Remont pomieszczeń w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości

Gmina Miasta Tychy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00280210
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00280210/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-16 12:37
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbef18f4-aadf-4359-aaf3-789b02b8d4a6
Identyfikator
6460013450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty malarskie i szklarskieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówKładzenie i wykładanie podłógRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

JÓZEF WYBRAŃCZYKTychy, PL · lot 0
337 635 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00280210 z dnia 2025-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 49

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7763808

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbef18f4-aadf-4359-aaf3-789b02b8d4a6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00280210

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00020818/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Remont pomieszczeń w budynku Urzędu Miasta Tychy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00205377

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.17.2025.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 655284,55 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 283569,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace związane ze sporządzeniem dokumentacji projektowej oraz wykonaniem na jej podstawie remontu pomieszczeń sektora 4C, 5A oraz pokoju 209 Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49. Przy czym prace elektryczne należy wykonać zgodnie z załączonym projektem budowlano-wykonawczym pn.: Remont instalacji elektrycznej w budynku Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości” autorstwa Edwarda Pisz.

Zakres Programu Funkcjonalno-Użytkowego obejmuje m. in.:
- sporządzenie dokumentacji: projektu technicznego, projektu wykonawczego oraz STWiOR,
- inwentaryzację sektora 5A po zakończonych robotach,
- wykonanie robót budowlanych,
- wykonanie robót elektrycznych zgodnie z załączoną dokumentacją projektową,
- prace przygotowawcze i towarzyszące,
Sektor 4C i 5A:
- wymianę stolarki drzwiowej,
- malowanie ścian i sufitów,
- wymiana posadzek całego sektora,
- wymiana oświetlenia,
- wykonanie numeracji pomieszczeń i oznaczenia dla toalety damskiej,
- usunięcie nieczynnej sieci komputerowej wraz z bezpiecznikami,
- wykonanie dodatkowych punktów elektryczno-logicznych,
- likwidacja nieczynnych gniazd telefonicznych,
- demontaż szaf,
- zakup wraz z konfiguracją switch’a dla sektora 5A,
- roboty związane ze stolarką drzwiową w sektorze 5A:
- zamurowanie drzwi pomiędzy pokojami 509 a 509a,
- przesunięcie drzwi pomieszczenia 511 i 508,
- usunięcie drzwi pomiędzy korytarzami wraz ze ścianą,
Pokój 209:
- malowanie ścian i sufitu,
- wymiana wykładziny dywanowej,
- wykonanie nowego punktu elektryczno-logicznego,
- wymiana oświetlenia.

Zaleca się, aby Każdy z Wykonawców dokonał oględzin miejsca planowanej inwestycji na etapie sporządzenia oferty celem sprawdzenia warunków panujących w terenie.

Program funkcjonalno – użytkowy wraz z projektem budowlano-wykonawczym stanowi załącznik nr 4 do SWZ.

1. W przypadku wskazania w dokumentach zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych opisywanym.
2. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty dokumenty potwierdzające równoważność zaoferowanych rozwiązań. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy użyciu dowolnych (wiarygodnych) środków. Niewykazanie równoważności skutkuje odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.

cd. z punktu 7.4

3) § 15 ust. 3 pkt a-d
W przypadkach wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 1, strony ustalają nowe terminy wykonania przedmiotu umowy uwzględniające wpływ tych okoliczności na termin realizacji przedmiotu umowy, tj:
a) w odniesieniu do okoliczności określonych w ust. 1 lit. a – d oraz lit. h i lit. i termin może zostać zmieniony o ilość dni opóźnienia w robotach budowlanych spowodowanego tymi okolicznościami,
b) w odniesieniu do okoliczności określonych w ust. 1 lit. e termin może zostać zmieniony o ilość dni, w których wykonywanie całości lub części robót mających wpływ na termin realizacji, było niemożliwe lub znacznie utrudnione w skutek działań organów administracji publicznej,
c) w odniesieniu do okoliczności określonych w ust. 1 lit. f i g termin może zostać zmieniony o ilość dni opóźnienia w uzyskaniu od stosownych instytucji i organów lub osób trzecich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, decyzji itp., lub w uzyskaniu zgód, dopuszczeń i zaświadczeń umożliwiających przekazanie obiektu do użytkowania,
d) w odniesieniu do okoliczności określonych w ust. 1 lit j termin może zostać zmieniony o ilość dni wydłużenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym postępowania odwoławczego przed Krajową Izbą Odwoławczą w stosunku do normalnego, przewidywalnego lub wynikającego z przepisów prawa czasu trwania tych postępowań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 337635,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 576563,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 337635,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZPHU „REMSTOL” Wybrańczyk Józef

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6381059156

7.3.3) Ulica: ul. Ks. Tischnera 69

7.3.4) Miejscowość: Tychy

7.3.5) Kod pocztowy: 43-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Instalacje elektryczne (robocizna) wykona firma IFGF Grzegorz Figołuszka
Montaż wykładzin (robocizna) wykona firma OL-BUD BIS Katarzyna Miaskowska-Szafraniec
Roboty malarskie (robocizna) wykona firma FABEX II Mateusz Fabian
Montaż stolarki drzwiowej (robocizna) wykona firma RAFEX Rafał Kaleta
Dokumentację projektową wykona firma podwykonawcza

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 337635,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 91 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia:
a) dokumentacja projektowa – do 3 tygodni od podpisania umowy,
b) roboty budowlane – do 13 tygodni od dnia podpisania umowy.
2025-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane