Budowa-modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie miejscowości Nowa Wieś na działce ewid. nr 20290.

Gmina Harasiuki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00282208
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00282208/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-17 11:26
Lokalizacja
Harasiuki, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1a646071-a800-4114-a849-81e9125d1a14
Identyfikator
6020017515
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNO DROGOWEGO M-VIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNisko, PL · lot 0
113 775 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00282208 z dnia 2025-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa-modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie miejscowości Nowa Wieś na działce ewid. nr 20290.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Harasiuki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409376

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 11

1.5.2.) Miejscowość: Harasiuki

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-413

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 15-8791306

1.5.8.) Numer faksu: 15-8791306

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@harasiuki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.harasiuki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.harasiuki.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa-modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie miejscowości Nowa Wieś na działce ewid. nr 20290.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a646071-a800-4114-a849-81e9125d1a14

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00282208

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00076113/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa-modernizacja drogi dojazdowej do gruntow rolnych w obrebie Nowa Wieś na działce nr ewid. 2090

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00232484

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.III.271.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 140622,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa -modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie miejscowości Nowa Wieś na dz.
o nr. ewid. 2090.”
4.2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie modernizacji drogi w km 0+500 do km
1+ 200 na odcinku długości 700 mb., poprzez:
- odtworzenie trasy i punktów wysokościowych,
- karczowanie drzew i zakrzaczeń,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
- wykonanie nawierzchni z tłucznia kamiennego,
- wykonanie poboczy z gruntu niewysadzinowego,

4.2.1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania robót budowlanych, o którym mowa w pkt. 4.2 określa:
1) Dokumentacja techniczna wraz z rysunkami stanowiący załącznik nr 8 do SWZ,
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) stanowiąca załącznik Nr 9 do SWZ,
3) Przedmiar robót stanowiący załącznik Nr 10 do SWZ.
4.3. W przypadku rozbieżności w dokumentach wskazanych w pkt. 4.2. wiążące są zapisy wg następującej hierarchii dokumentów:
1) dokumentacja techniczna, z uwzględnieniem wyjaśnień udzielanych podczas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
3) przedmiar robót, z zastrzeżeniem ust. 4.
4) wynagrodzenie wykonawcy ma charakter ryczałtu, który stanowi ekwiwalent świadczenia wykonawcy opisanego w dokumentacji technicznej wskazanej w pkt 4.2.1 oraz w STWIORB.
5) przedmiar robót ma charakter pomocniczy, co oznacza, że w przypadku, gdy dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres został ujęty w dokumentacji lub w STWIORB – wykonawca zobowiązuje się wykonać wskazany tam rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres zgodnie z opisem technicznym lub STWIORB w ramach wynagrodzenia ryczałtowego, nawet jeżeli dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres nie został ujęty w przedmiarze robót.

4.4 Istotne uwagi dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, zawartą z Zamawiającym umową, uzgodnieniami z Zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy.
2) W razie wątpliwości poczytuje się, iż Wykonawca podjął się wszystkich robót objętych projektami (art.649 Kodeksu cywilnego).
3) Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z wymogami ustawy Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725).
4) Roboty muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą jakością, właściwą organizacją pracy oraz z zachowaniem wymagań i obowiązujących przepisów w szczególności bhp, ppoż. i branżowych.
5) Użyte materiały muszą mieć aktualne dokumenty, dopuszczające do stosowania w budownictwie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie.
6) Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót oraz zastosowanych materiałów.
7) Wszystkie wykonane roboty i dostarczone materiały będą zgodne z dokumentacją STWiORB. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją lub STWiORB i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót budowlanych, to takie materiały zostaną zastąpione innymi, a elementy wykonane będą rozebrane i wykonane ponownie na koszt Wykonawcy.
8) Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, roboty ziemne objęte zakresem zamówienia wskazanym w pkt. 4.2 SWZ.
(obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia jako podwykonawcy).
9) Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia określone zostały w projekcie umowy – zał. Nr 2 do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 21

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 113775,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209577,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 113775,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8652573938

7.3.3) Ulica: ul. Szklarniowa 14,

7.3.4) Miejscowość: Nisko

7.3.5) Kod pocztowy: 37-400

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 113775,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane