Przebudowa i odbudowa zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy
MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00462628
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00462628/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-20 10:22
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3246fc71-19c1-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 5421006132
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00462628 z dnia 2024-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i odbudowa zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276328
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek Kościuszki
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-426
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muzeum.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3246fc71-19c1-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i odbudowa zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3246fc71-19c1-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00462628
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00003236/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa i odbudowa zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00344419
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MBG.261.3.24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2085297,64 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przebudowa i odbudowa zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy.
4.2. Zamówienie obejmuje prace wskazane w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 4.5 SWZ dotyczącej przebudowy i odbudowy zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy” przy ulicy Pałacowej. Powierzchnia użytkowa 157,60 m².Przebudowa i odbudowa zabytkowego pawilonu wschodniego w zespole pałacowym dawnej letniej rezydencji Branickich w Choroszczy” obejmuje w szczególności:
1) roboty rozbiórkowe;
2) roboty renowacyjno – konserwatorskie;
3) elementy zewnętrzne;
4) zasilanie w energię elektryczną;
5) instalacje elektryczne zewnętrzne;
6) instalacje elektryczne wewnętrzne;
7) instalacje teletechniczne;
8) instalacja centralnego ogrzewania;
9) instalacja wodno – kanalizacyjna;
10) kanalizacja sanitarna, przyłącze i część doziemna;
11) przyłącze wody.
4.2.1. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wyposażenia wnętrz (różne meble, np. biurka, szafy, krzesła).
4.3. Prawo opcji.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość do skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy otrzyma pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wykonanie wykończenia wnętrz.
W zakres prawa opcji wchodzi wykonanie prac: wykończenia wnętrz, na które składają się roboty budowlane : ścianka drewniana pod schodami, osadzenie ościeżnicy drzwiowej drewnianej w ściance j.w., montaż skrzydeł drzwiowych wewnętrznych 70x160 cm, słupki drewniane pod schodami o przekroju 16x16 cm, dwukrotne malowanie powierzchni drewnianych – ścianki i słupków, boazeria drewniana z drewna sosnowego: a)Ruszt drewniany na ścianach; b) boazeria płycinowa w kolorze jasnoszarym, monochromatyczne z płyciną profilowaną, malowaną na złoto, licowanie ścian płytkami ceramicznymi białymi, cegiełka fazowanymi o wym. 10x20 cm., układanym z przesunięciem o 1/ 2, cokoliki z płytek ceramicznych w kolorze czarnym cegiełka, fazowane, o wym. 10x20 cm, listwy ceramiczne czarne o wym. 12x20 mm, fasety sufitowe profilowane o przekroju 8x4 cm ze styroduru XPS, malowanie w kolorze białym, fasety sufitowe profilowane na wymiar (fragmenty łukowe) ze styroduru XPS, szerokości 5+5+5 cm, wydzielenie przepierzenia strefy pracy – satynowane szkło bezramowe.
Zamawiający zastrzega, że roboty powyższe należy wykonać zgodnie zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
4.3.1. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje :
1. PRZEDMIAR – WNĘTRZA
1.1. 14 d.2.1. Zabudowa meblowa mobilna dębowa (możliwość swobodnego ustawiania), modułowa, wykonana na wymiar, moduł 170 cm, wysokość 84 cm, płycina MDF 2x3 cm, malowana na kolor RAL 1036, nóżki stalowe 20x5x5 cm, szyba czysta do lady – kpl. 1;
1.2. 15 d. 2.1. Serwantka dębowa – szt. 4;
1.3. 16 d.2.1. Krzesło – szt. 7;
1.4. 17 d.2.1. Stolik – szt. 2;
1.5. 18 d.2.1. Stolik mały – szt. 1;
1.6. 20 d.2.1. Lustro na wymiar – szt. 1;
1.7. 21 d.2.1. Lustro owalne – szt. 1;
1.8. 22 d.2.2. Biurko z płyty meblowej MDF – szt. 4;
1.9. 23 d.2.2. Krzesło do biurka – szt. 4;
1.10. 24 d.2.2. Szafa wykonana na wymiar, z płyty meblowej MDF – szt. 2;
1.11. 25 d.2.2. Zabudowa kuchenna z płyt meblowej MDF – kpl. 1;
1.12. 26 d.2.2. Kuchenka mikrofalowa z emalią ceramiczną – szt. 1;
1.13. 27 d.2.2. Mini lodówka z zamrażarką, pojemność 67 litrów – szt. 1;
1.14. 28 d.2.2. Szafa gospodarcza z płyty meblowej MDF – szt. 1;
1.15. 29 d.2.2. Stół barowy kwadratowy, z marmuru – szt. 1;
1.16. 30 d.2.2. Krzesło kuchenne w kolorze czarnym – szt.2;
1.17. 31 d.2.2. Lustro owalne w ramie w kolorze mosiężnym, wymiary: 60x80 cm – szt. 1;
2. PRZEDMIAR – BRANŻA ELEKTRYCZNA
2.1. 23-30 d.2.4. Oprawy oświetleniowe: żyrandole, plafoniery, kinkiety.
4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty
1) Dokumentacja projektowa, w tym:
- projekt architektoniczno – budowlany;
- projekt techniczny;
- projekt wykończenia wnętrz;
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB);
oraz
2) Przedmiary robót,
3) - decyzja – Pozwolenie Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz decyzja Starosty Powiatu Białostockiego
4) Ekspertyzy: techniczna i mykologiczna
Z zastrzeżeniem pkt. 4.2.1. SWZ oraz 4.3.1 SWZ
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.5. pkt. 1). Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.5.1).
4.7. Gwarancja.
Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia – nie stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres 60 miesięcy. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
4.9. Ubezpieczenie.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy ubezpieczenia robót zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego w § 11 Projektu umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262300-4 - Betonowanie
45262522-6 - Roboty murarskie
45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45410000-4 - Tynkowanie
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45262310-7 - Zbrojenie
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3444000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3822090,97 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3444000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DARTOM SKUP, SAWICKI SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5421027861
7.3.3) Ulica: EKOLOGICZNA 1
7.3.4) Miejscowość: BIAŁYSTOK
7.3.5) Kod pocztowy: 15-673
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3444000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |