Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wizerunkowej Warszawy na rynku amerykańskim w ramach wspólnego projektu z European Travel Commission i stolicami państw bałtyckich

STOŁECZNE BIURO TURYSTYKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00278047
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00278047/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-13 12:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a6240cb6-ac81-4bde-83fa-2856257957fc
Identyfikator
5261686878
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie promocjiUsługi marketingowe

Wykonawcy

1 przyznane

European Travel CommissionBrussels, BE · lot 0
210 531,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00278047 z dnia 2025-06-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wizerunkowej Warszawy na rynku amerykańskim w ramach wspólnego projektu z European Travel Commission i stolicami państw bałtyckich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: STOŁECZNE BIURO TURYSTYKI

1.3.) Oddział zamawiającego: jednostka budżetowa m.st Warszawy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012216512

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Defilad 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-901

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@go2warsaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.go2warsaw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a6240cb6-ac81-4bde-83fa-2856257957fc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


promocja turystyki m.st. Warszawy oraz prowadzenie informacji turystycznej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wizerunkowej Warszawy na rynku amerykańskim w ramach wspólnego projektu z European Travel Commission i stolicami państw bałtyckich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6240cb6-ac81-4bde-83fa-2856257957fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00278047

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00104267/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wizerunkowej Warszawy na rynku amerykańskim w ramach wspólnego projektu z European Travel Commission i stolicami państw bałtyckich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Jedyny wykonawca:
Zamówienie zostanie udzielone European Travel Commission (ETC) – organizacji wyznaczonej przez Komisję Europejską do realizacji kampanii „Discover Baltic Capitals”. Projekt jest finansowany ze specjalnego grantu celowego Komisji Europejskiej), przyznanego wyłącznie ETC jako beneficjentowi odpowiedzialnemu za realizację działań promocyjnych zgodnie z założeniami programu promocji europejskich destynacji w krajach trzecich.
Przyczyny techniczne i prawa wyłączne:
ETC jest jedynym podmiotem upoważnionym przez Komisję Europejską do realizacji tej kampanii, co oznacza, że nie istnieje żaden alternatywny wykonawca zdolny do świadczenia tej usługi. Działania kampanii są prowadzone w ścisłej współpracy z lokalnymi organizacjami zarządzającymi destynacjami turystycznymi (Destination Management Organisations), w tym z Tallinem, Rygą, Warszawą i Wilnem.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/WR/02/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 178861,79 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wizerunkowej Warszawy na rynku amerykańskim w ramach wspólnego projektu z European Travel Commission i stolicami państw bałtyckich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79342000-3 - Usługi marketingowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 210531,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 210531,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 210531,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: European Travel Commission

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: BE0408138386

7.3.3) Ulica: Rue du Marché aux Herbes 61

7.3.4) Miejscowość: Brussels

7.3.5) Kod pocztowy: 1000

7.3.7.) Kraj: Belgia

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 210531,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-06-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi