Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej w m. Droszków, Przytok, w Gminie Zabór

Gmina Zabór

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00279649
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00279649/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-16 10:37
Lokalizacja
Zabór, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b5a38e9b-dd30-427f-8cab-34627deb6175
Identyfikator
9730822452
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlaneRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarnePrzygotowanie terenu pod budowęUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRóżne usługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne naukowe i techniczne

Wykonawcy

3 przyznane

RYSZARD ROGOWSKIZielona Góra, PL · lot 0
2 242 290 PLN
RYSZARD ROGOWSKIZielona Góra, PL · lot 1
169 740 PLN
RYSZARD ROGOWSKIZielona Góra, PL · lot 2
195 570 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00279649 z dnia 2025-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej w m. Droszków, Przytok, w Gminie Zabór

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zabór

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770764

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa 15

1.5.2.) Miejscowość: Zabór

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-003

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 683218300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzabor@gminazabor.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazabor.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b5a38e9b-dd30-427f-8cab-34627deb6175

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej w m. Droszków, Przytok, w Gminie Zabór

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5a38e9b-dd30-427f-8cab-34627deb6175

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00279649

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00059603/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Poprawa stanu gospodarki wodno- ściekowej w m. Droszków i Przytok w Gminie Zabór

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

2. Zadania 1, 2 i 3 realizowane są z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach B3.1.1 Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Nazwa projektu: Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej w m. Droszków, Zabór, Przytok, Wielobłota w Gminie Zabór.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00198616

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKN.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zadanie 1 - Budowa kanalizacji sanitarnej w Droszkowie - ul. Porzeczkowa, ul. Czereśniowa,
ul. Borówkowa w systemie zaprojektuj i wybuduj – w tym: zaprojektowanie sieci kanalizacyjnej w m. Droszków - ul. Porzeczkowa, Czereśniowa, Borówkowa Lokalizacja – dz., ewid. nr: 254/24; 58/1; 253/18; 253/6; 251/16; 250/39; 250/32; 250/24; 250/41; 248/67; 248/72; 248/55; 248/76; 248/35; 248/33; 248/34; 248/41; 248/38; 248/40; 248/45; 248/46; 248/74 w Droszkowie, obręb 0003, jednostka ewidencyjna 080909_2.0003, w oparciu o dołączony do SWZ Program funkcjonalno-użytkowy, wraz z uzyskaniem wymaganych prawem decyzji administracyjnej zezwalającej na prowadzenie prac budowlanych w trybie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane lub zgłoszenia robót budowlanych, a następnie wykonanie zaprojektowanych robót i oddanie do użytkowania przedmiotu umowy.
Charakterystyczne parametry techniczne określa Program funkcjonalno-użytkowy (PFU – załącznik nr 4 do SWZ).
W przypadku gdy w zaprojektowanej dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego postępowania, zostaną użyte znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę – Wykonawca (projektant) zobowiązany będzie do opisania każdej równoważności i sporządzenia ich wykazu, który będzie stanowił integralną cześć dokumentacji projektowej.
Wszelkie inne parametry dotyczące zakresu robót budowlanych objętych zamówieniem określa Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Podane w Programie funkcjonalno-użytkowym wymagania dotyczące materiałów i urządzeń są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań o wyższym standardzie. Zastosowanie takich urządzeń i/lub materiałów o wyższym standardzie nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy o zwiększenie wynagrodzenia.
Biorąc pod uwagę krótki termin wykonania zadania, w tym dokumentacji technicznej, wynikający z umowy o dofinansowanie, Zamawiający w celu przyspieszenia prac projektowych, w dniu zawarcia umowy o roboty budowlane w systemie zaprojektuj i wybuduj przekaże Wykonawcy następujące dokumenty:
- decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach,
- wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
- decyzje o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dla działki nr 58/1 obręb Droszków (nieobjętej mpzp).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

4.5.5.) Wartość części: 2189482,15 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Zadanie 2 - Budowa sieci wodociągowej w m. Przytok - ul. Parkowa - ul. Parkowa, dz. ewid. nr: 102; 103; 108; 105/15; 105/14; 105/12 obręb 006 Przytok, jednostka ewidencyjna 080909_2 Zabór. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa projekt budowlany oraz przedmiar robót, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.) Wartość części: 221214,68 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3) Zadanie 3 - Budowa sieci wodociągowej w m. Droszków - ul. Czereśniowa, Borówkowa - II Etap - dz. ewid. nr: 248/67; 250/24; 250/32; 251/16 i 253/6, obręb 003 Droszków, jednostka ewidencyjna 080909_1 Zabór. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa projekt budowlany oraz przedmiar robót, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.) Wartość części: 240180,24 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2242290,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2460000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2242290,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970384831

7.3.3) Ulica: ul. Lotników 10A

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-001

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2242290,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169740,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 307500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169740,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970384831

7.3.3) Ulica: ul. Lotników 10A

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-001

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169740,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195570,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 195570,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970384831

7.3.3) Ulica: ul. Lotników 10A

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-001

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 195570,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane