Dystrybucja energii elektrycznej dla jednostek podległych Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu: Urzędu Skarbowego we Wrześni, Urzędu Skarbowego w Gostyniu oraz Urzędu Skarbowego w Szamotułach

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00264436
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00264436/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-06 09:28
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0adea358-99d6-44a2-9ceb-d3be7ed1107b
Identyfikator
7781029219
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznejPrzesył energii elektrycznej i podobne usługi

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OPERATOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
308 683,07 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00264436 z dnia 2025-06-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dystrybucja energii elektrycznej dla jednostek podległych Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu: Urzędu Skarbowego we Wrześni, Urzędu Skarbowego w Gostyniu oraz Urzędu Skarbowego w Szamotułach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001022972

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dolna Wilda 80A

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-501

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.poznan@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielkopolskie.kas.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ias-poznan.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dystrybucja energii elektrycznej dla jednostek podległych Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu: Urzędu Skarbowego we Wrześni, Urzędu Skarbowego w Gostyniu oraz Urzędu Skarbowego w Szamotułach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0adea358-99d6-44a2-9ceb-d3be7ed1107b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00264436

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00129277/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Dystrybucja energii elektrycznej dla US w Szamotułach, US we Wrześni, US w Gostyniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit.a ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
(dalej "pzp"). W przedmiotowym postępowaniu zachodzi okoliczność o której mowa art. 214 ust. 1 pkt 1 lit.a pzp, gdyż usługi, będące przedmiotem niniejszego zamówienia mogą być świadczone tylko przez jednego
wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Zamawiający podjął negocjacje z jedynym dystrybutorem energii - ENEA Operator sp. z o.o., który jako jedyny świadczy przedmiotową usługę na terenie powiatu gostyńskiego, szamotulskiego oraz wrzesińskiego .
Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę 130 000 zł, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 pzp, nie przekracza natomiast wartości progów unijnych, o jakich stanowi art. 3 pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3001-ILZ.260.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 250961,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dystrybucja energii elektrycznej dla jednostek podległych Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu: Urzędu Skarbowego we Wrześni, Urzędu Skarbowego w Gostyniu oraz Urzędu Skarbowego w Szamotułach

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65300000-6 - Przesył energii elektrycznej i podobne usługi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Operator Sp. zo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7822377160

7.3.3) Ulica: Strzeszyńska 58

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-479

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 308683,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa została zawarta na czas nieokreślony
2025-06-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi