„Wykonanie właściwych prac budowlanych w celu stabilizacji osuwisk na drogach powiatu leskiego ”.

Powiat Leski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00263125
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00263125/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-04 14:18
Lokalizacja
Lesko, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-86807bb5-dd71-499b-9c6c-c11f365bc610
Identyfikator
6881244572
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejFundamentowanie drógWiertnicze usługi inżynieryjneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

2 przyznane

REMOST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄDębica, PL · lot 0
2 368 061,33 PLN
REMOST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄDębica, PL · lot 1
614 658,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00263125 z dnia 2025-06-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie właściwych prac budowlanych w celu stabilizacji osuwisk na drogach powiatu leskiego ”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Leski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 371034980

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Lesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134697124

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiat-leski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-leski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86807bb5-dd71-499b-9c6c-c11f365bc610

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie właściwych prac budowlanych w celu stabilizacji osuwisk na drogach powiatu leskiego ”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86807bb5-dd71-499b-9c6c-c11f365bc610

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00263125

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037235/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 „Wykonanie właściwych prac budowlanych w celu stabilizacji osuwisk na drogach powiatu leskiego ”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00184254

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.272.1.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5956792,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych dla zadania: „Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-21-052-115118 w celu zabezpieczenia drogi powiatowej nr 2281R Sakowczyk-Zawóz w m. Zawóz, gm. Solina , pow. Leski, woj. Podkarpackie. 4.2. Zakres zmówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej i wydanego pozwolenia na budowę stabilizacji osuwisk dróg powiatu leskiego. W zakres zadań wchodzi budowa konstrukcji zabezpieczającej wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi i remontem istniejących elementów obiektu drogowego w celu częściowego zabezpieczenie osuwiska wraz z przebudową (odbudową) drogi, w tym zakresie zaprojektowano, budowę, odbudowę przebudowę oraz niezbędne rozbiórki. Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe zadanie zostało wykonana zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami. Zastosowane materiały przy robotach budowalnych mają zapewniać dobrą jakość wykonanych prac.Budowa konstrukcji zabezpieczającej wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi, prowadząca do częściowej stabilizacji osuwiska nr ewid. 18-21-052-115118, prowadzona w celu zabezpieczenia drogi powiatowej nr 2281R Sakowczyk - Zawóz w m. Zawóz, poprzez budowę właściwej konstrukcji zabezpieczającej skarpę osuniętej drogi, odbudowę zniszczonego korpusu i nawierzchni drogi wraz z odtworzeniem istniejącej infrastruktury obejmującej remont istniejących instalacji odwadniających (w tym uszkodzonych rowów otwartych i przepustów) . Na terenie obejmującym działki o nr ewid. 79/7, 424/2, 432 położone w m. Zawóz w gminie Solina.Aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia
Teren inwestycji stanowią:Części działki o nr 79/7, 424/2, 432 – stanowiącej własność Powiatu Leskiego, stanowiące pas drogowy – drogi powiatowej.
Teren inwestycji stanowiący części działek nr 79/7, 424/2, 432 – w stanie istniejącym, odcinek drogi powiatowej, który uległ uszkodzeniu, pełni rolę drogi powiatowej łączącej miejscowości Sakowczyk-Zawóz i stanowiącej dojazd do zabudowań. W stanie istniejącym przedmiotowy odcinek drogi, posiada przekrój drogowy, jednojezdniowy, dwupasowy (1/2) o szerokości jezdni wynoszącej ok. 5.0 m i nawierzchni bitumicznej. Ruch pieszych odbywa się po istniejącej jezdni i poboczach. Droga przebiega w terenie o ukształtowaniu pagórkowatym.
Odprowadzenie wód opadowych na analizowanym odcinku drogi, realizowane jest przekrojem drogowym do istniejącego lewostronnie zlokalizowanego rowu przydrożnego.
Na terenie istniejącym gdzie przewiduje się działania inwestycyjne – teren w zasadniczym zakresie stanowi teren nieuzbrojony. W zakresie gdzie przewiduje się działania inwestycyjne nie zidentyfikowano żadnych sieci i instalacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

71331000-7 - Wiertnicze usługi inżynieryjne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.5.) Wartość części: 5097169,09 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych dla zadania: „Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-21-035-123507 w celu zabezpieczenia drogi powiatowej nr 2265 R Manasterzec –Bezmiechowa Górna w m. Manasterzec, gm. Lesko Pow. Leski woj. Podkarpackie.4.2. Zakres zmówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej i wydanego pozwolenia na budowę stabilizacji osuwisk dróg powiatu leskiego. W zakres zadań wchodzi budowa konstrukcji zabezpieczającej wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi i remontem istniejących elementów obiektu drogowego w celu częściowego zabezpieczenie osuwiska wraz z przebudową (odbudową) drogi, w tym zakresie zaprojektowano, budowę, odbudowę przebudowę oraz niezbędne rozbiórki. Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe zadanie zostało wykonana zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami. Zastosowane materiały przy robotach budowalnych mają zapewniać dobrą jakość wykonanych prac. Zabezpieczenia osuwiska powstałego na południowym stoku wzniesienia w miejscowości Manasterzec, a zagrażającego drodze powiatowej nr 2265R. Zabezpieczenie to zostanie wykonane po prawej stronie drogi z zastosowaniem monolitycznej konstrukcji oporowej wykonanej z pali wierconych zwieńczonych oczepem oraz kotew gruntowych, które będą utrzymywać w poziomie wspomniany oczep pali, a także przypory z koszy gabionowych. Poza konstrukcyjnym zabezpieczeniem osuwiska w km 2+052–2+085, planuje się przebudowę drogi polegająca na rekonstrukcji uszkodzonego korpusu i jezdni drogi powiatowej. Nie planuje się zmian w charakterze powierzchniowego odwodnienia terenu objętego osuwiskiem. Niemniej jednak istniejący rów lewostronny zostanie objęty przebudową i umocniony prefabrykatami betonowymi. Do ograniczenia infiltracji wód oraz obniżenia wilgotności podłoża gruntowego wzdłuż konstrukcji oporowej (obok oraz pod oczepem) zaplanowane zostało wykonanie warstwy odsączającej.
Ze względu na znaczne różnice poziomu terenu po prawej stronie drogi w km 2+047 – 2+090 należy zamontować drogowe bariery ochronne.
Z uwagi na kolizję z projektowaną konstrukcją oporową projektuje się zmianę lokalizacji słupa oświetleniowego oznaczonego WO 7/I/1, który zostanie przesunięty o 3 m w stronę początku drogi, tzn. z km 2+054,50 do km 2+051,50.
Planuje się, że roboty budowlane związane ze stabilizacją osuwiska prowadzone będą na działce drogi powiatowej nr 430 w miejscowości Manasterzec.
Aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia:Część działki o nr 430 stanowiącej własność Powiatu Leskiego, stanowiąca pas drogowy – drogi powiatowej. Część działki nr 430 – w stanie istniejącym, odcinek drogi powiatowej, który uległ uszkodzeniu, pełni rolę drogi powiatowej łączącej miejscowości Manasterzec- Bezmiechowa Górna. Przedmiotowe osuwisko powstało w obrębie korpusu drogowego zlokalizowanego na naturalnym stoku opadającym w kierunku oddalonego o ponad 100 m potoku. Inwestycja oprócz typowych robót związanych z konstrukcyjnym zabezpieczeniem korpusu drogowego przed ruchami osuwiskowymi, wymaga również wymiany warstw konstrukcyjnych drogi oraz przebudowy oświetlenia i odwodnienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

71331000-7 - Wiertnicze usługi inżynieryjne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.5.) Wartość części: 859623,02 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2368061,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4650000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2368061,33 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMOST Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722408513

7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Dębica

7.3.5) Kod pocztowy: 39-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2368061,33 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-10

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 614658,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1451999,51 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 614658,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMOST Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722408513

7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Dębica

7.3.5) Kod pocztowy: 39-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 614658,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-10

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane