„Przebudowa budynku magazynowo - garażowego i budowa 3-ech murów oddzielenia pożarowego na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Kętach”.

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE "KOMAX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00267342
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00267342/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-08 10:36
Lokalizacja
Kęty, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-82c2b169-cc1b-4700-ae0f-83402b92609e
Identyfikator
5490001356
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie instalowania, wydobycia produkcji oraz budowy obiektów budowlanych przemysłu naftowego i gazowniczegoRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoInstalacje mechaniczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

DANIEL KACZMARZKęty, PL · lot 0
242 310 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00267342 z dnia 2025-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa budynku magazynowo - garażowego i budowa 3-ech murów oddzielenia pożarowego na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Kętach”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE "KOMAX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.) Oddział zamawiającego: KOMAX

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 071007834

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 8

1.5.2.) Miejscowość: Kęty

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-650

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: komax@komax.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.komax.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82c2b169-cc1b-4700-ae0f-83402b92609e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa budynku magazynowo - garażowego i budowa 3-ech murów oddzielenia pożarowego na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Kętach”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82c2b169-cc1b-4700-ae0f-83402b92609e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00267342

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00209464

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PK/04/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 240000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa budynku magazynowo - garażowego i budowa 3-ech murów oddzielenia pożarowego na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Kętach”. 32-650 Kęty, ul. Mickiewicza 8, Jednostka ewidencyjna: 121304_4 – Kęty – miasto obręb: 0007 – Kęty Stare Miasto 121304_4.0007.4787/7; 121304_4.0007.4787/8

Zakres robót przewiduje:
a) zamurowanie otworów okiennych w budynku magazynowo-garażowym od strony północnej oraz wschodniej, wraz z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych (REI 120 / REI60);
b) wymianę stolarki w zachodniej elewacji (wymiana drzwi do toalety na EI 60);
c) wykonanie trzech ścian oddzielenia pożarowego (M1 – w klasie REI-M 120; M2 i M3 – w klasie REI-M 60).

Projekt uwzględnia wydzielenie pomieszczeń i miejsc do magazynowania odpadów od granic działek oraz obiektów sąsiednich nie związanych z PSZOK, ścianami oddzielenia przeciwpożarowego klasy REI120, które będą stanowiły odrębne strefy pożarowe.

W wyniku prowadzonych prac należy wykonać zabezpieczenia przeciwpożarowe w formie zamurowania otworów okiennych i dostosować budynek magazynowo-garażowy do klasy REI 120 / REI 60. Ponadto należy wykonać ściany oddzielenia przeciwpożarowego w klasie REI-M 120 / REI-M 60. Szczegółowa lokalizacja znajduje się w projekcie zagospodarowania terenu.
Prowadzone prace w budynku magazynowo-garażowym nie zmieniają istotnych parametrów technicznych budynku, tj. powierzchni zabudowy, powierzchni użytkowej, kubatury, wysokości itp. W budynku nie przewiduje się rozbudowy / przebudowy istniejących instalacji.
Założeniem projektu jest, bezpieczeństwo pożarowe Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Kętach. Poprzez przebudowę budynku magazynowo-garażowego oraz wykonanie 3-ech murów oddzielenia pożarowego miejsce składowania odpadów PSZOK, stanie się bezpieczniejsze pod względem przeciwpożarowym.
Przedmiotowy budynek, nie zmienia swej funkcji użytkowej (również po przeprowadzeniu powyższych prac objętych opracowaniem). Budynek nadal będzie obiektem I kondygnacyjnym (przyziemie), tak jak dotychczas.

Parametry techniczne budynku magazynowo-garażowego:
- Pow. zabudowy – 536,46m2
- Pow. użytkowa – 471,69m2
- Pow. całkowita – 536,46m2
- Kubatura – 2282,09m3
- Wysokość budynku – 4,63m
- Długość budynku – 42,55m
- Szerokość budynku – 14,30m
- Liczba kondygnacji – 1 (przyziemie)
- Łączna pow. stref pożarowych – 491,62m2

2) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Roboty ziemne - mury – 19,40 m3,
b) Roboty betonowe i żelbetowe, w tym ściany oporowe żelbetowe – 27,972 m2, 32,275 m2,
c) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych 4,827t,
d) Przebudowa budynku: Rozebranie obróbek blacharskich: murów ogniowych, okapów kołnierzy, gzymsów itp. z blachy nadającej się do użytku - parapety zewnętrzne 6 m2,
e) Demontaż i montaż okien i drzwi balkonowych z PCV-25.8 m2,
f) Tynkowanie, malowanie, ocieplanie ścian budynku.

3) Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia opisano w dokumentacji projektowej oraz n/w dokumentach:
a) Projekt techniczny: projekt architektoniczno-budowlany - część opisowa, projekt budowlany – część rysunkowa,
b) Projekt zagospodarowania terenu,
c) Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (tzw. STWiOR),
d) Przedmiary robót,
e) Decyzja nr 95/25 nr WAB.6740.1.733.2024.AWK z 04.03.2025r. – pozwolenie na budowę,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w złącznikach nr 8 - 11 do swz.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45250000-4 - Roboty w zakresie instalowania, wydobycia produkcji oraz budowy obiektów budowlanych przemysłu naftowego i gazowniczego

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242310 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 268086,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242310 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DTM DANIEL KACZMARZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492133613

7.3.3) Ulica: ul. Mickiewicza 47

7.3.4) Miejscowość: Kęty

7.3.5) Kod pocztowy: 32-650

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242310 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Z uwagi na uzyskanie największej ilości punktów w toku dokonywania oceny ofert Zamawiający wybrał do realizacji ww. zamówienia - ofertę Wykonawcy:

DTM DANIEL KACZMARZ
ul. Mickiewicza 47, 32-650 Kęty

Cena ofertowa brutto: 242 310,00 zł brutto

Cena ofertowa netto: 197 000,00 zł netto

Okres gwarancji jakości i rękojmi – 91 miesięcy
2025-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane