Wykonanie robót budowlanych w ramach usuwania skutków noszących znamiona klęski żywiołowej w postaci powodzi z podziałem na zadania

GMINA BRZESZCZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00261180
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00261180/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-03 15:30
Lokalizacja
Brzeszcze, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0561e8f1-b67e-4c76-8fb7-8e20e8266d88
Identyfikator
5492197470
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

4 przyznane

ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH "DĘBOWSKI" SPÓŁKA JAWNAZaborze, PL · lot 0
523 924,13 PLN
FRANCISZEK FRYCSpytkowice, PL · lot 1
914 475,79 PLN
MARIUSZ MALAREKOrzesze, PL · lot 2
387 315,95 PLN
FRANCISZEK FRYCSpytkowice, PL · lot 3
224 713,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00261180 z dnia 2025-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach usuwania skutków noszących znamiona klęski żywiołowej w postaci powodzi z podziałem na zadania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESZCZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356305070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4

1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 77 28 500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeszcze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.brzeszcze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0561e8f1-b67e-4c76-8fb7-8e20e8266d88

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w ramach usuwania skutków noszących znamiona klęski żywiołowej w postaci powodzi z podziałem na zadania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0561e8f1-b67e-4c76-8fb7-8e20e8266d88

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00261180

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00060735/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie robót budowlanych w ramach usuwania skutków noszących znamiona klęsski żywiołowej w postaci powodzi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00189482

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 4179032,52 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2192418,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi gminnej nr 510561 K -ul. Wodna w Jawiszowicach .
Zakres przedmiotu zamówienia:
1. Zakres robót do wykonania obejmuje:
1) wykonanie korytowania drogi na odcinku Km 0+000,00 do Km 0+415,00,
2) wykonanie stabilizacji istniejącego podłoża cementem,
3) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
4) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego,
5) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
6) wykonanie i regulacja poboczy z kruszywa porfirowego,
7) wykonanie kanału deszczowego z rur typu PP SN12, Fi 500 mm,
8) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów,
9) regulacja wysokościowa istniejącego uzbrojenia, zasuw, studzienek itd.,
10) wykonanie i montaż jednostronnej tablicy informacyjnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ – Dokumentacja projektowa oraz Załącznik nr 9 do SWZ – Wzór umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 540838,30 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi gminnej nr 510555 K - ul. Armii Krajowej w Zasolu.
Zakres przedmiotu zamówienia:
1. Zakres robót do wykonania obejmuje:
1) wykonanie korytowania drogi na odcinku Km 0+000,00 do Km 0+970,00,
2) wykonanie stabilizacji istniejącego podłoża cementem,
3) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
4) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego,
5) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
6) wykonanie i regulacja poboczy z kruszywa porfirowego,
7) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów,
8) wykonanie wlotu z drogi wojewódzkiej nr 949 ul. Łęckiej do drogi gminnej ul. Armii Krajowej, usytuowanego na dz. 1943, na podstawie oświadczenia o wyrażeniu zgody na dysponowanie nieruchomością, zgodnie z pozytywnym uzgodnieniem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie,
9) regulacja wysokościowa istniejącego uzbrojenia, zasuw, studzienek itd.,
10) wykonanie i montaż dwustronnej tablicy informacyjno-promocyjnej, której projekt Wykonawca będzie zobowiązany uzgodnić z Zamawiającym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ – Dokumentacja projektowa oraz Załącznik nr 9 do SWZ – Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 1376672,55 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi gminnej nr 510567 K -ul. Trakcyjna w Jawiszowicach wraz z remontem przepustu.
Zakres przedmiotu zamówienia:
1. Zakres robót do wykonania obejmuje:
1) wykonanie korytowania drogi na odcinku Km 0+000,00 do Km 0+505,00,
2) wykonanie stabilizacji istniejącego podłoża cementem,
3) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
4) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego,
5) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
6) wykonanie i regulacja poboczy z kruszywa porfirowego,
7) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów,
8) regulacja wysokościowa istniejącego uzbrojenia, zasuw, studzienek itd.,
9) remont istniejącego przepustu poprzez wykonanie ścianki czołowej żelbetowej
10) wykonanie i montaż jednostronnej tablicy informacyjnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ – Dokumentacja projektowa oraz Załącznik nr 9 do SWZ – Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 433502,98 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi gminnej nr 510563 K -ul. Trzciniec w Jawiszowicach z remontem przepustu.
Zakres przedmiotu zamówienia:
1. Zakres robót do wykonania obejmuje:
1) wykonanie ścięcia poboczy,
2) wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego,
3) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
4) wykonanie i regulacja poboczy z kruszywa porfirowego,
5) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów,
6) regulacja wysokościowa istniejącego uzbrojenia, zasuw, studzienek itd.,
7) rozbiórka ścianek czołowych przepustu,
8) wykonanie ścianek żelbetowych przepustu,
9) wykonanie umocnienia rowu narzutem kamiennym na betonie,
10) wykonanie utwardzeń-poboczy przy przepuście
11) wykonanie i montaż dwustronnej tablicy informacyjnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ – Dokumentacja projektowa oraz Załącznik nr 9 do SWZ – Wzór umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 300295,54 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 523924,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 687913,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 523924,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Budowlanych „DĘBOWSKI” Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492433580

7.3.4) Miejscowość: Zaborze

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty bitumiczne

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 523924,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 914475,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1136230,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 914475,79 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5510001248

7.3.4) Miejscowość: Spytkowice

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 914475,79 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 387315,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 536302,88 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 387315,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo Handlowa MARIUSZ MALAREK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351648385

7.3.4) Miejscowość: Orzesze

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 387315,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 224713,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 224713,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5510001248

7.3.4) Miejscowość: Spytkowice

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 224713,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane