Wykonanie dokumentacji na przebudowę, uciepłownienie i termomodernizację budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Wojewódzkiej 18 w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego

KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00283018
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00283018/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-17 13:54
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5775af6-7675-453a-abdc-9f57e3ba03e3
Identyfikator
6342697680
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

EPD TECHNIKA SOLARNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBukowina Sycowska 33/2, PL · lot 0
244 155 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00283018 z dnia 2025-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji na przebudowę, uciepłownienie i termomodernizację budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Wojewódzkiej 18 w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1068858

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji na przebudowę, uciepłownienie i termomodernizację budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Wojewódzkiej 18 w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5775af6-7675-453a-abdc-9f57e3ba03e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00283018

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041624/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Wojewódzkiej 18 – opracowanie dokumentacji

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00149394

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.023.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 445504,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji na przebudowę, uciepłownienie i termomodernizację budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Wojewódzkiej 18 w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego w zakresie:
1) Opracowania dokumentacji:
ETAP I
A. Inwentaryzacja – budowlano-instalacyjna, kominiarska, fotograficzna, ocena stanu technicznego, opinia ornitologiczno-chiropterologiczna, wykonanie odkrywek i badań stratygraficznych, mapa do celów projektowych.
B. Audyt energetyczny wstępny.
ETAP II
C. Koncepcja architektoniczno-budowlana, konstrukcyjna, instalacji sanitarnych, grzewczej i elektrycznej.
ETAP III
D. Projekt budowlany – zagospodarowanie terenu.
E. Projekt architektoniczno-budowlany.
F. Projekt techniczny.
F.1. Część architektoniczno-budowlana.
F.2. Część konstrukcyjna.
F.3. Część instalacyjna: projekt c.o., c.w.u., wod-kan, projekt przebudowy.
wewnętrznej instalacji gazu.
F.4. Część instalacyjna: projekt instalacji elektrycznych.
G. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
H. Przedmiar robót.
I. Kosztorys inwestorski.
J. Audyt energetyczny końcowy.
oraz:
2) uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych lub decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę,
3) aktualizacja kosztorysu inwestorskiego na podstawie wykonanej dokumentacji, przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia na roboty budowlane, oraz dokonanie podziału kosztorysu na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane według wskazań inwestora,
4) aktualizacja audytu energetycznego końcowego, w tym jego dostosowanie do wymogów programu dofinansowania (jeżeli Zamawiający takie uzyska), nie więcej niż 3 razy,
5) udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi do wykonanej dokumentacji i przekazywanie ich Zamawiającemu w wyznaczonym przez niego terminie, w tym dokonywanie stosownych zmian w dokumentacji – podczas prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane,
6) pełnienie kompleksowego nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych w oparciu o wykonaną dokumentację,
7) Dokumentacja spełniać będzie wszystkie wymogi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, ustaleniami określonymi w wymaganych decyzjach administracyjnych oraz spełniać będzie wymagania określone w „Specyfikacji technicznej”, stanowiącej załącznik nr 1 do umowy,
8) Forma papierowa i elektroniczna dokumentacji muszą być jednakowe.

2. Przy opracowywaniu dokumentacji należy uwzględnić wytyczne zwarte w Standardach projektowania budynków dla osób z niepełnosprawnościami opublikowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
3. Szczegółowy zakres zamówienia określają projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. Zakres dokumentacji i prac z nią związanych określa w szczególności „Specyfikacja techniczna”, stanowiąca załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM ZE SPECYFIKACJĄ TECHNICZNĄ, W KTÓREJ ZOSTAŁY OPISANE SZCZEGÓŁY WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (wpływające na koszt)!
4. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244155,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 693105,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 244155,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EDP Technika Solarna Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9112024223

7.3.3) Ulica: Bukowina Sycowska 33/2

7.3.4) Miejscowość: Międzybórz

7.3.5) Kod pocztowy: 56-513

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 244155,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1.Termin wykonania zamówienia: do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy przy czym:
1) Etap I wykona w terminie: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
2) Etap II wykona w terminie: do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
3) Etap III wykona w terminie: do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
4) Pełnienie nadzoru autorskiego nie dłużej niż 3 lata od dnia odbioru całości dokumentacji.
5) Wykonawca dokona aktualizacji dokumentacji, w szczególności kosztorysu inwestorskiego oraz audytu energetycznego końcowego na żądanie Zamawiającego w terminie do 14 dni kalendarzowych od daty wezwania przez Zamawiającego.
2025-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi