Wykonanie prac projektowych dotyczących rozbudowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00272767
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00272767/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-11 10:07
Lokalizacja
Krasnystaw, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-28dd2d40-9d9c-4fbf-81f5-9aedb783c67c
Identyfikator
5641475805
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00272767 z dnia 2025-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie prac projektowych dotyczących rozbudowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110196699

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marka Sobieskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Krasnystaw

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-300

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 82 543 1522

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spzozkrasnystaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzozkrasnystaw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://spzozkrasnystaw.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie prac projektowych dotyczących rozbudowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28dd2d40-9d9c-4fbf-81f5-9aedb783c67c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00272767

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00046394/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Wykonanie prac projektowych dotyczących rozbudowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00083386

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/230-4/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: „Wykonanie prac projektowych dotyczących rozbudowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej
w Krasnymstawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.”, zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie, na podstawie art. 255 pkt 7) Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 r. poz. 1320 ze zm.) ponieważ wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263;

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 04.04.2025r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę – LACASA Sp. z o. o. ul. Łużycka 9 lok. 4, 05-092 Łomianki Dolne.
Zgodnie ze złożoną ofertą Wykonawca, w przypadku wyboru jego oferty, zobowiązał się do zawarcia umowy w miejscu i terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Zamawiający wezwał Wykonawcę do podpisania umowy na realizację przedmiotowego zamówienia w siedzibie Zamawiającego na dzień 20.05.2025 r. godz. 12:00. Wykonawca nie stawił się w wyznaczonym miejscu i czasie, a także nie wzniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Stan faktyczny jaki zaistniał w przedmiotowej sprawie, gdzie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego prowadzi do niemożności zawarcia umowy i uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego. Oferty pozostałych Wykonawców, z którym Zamawiający mógłby zawrzeć umowę, przewyższają kwotę jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zadania lub zostały odrzucone. Zaistniała sytuacja uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego, z uwagi na fakt, iż nie ma możliwości skorzystania z przesłanki art. 263 ustawy Pzp.
W związku z powyższym postanowiono jak w sentencji.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 294585 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 397899,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 294585 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2025-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi