Remont cząstkowy i wykonanie nakładek na nawierzchniach bitumicznych na terenie Miasta i Gminy Łasin

MIASTO I GMINA ŁASIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00268098
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00268098/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-09 10:28
Lokalizacja
Łasin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d76d1438-0b14-4208-8ff2-35e9f7203f71
Identyfikator
8762246666
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH JULIUSZ, ROMAN PILARSKI SPÓŁKA CYWILNANakłko nad Notecią, PL · lot 0
289 810,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00268098 z dnia 2025-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont cząstkowy i wykonanie nakładek na nawierzchniach bitumicznych na terenie Miasta i Gminy Łasin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA ŁASIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118649

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Radzyńska 2

1.5.2.) Miejscowość: Łasin

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-320

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 56 466 50 43

1.5.8.) Numer faksu: 56 466 50 46

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lasin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lasin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont cząstkowy i wykonanie nakładek na nawierzchniach bitumicznych na terenie Miasta i Gminy Łasin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d76d1438-0b14-4208-8ff2-35e9f7203f71

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00268098

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037567/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remint cząstkowy i wykonanie nakładek na nawierzchniach bitumicznych na terenie Miasta i Gminy Łasin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00208465

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IBG.271.1.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 373250,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych oraz wykonanie nakładek na istniejących nawierzchniach bitumicznych po uprzednim ich sfrezowaniu.
Zakres czynności do wykonania w ramach robót:
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych
Miejsca i ilości robót wskazano w przedmiarze robót, zdecydowana większość prac prowadzona będzie w obrębie ulic miejskich. W ramach prac należy wykonać:
1) Wycięcie uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów
2) Oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem rumoszu na pryzmę
3) Ogrzanie bitumu i skropienie naprawianego miejsca
4) Rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznych w jednej lub w dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzeń
5) Zagęszczenie poszczególnych warstw ułożonej mieszanki
6) Skropienie bitumem powierzchni górnej warstwy i zasypanie kruszywem.
Materiał z rozbiórki należy składować na poboczu w sposób nie kolidujący z ruchem pojazdów i pieszych.
Naprawiane miejsce, przed przesmarowaniem powinno być wysuszone.
Układana masa musi wystawać ponad nawierzchnię asfaltu istniejącego tak, aby po zagęszczeniu dopasowanie nawierzchni istniejącej i wykonywanej było precyzyjne (uzyskanie ciągłości nawierzchni bez zagłębień lub wzniesień w miejscu dokonanej naprawy). Nie wolno doprowadzić do sytuacji, aby wykonywana nawierzchnia była nalewana na istniejącą nawierzchnię (łączenie starej i nowej nawierzchni tylko na „styk docinany”). Zebrane wszelkie resztki rozebranej nawierzchni, materiałów budowlanych używanych przy dokonywaniu naprawy należy wywieźć własnym środkiem transportu na Gminny PSZOK.
Średnia grubość załatanego ubytku - 8 cm. Roboty należy przygotować i prowadzić zgodnie z przepisami bhp i ppoż. Przed przystąpieniem do robót należy uzgodnić miejsca napraw .

Nakładka na istniejącej nawierzchni bitumicznej.
Ulice: Rynek, Zamkowa, Solna, Farna położone są w centrum Łasina którymi porusza się lokalny transport osobowy i ciężarowy. Nawierzchnia asfaltowa tych ulic posiada liczne ubytki oraz spękania . Prace jakie należy wykonać polegać będą na sfrezowaniu na powierzchni 2160 m2, zniszczonego dywanika asfaltowego na średnią głębokość 4 cm. Po wykonaniu sfrezowania, należy nawierzchnię oczyścić oraz w razie potrzeby wykonać warstwę profilującą z masy bitumicznej dla wykonania korekty spadków i wyrównania zagłębień. Po skropieniu asfaltem przygotowanej nawierzchni należy wykonać dywanik asfaltowy z masy AC 11S gr. 4 cm po zagęszczeniu. Przy połączeniu nawierzchni z innymi drogami powiatowymi należy wykonać wcinkę dla łagodnego połączenia.

Roboty wymienione powyżej należy przygotować i prowadzić zgodnie z przepisami bhp i ppoż. oraz tymczasową organizacją ruchu, którą należy opracować i zatwierdzić w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu.

Szczegółowy zakres robót, opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Przedmiar Robót, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 289810,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 372989,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 289810,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilasrki S.C.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Juliusz Marcin Pilarski Zakład Usług Komunalnych, Olga Agnieszka Pilarska Zakład Usług Komunalnych, Roman Franciszek Pilarski Zakład Usług Komunalnych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5581823207

7.3.3) Ulica: Młyńska 22

7.3.4) Miejscowość: Nakło nad Notecią

7.3.5) Kod pocztowy: 89-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 289810,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane