Rozbudowa monitoringu miejskiego

Gmina Miasto Mysłowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00281880
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00281880/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-17 10:20
Lokalizacja
Mysłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9f8d4c1-7048-4fc4-b168-5357773142e0
Identyfikator
2220012288
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychKamery bezpieczeństwaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUrządzenia do nadzoru wideoKablowe linie nadawczeSieć telekomunikacyjnaKable światłowodoweSprzęt i kable telekomunikacyjneNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE INTERPLUS MARIUSZ MROŻEK RAFAŁ WOŹNIAK SPÓŁKA JAWNASosnowiec, PL · lot 0
416 970 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00281880 z dnia 2025-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa monitoringu miejskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Mysłowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255393

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców 1

1.5.2.) Miejscowość: Mysłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 323171259

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.osyra@um.myslowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.myslowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://myslowice.logintrade.net/zapytania_email,195610,10dc618fde06999adba8fa5ea4bcba4e.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa monitoringu miejskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9f8d4c1-7048-4fc4-b168-5357773142e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00281880

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043984/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa monitoringu miejskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00184080

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.3.2025.AO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wykonanie usługi poprawy bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałania dewastacjom i sytuacjom niepożądanym polegającą na rozbudowie monitoringu miejskiego Miasta Mysłowice wraz z podłączeniem do Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Mysłowice przy ulicy Mikołowskiej 50m przy pomocy Szerokopasmowej Sieci Teleinformatycznej w sposób umożliwiający niezakłóconą współpracę z istniejącym systemem z zachowaniem gwarancji jakości usługi. Środki na wykonanie przedmiotu zamówienia przeznaczone zostały z Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego oraz Rady Dzielnicy Larysz Hajdowizna w proporcji wskazanej w PFU.
Realizacja umowy obejmować będzie:
1.1. Zaprojektowanie, zakup i instalacja nowych punktów kamerowych w miejscach wskazanych w Planie Funkcjonalno – Użytkowym.
1.2. Doprowadzenie łączy transmisji danych niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
1.3. Wybudowanie sieci elektrycznej dla uzupełnianych punktów kamerowych.
1.4. Zapewnienie infrastruktury sprzętowej, niezbędnej do uruchomienia przedmiotu umowy oraz wykonanie wszystkich niezbędnych prac przygotowawczych, montażowych, wdrożeniowych, integracyjnych i analitycznych.
1.5. Zakup i montaż pozostałych urządzeń sieciowych niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia w tym elementów związanych z archiwizacją danych.
1.6. Przygotowanie opracowań umożliwiających aktualizację dokumentacji projektowej
i technicznej w miejscach nowopowstałych punktów kamerowych.
1.7. Opracowanie dokumentacji projektowej obejmuje:
1.7.1 infrastrukturę niezbędną do uruchomienia dodatkowych punktów:
a) sieć teletransmisyjną,
b) opis i konfigurację oprogramowania,
c) procedury zabezpieczenia danych i odtwarzania systemu po awarii;
1.7.2. lokalizacje kamer:
a) opis miejsc lokalizacji kamer,
b) obszar objęty monitoringiem,
c) zastosowane analityki.
1.8. Przekazanie przez Wykonawcę Zamawiającemu na podstawie protokołu przekazania podczas odbioru przedmiotu zamówienia wraz z poświadczonymi za zgodność z oryginałem fakturami zakupu sprzętu i elementów infrastruktury związanych z punktami kamerowymi prawa własności do ww. na rzecz Zamawiającego – do 1 miesiąca od daty uruchomienia monitoringu.
1.9. Utrzymanie, udostępnienie, konserwacja i serwis kamer do 30.11.2025 r. w trybie całodobowym, gdzie czas usunięcia awarii lub usterki nie może przekroczyć 12 godzin, jednokrotnego serwisu konserwacyjnego oraz serwisów naprawczych w ilościach uzależnionych od wystąpień zdarzeń awaryjnych w ramach świadczonych usług na warunkach:
a) awarie i usterki będą zgłaszane telefonicznie lub drogą elektroniczną (mail/portal/system service desk) wskazane przez Wykonawcę,
b) aktualizacje oprogramowania kamer w przypadku pojawienia się poprawek producenta - instalacja po uzgodnieniu z Zamawiającym,
1.10. Zapewnienie bezpieczeństwa danych m.in. archiwizacja, kopia zapasowa;
1.11. Wypełnienie obowiązku informacyjnego względem osób, które znalazły się w rejonie monitorowania;
1.12. Do obowiązków Wykonawcy poza wymienionymi w innych postanowieniach niniejszej umowy należy w szczególności:
1.13. Uzgodnienia z rzeczoznawcami ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz BHP, ergonomii pracy i innych, jeżeli będą wymagane przepisami prawa.
1.14. Uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, decyzji, w tym:
a. Uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji środowiskowych (jeśli wymagane),
b. Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, w tym decyzji konserwatorskiej, jeśli wystąpi taka potrzeba,
c. Sprawowanie nadzoru autorskiego (zwanego dalej także „nadzorem”) nad realizacją robót budowlanych w całym okresie realizacji inwestycji.
Szczegółowy opis przedmiotu zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

45232320-1 - Kablowe linie nadawcze

32412100-5 - Sieć telekomunikacyjna

32562000-0 - Kable światłowodowe

32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 416970,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1354796,16 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 416970,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIEBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE INTERPLUS MARIUSZ MROŻEK RAFAŁ WOŹNIAK SPOŁKA JAWNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6443132376

7.3.3) Ulica: Pawia 2

7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 41-200

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 416970,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane