„Przebudowa drogi leśnej nr 37 w leśnictwie Szegdy w km 0+000 do km 0+536”

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SIENIAWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00260092
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00260092/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-03 12:13
Lokalizacja
Sieniawa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1bd230ba-41e3-4720-90b3-2803f2032a3c
Identyfikator
7940003363
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty odwadniające

Wykonawcy

1 przyznane

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SIENIAWALeżajsk, PL · lot 0
281 234,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00260092 z dnia 2025-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi leśnej nr 37 w leśnictwie Szegdy w km 0+000 do km 0+536”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SIENIAWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650017187

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 11

1.5.2.) Miejscowość: Sieniawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-530

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sieniawa@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sieniawa.krosno.lasy.gov.pl/en/witamy

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_sieniawa/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi leśnej nr 37 w leśnictwie Szegdy w km 0+000 do km 0+536”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bd230ba-41e3-4720-90b3-2803f2032a3c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00260092

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00168492/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi lesnej nr 37 w L. Szegdy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00168813

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi leśnej nr 37 w leśnictwie Szegdy w km 0+000 do km 0+536. Przedmiot zamówienia nie jest podzielony na części. Przebudowie podlega:


Roboty budowlane polegać będą na przebudowie elementów geometrycznych i konstrukcyjnych drogi poprzez:
– Wykonanie nowej nawierzchni drogi leśnej,
– Wykonanie nawierzchni zjazdów, nawierzchni mijanki i placów ,
– Wykonanie poszerzenia drogi,
– Wykonanie wzmocnienia podłoża w km 0+283 do 0+536
– remont istniejących przepustów
– Wykonanie umocnienia wylotów przepustów - obudowa wylotów przepustów kamieniem polnym o frakcji nie mniejszej niż 120 mm na betonie C12/15
– Wykonanie pobocza,

Dokumentacja techniczna przewiduje przebudowę drogi leśnej poprzez wykonanie podbudowy i nawierzchni z kruszywa łamanego, wykonanie poboczy gruntowych. Projektuje się przebudowę istniejącej jezdni zgodnie z planem zagospodarowania terenu . Na odcinku km 0+000- km 0+536 projektuje się jezdnię o szerokości 3,0 m. Na całym odcinku projektuje się uzupełnienie istniejących poboczy gruntowych. Na całym odcinku przebudowywanej drogi przed robotami nawierzchniowymi należy wyprofilować i zagęścić korpus drogi pod warstwy nawierzchni..

Konstrukcja jezdni drogi leśnej - kruszywo łamane :
Konstrukcja drogi leśnej w km 0+000 - km 0+283:
- 10 cm - Nawierzchnia z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-32 mm wraz miałowaniem kruszywem drobnym łamanym 2/4 mm S 20 cm - Podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 32-63 mm.

Konstrukcja drogi leśnej w km 0+283 - km 0+536 wzmocnienie podłoża:
- 15 cm - Nawierzchnia z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-32 mm wraz miałowaniem kruszywem drobnym łamanym 2/4 mm S 25 cm - podłoże stabilizowane cementem wraz z doziarnieniem 10 cm kruszywem naturalnym -pospółką lub kruszywem łamanym 0/32 mm

Odwodnienie drogi
W ramach przebudowy drogi leśnej nr 37 w leśnictwie Szegdy nie projektuje się zmiany istniejących warunków odwodnienia. Trasę drogi zaprojektowano po istniejącym śladzie drogi, jest to bowiem jej przebudowa polegająca na nadaniu nowej niwelety drogi poprzez likwidację załomów pionowych i poziomych, wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego oraz nowej, lepszej nawierzchni z kruszywa łamanego oraz regulacji.
Przebudowa istniejących zjazdów leśnych indywidualnych
Przebudowa zjazdów leśnych polegała będzie na wykonaniu warstwy nawierzchni z kruszywa łamanego. Istniejące zjazdy na działki zostaną odtworzone do nowych warunków w związku z korektą istniejącej niwelety nawierzchni drogi.

Dostęp do drogi publicznej .
Przebudowywana droga leśna nie ma bezpośredniego połączenia z drogą publiczną. Komunikacja drogi leśnej nr 37 odbywa się poprzez drogę leśną 25/1, która łączy się z drogą powiatową.
Szczegółowy zakres robót budowlanych został określony w dokumentacji projektowo – wykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45232452-5 - Roboty odwadniające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 10

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 281234,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 481203,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 281234,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rutkowski & Trębacz Spółka cywilna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 794-00-03-363

7.3.3) Ulica: Paderewskiego

7.3.4) Miejscowość: Leżajsk

7.3.5) Kod pocztowy: 37-300

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 281234,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-07-24

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane