Przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg położonych na terenie miasta Gliwice, na podstawie art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym na parkingu strzeżonym

Miasto Gliwice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00265550
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00265550/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-06 11:57
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7e546f7-c237-44be-ad02-741c7d169ce7
Identyfikator
6311006640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi parkingowe

Wykonawcy

1 przyznane

IWONA PAWEŁCZAKGliwice, PL · lot 0
1 203 548,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00265550 z dnia 2025-06-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg położonych na terenie miasta Gliwice, na podstawie art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym na parkingu strzeżonym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 238 55 30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: za@um.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7e546f7-c237-44be-ad02-741c7d169ce7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg położonych na terenie miasta Gliwice, na podstawie art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym na parkingu strzeżonym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7e546f7-c237-44be-ad02-741c7d169ce7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00265550

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00002670/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.41 Przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg położonych na terenie miasta Gliwice, na podstawie art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym na parkingu strzeżonym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00166104

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZA.271.23.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 978495,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg położonych na terenie miasta Gliwice, na podstawie art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym na parkingu
strzeżonym" zlokalizowanym w Gliwicach z uwzględnieniem przepisów:
• Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U z 2024 r. poz. 1251 z pózn. zm.);
• Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2022 r. w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, ze nie są używane (Dz.U z 2022 r. poz. 1959)
• Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 listopada 2018 r. w sprawie usuwania pojazdów, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej (Dz.U z 2018 r. poz. 2285 z pózn. zm.) oraz ewentualnych zmian tych aktów prawnych.
Na przedmiot zamówienia składa się następujący zakres rzeczowy:
1) Przyjecie i przechowanie każdego odholowanego pojazdu zgodnie z warunkami przedmiotu zamówienia, w sposób niepowodujący jego uszkodzenia i zniszczenia.
2) Przechowywanie odbywać się będzie zgodnie z przewidywaniami Zamawiającego w ilości 125 pojazdów w przeliczeniu na 24 m-ce:
· ROWER, MOTOROWER, HULAJNOGA, INNE URZĄDZENIE TRANSPORTU OSOBISTEGO - 6 szt.
· MOTOCYKL - 1 szt.
· POJAZD O DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ DO 3,5 t - 60 szt.
· POJAZD O DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ OD 3,5 t DO 7,5 t - 1 szt.
· POJAZD O DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ OD 7,5 t DO 16 t - 1 szt.
· POJAZD O DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ POWYŻEJ 16 t - 1 szt.
RYCZAŁT ZA PRZECHOWYWANIE POJAZDU USUNIĘTEGO W TRYBIE ART. 50a PORD (przejętego na własność Miasta Gliwice) - 55 szt.

3) Ewidencjonowanie przyjętych pojazdów, zgodnie z załącznikami 1, 2 i 3 do umowy.
4) Ochrona i nadzór pojazdów oraz ich ładunków.
5) Umożliwianie osobom upoważnionym dokonywania oględzin zabezpieczonego pojazdu na terenie parkingu.
6) Wydawanie pojazdu z parkingu właścicielowi lub osobie upoważnionej.
7) Dokładanie należytej staranności oraz rzetelności dla zapewnienia najwyższej jakości świadczonej usługi.
8) Udzielanie pomocy rzeczoznawcy przy wykonywaniu oględzin usuniętego pojazdu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wskazany w § 1 i 2 wzoru umowy (załącznik nr 6 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 98351100-9 - Usługi parkingowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 978495,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 978495,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 978495,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AXEL II Iwona Pawełczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 631-108-22-04

7.3.3) Ulica: Toruńska 8

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1203548,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2025-06-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi