„Wymiana dachu budynku kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lublińcu w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Lublinieckiego”

Powiat Lubliniecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00460824
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00460824/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-19 10:46
Lokalizacja
Lubliniec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f035693a-32e0-11ef-8a31-0e435a8a43bc
Identyfikator
5751885800
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychKładzenie dachów bitumicznychNaprawa i konserwacja dachów

Wykonawcy

1 przyznane

TIGER-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubliniec, PL · lot 0
326 968,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00460824 z dnia 2024-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana dachu budynku kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lublińcu w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Lublinieckiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Lubliniecki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152180843

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Lubliniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-700

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 35 10 500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@lubliniec.starostwo.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/kontakt.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzlubliniec.e-zp.finn.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wymiana dachu budynku kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lublińcu w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Lublinieckiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f035693a-32e0-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00460824

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024904/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Wymiana dachu budynku kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Lublińcu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00403383

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.272.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachu budynku kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w dokumentacji projektowej.
2) Zakres robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia obejmuje następujące prace na częściach budynku oznaczonych D2 i D3 na rysunku nr A3 stanowiącym część Projektu technicznego
i wykonawczego dla branży architektoniczno-budowlanej: wymianę pokrycia dachowego z papy wraz
z deskowaniem i wydłużeniem okapów w celu umożliwienia ocieplenia ścian a także wymianę uszkodzonych elementów konstrukcji więźby drewnianej wraz z jej wzmocnieniem oraz obróbki blacharskie i odwodnienie połaci dachowych.
3) Przedmiot zamówienia nie obejmuje całości robót przedstawionych w dokumentacji projektowej. Załączona dokumentacja projektowa obejmuje bowiem kompleksową (całościową) termomodernizację dla budynku kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu, co jest zakresem szerszym niż zakres stanowiący przedmiot zamówienia.
4) W dokumentacji projektowej przedmiotowy zakres został opisany w Projekcie technicznym i wykonawczym dla branży architektoniczno-budowlanej (załącznik nr 2 do SWZ):
a) 4.11. Połać dachowa – bez zakresu dot. DACH D1.1. ze względu na fakt, iż przedmiotowe zamówienie obejmuje tylko części D2 i D3
b) 4.12. Obróbki blacharskie i odwodnienie połaci dachowych.
5) Przedmiar robót został ograniczony do zakresu stanowiącego przedmiot zamówienia. Przedmiar robót należy traktować jako materiał pomocniczy, niebędący podstawą opisu przedmiotu zamówienia
i obliczenia ceny ryczałtowej. Wykonawca przed złożeniem oferty ma obowiązek sprawdzić zakres i rodzaj robót z projektem budowlanym i uwzględnić powyższe w oferowanej cenie ryczałtowej.
6) W trakcie realizacji zamówienia nie ma wymogu stosowania obmiaru robót na potrzeby rozliczenia (zamówienie przewiduje bowiem wynagrodzenie ryczałtowe), pomimo zawarcia przedmiotowych zapisów w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. W zakresie odbiorów robót i płatności, w przypadku rozbieżności pomiędzy zapisami STWiORB a zapisami umowy, stosuje się zapisy umowne.
7) Przedmiot zamówienia będzie realizowany na podstawie pozwolenia na budowę.
9) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają:
a) Załącznik nr 2 do SWZ – Projekt techniczny i wykonawczy – branża architektoniczno-budowlana
b) Załącznik nr 3 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – branża ogólna
c) Załącznik nr 4 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – branża ogólnobudowlana
d) Załącznik nr 5 do SWZ – Przedmiar robót – branża budowlana
e) Załącznik nr 5a do SWZ – Pozwolenie na budowę
10) Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie ustawy Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
11) W przypadku użycia w dokumentach postępowania odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne wyżej wymienionym odniesieniom. Wykonawca analizując dokumenty postępowania powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3 ustawy Pzp użytemu w dokumentach postępowania towarzyszy wyraz „lub równoważne".

4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 326968,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 584325,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 326968,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TIGER-BUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751904816

7.3.3) Ulica: Szpakowa 35, Rusinowice

7.3.4) Miejscowość: Lubliniec

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 326968,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane