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00260082

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042199/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Zagospodarowanie terenu na zapleczu budynków przy ul. Olszewskiego 1-5 oraz Zawidzkiego 4

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00226941

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Postępowanie dotyczy zadania inwestycyjnego pn. Zagospodarowanie terenu na zapleczu budynków przy ul. Olszewskiego 1‑5 oraz Zawidzkiego 4, w dokumentach zamówienia zwanego też „zadaniem inwestycyjnym” lub „inwestycją”.
2) Przedmiotem zamówienia, do wykonania którego zobowiązany będzie wykonawca wybrany w niniejszym postępowaniu, jest realizacja zadania inwestycyjnego zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego, poprzez wykonanie robót budowlanych polegających na budowie/rozbiórce chodników, placów, miejsc postojowych, dróg wewnętrznych, sieci oświetlenia terenu, remoncie altany śmietnikowej, przebudowie zjazdu, budowie chodników i opasek, miejsc postojowych, dróg wewnętrznych, placów manewrowych, sieci oświetlenia terenu, sieci kanalizacji deszczowej, elementów małej architektury, w tym również utwardzenia terenu na działce budowlanej.
3) Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia (z zastrzeżeniem, o którym mowa w pkt 4 wraz z wymaganiami Zamawiającego, warunki realizacji zamówienia, odbioru i rozliczenia, warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w dokumentach przedmiotowego zamówienia załączonych do SWZ:
a) projektach,
b) uzgodnieniach,
c) przedmiarach robót,
d) wzorze umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego,
e) wzorze dokumentu gwarancyjnego.
4) Zakresy ilościowe robót wskazane w SWZ i załącznikach do niej (w przedmiarach robót) są wartościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. Wskazane ilości nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do zamówienia świadczenia w ilościach określonych w tych dokumentach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych unieważnił postępowanie, którego przedmiotem jest zagospodarowanie terenu na zapleczu budynków przy ul. Olszewskiego 1‑5 oraz Zawidzkiego 4 w Oświęcimiu, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (999 200,39 zł brutto) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (970 178,77 zł brutto), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2025-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane