Dostawa tablic rejestracyjnych dla Starostwa Powiatowego w Sanoku.

POWIAT SANOCKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00282847
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00282847/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-06-17 13:23
Lokalizacja
Sanok, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26173e52-648a-431e-9a6e-6fbc070ef4c3
Identyfikator
6871786679
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

TabliceElementy oznakowaniaGlinZnaki i podobne elementy

Wykonawcy

1 przyznane

BOGUMIŁ SOBOTARzeszów, PL · lot 0
762 243,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00282847 z dnia 2025-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa tablic rejestracyjnych dla Starostwa Powiatowego w Sanoku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SANOCKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sanok

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-500

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 13 46 52 942

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat-sanok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-sanok.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-26173e52-648a-431e-9a6e-6fbc070ef4c3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa tablic rejestracyjnych dla Starostwa Powiatowego w Sanoku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26173e52-648a-431e-9a6e-6fbc070ef4c3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00282847

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031263/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa tablic rejestracyjnych dla Starostwa Powiatowego w Sanoku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00202051

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-II.272.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 270120,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wytworzenie i dostawa tablic rejestracyjnych dla potrzeb Wydziału Komunikacji i Transportu – Referatu Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy Starostwa Powiatowego w Sanoku w następującym asortymencie i ilościach:
I zwyczajne
1 samochodowa jednorzędowa komplet 12000
2 samochodowa dwurzędowa komplet 200
3 motocyklowo/ciągnikowa pojedyncza 1800
4 motorowerowa pojedyncza 360
5 samochodowa jednorzędowa pojedyncza 800
6 samochodowa dwurzędowa pojedyncza 10
7 samochodowa jednorzędowa zmniejszona komplet 100
8 samochodowa jednorzędowa dla pojazdów elektrycznych albo pojazdu napędzanego wodorem komplet 50
9 samochodowa dwurzędowa dla pojazdów elektrycznych albo pojazdu napędzanego wodorem komplet 10
10 motocyklowo/ciągnikowa dla pojazdów elektrycznych albo pojazdu napędzanego wodorem pojedyncza 30
11 Motorowerowa dla motoroweru wyposażonego w silnik elektryczny pojedyncza 50
12 samochodowa jednorzędowa zmniejszona dla pojazdu elektrycznego lub napędzanego wodorem komplet 50
II indywidualne

1 samochodowa jednorzędowa komplet 50
2 samochodowa dwurzędowa komplet 10
3 motocyklowo/ciągnikowa pojedyncza 10
4 samochodowa jednorzędowa dla pojazdów elektrycznych albo pojazdu napędzanego wodorem komplet 20
5 samochodowa dwurzędowa dla pojazdów elektrycznych albo pojazdu napędzanego wodorem komplet 20
III zabytkowe
1 samochodowa jednorzędowa komplet 40
2 samochodowa dwurzędowa komplet 10
3 motocyklowo/ciągnikowa pojedyncza 30
4 motorowerowa pojedyncza 10
5 samochodowa jednorzędowa zmniejszona komplet 30
IV tymczasowe
1 samochodowa jednorzędowa komplet 25
2 samochodowa dwurzędowa komplet
3 motocyklowo/ciągnikowa pojedyncza 25
4 motorowerowa pojedyncza 10
5
samochodowa jednorzędowa zmniejszona komplet 10
6 samochodowa przeznaczona do zawodów sportowych komplet 20
V profesjonalne
1 samochodowa jednorzędowa komplety 20
2 samochodowa dwurzędowa komplety 10
VI Dodatkowe:
1 samochodowa jednorzędowa pojedyncze 150
2 samochodowa dwurzędowa pojedyncze 10
3 samochodowa jednorzędowa zmniejszone pojedyncze 10
4 samochodowa indywidualna

pojedyncze 10
VII Wtórniki:
1 samochodowa jednorzędowa pojedyncze 200
2 samochodowa dwurzędowa pojedyncze 30
3 motocyklowo/ciągnikowa pojedyncze 40
4 motorowerowa pojedyncze 20

1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje również odbiór od Zamawiającego w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty powiadomienia i wycofanie z użytku tablic rejestracyjnych oraz dokonywanie ich złomowania w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.
1.3. Cenę tablic należy podać z uwzględnieniem kosztu opakowania, dowozu wraz
z rozładunkiem w sposób gwarantujący bezpieczeństwo transportu, oraz kosztami związanymi z odbiorem i złomowaniem tablic. Wykonane tablice Wykonawca dostarczy własnym transportem i rozładuje we wskazanym miejscu w siedzibie Zamawiającego. Miejscem dostarczenia tablic będzie Starostwo Powiatowe w Sanoku, ul. Rynek 1. Wykonawca dostarczy wykonane tablice w partiach na podstawie zapotrzebowania Zamawiającego - każdorazowo ilość tablic zgodną ze złożonym zapotrzebowaniem, w terminie do 5 dni od dnia złożenia zapotrzebowania. Przy każdorazowej dostawie tablic Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania (protokolarnego) a następnie złomowania starych tablic rejestracyjnych na swój koszt.
1.4 Wszystkie koszty związane z dostawą tablic i odbiorem zużytych tablic rejestracyjnych ponosi Wykonawca.
1.5 Tablice rejestracyjne muszą być wykonane zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu dostawy. Aktualnie obowiązujące przepisy zawarte zostały w:
a) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2024 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracja pojazdów (Dz.U. z 2024 r. poz. 1709),
b) Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 2 maja 2012 r. w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1855 ze zm.)
c) normach lub specyfikacjach technicznych, o których mowa w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz.U. z 2023 r. poz. 215 ze zm.), potwierdzonych certyfikatami dotyczącymi zgodności tablic rejestracyjnych lub materiałów służących do ich produkcji z warunkami technicznymi,
d) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2019 r. w sprawie profesjonalnej rejestracji pojazdów, stosowanych oznaczeń oraz opłat związanych z profesjonalną rejestracją pojazdów (Dz. U. z 2023 r. poz. 2616 ze zm.),
e) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2019 r. w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji profesjonalnych tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych oraz trybu legalizacji profesjonalnych tablic rejestracyjnych (Dz. U. 2019 r. poz. 547).
W przypadku zmiany przepisów w okresie wykonywania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i dostawy tablic rejestracyjnych z uwzględnieniem tych zmian.
1.6 Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji na dostarczone tablice rejestracyjne na okres
12 miesięcy, liczony od dnia wydania tablic rejestracyjnych w celu oznaczenia pojazdu. Uwaga gwarancja stanowi kryterium oceny ofert na zasadach określonych w punkcie 17.3.
1.7. Zamawiający przewiduje tzw. Interwencyjne zamówienie tablic, polegające na wytworzeniu i dostarczeniu wtórników tablic rejestracyjnych w przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub naprawy gwarancyjnej.
1.8 Przewidywane zapotrzebowanie na tablice rejestracyjne oszacowano na podstawie danych zużycia z roku 2023 i 2024 oraz najlepszej wiedzy Zamawiającego, co do potrzeb w okresie realizacji zamówienia. Zamawiający nie gwarantuje Wykonawcy, że złoży zamówienie (sumaryczne) w pełnym wymiarze. Jest to uzależnione od zapotrzebowania na tablice w okresie trwania zamówienia. Zamawiający gwarantuje zakup tablic, co najmniej za 60% wartości zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30195000-2 - Tablice

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34928470-3 - Elementy oznakowania

14721000-1 - Glin

44423400-5 - Znaki i podobne elementy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 762243,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 762340 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 762243,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPUH TABLITEK Bogumił Sobota

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 690126175

7.3.3) Ulica: ul. Żółkiewskiego

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-203

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 762243,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2025-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy