Zadrzewienie przy drogach lokalnych – Pielęgnacja drzew w pasie drogi powiatowej nr 1252C Jeżewo – Świecie

Powiat Świecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00283661
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00283661/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-18 07:38
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-44ba54f8-f99b-470e-b27c-ae653f245581
Identyfikator
5591876820
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pielęgnacji drzewSadzenie drzew

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ TREPKOWSKIBlizawy 11, PL · lot 0
333 266,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00283661 z dnia 2025-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zadrzewienie przy drogach lokalnych – Pielęgnacja drzew w pasie drogi powiatowej nr 1252C Jeżewo – Świecie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świecki

1.3.) Oddział zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350978

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Hallera 9

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 525683228

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@drogi.csw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd-swiecie.rbip.mojregion.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/csw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zadrzewienie przy drogach lokalnych – Pielęgnacja drzew w pasie drogi powiatowej nr 1252C Jeżewo – Świecie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44ba54f8-f99b-470e-b27c-ae653f245581

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00283661

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033723/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Zadrzewienie przy drogach lokalnych - Pielęgnacja drzew w pasie drogi powiatowej nr 1252C Jeżewo - Świecie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Priorytet 2.Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu Działania 2.9Mała retencja i adaptacja do zmian klimatu w regionie Celu szczegółowego 2 Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami, a także odporności, z uwzględnieniem podejścia ekosystemowego

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00232813

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD 241/06/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 311201,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pielęgnacja drzew przydrożnych w pasie drogi powiatowej nr 1252C Jeżewo – Świecie w ilości 564 szt. oraz wykonanie nasadzeń 54 drzew.

1.1 Zakres prac pielęgnacyjnych obejmuje co najmniej następujące czynności:
a) wykonywanie cięć pielęgnacyjnych 564 drzew zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ. Pielęgnacja drzew wykonana zostanie przy użyciu własnego sprzętu (piły mechaniczne, podkrzesywarki itp.) z wykorzystaniem podnośnika koszowego lub wszędzie tam gdzie nie będzie to możliwe za pomocą arborystycznych technik dostępu linowego;
b) wywiezienie – utylizację obciętych gałęzi i zagospodarowanie we własnym zakresie przez Wykonawcę lubi rozdrobnienie przy użyciu rębaka;
c) uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach wraz z wywozem powstałych nieczystości, w przypadku użycia rębaka nie dopuszcza się pozostawienia powstałych zrębków w miejscu prac;
d) przywrócenia naruszonego w czasie prac terenu do stanu pierwotnego – dotyczy terenów zieleni, pól oraz nawierzchni jezdni i poboczy;

1.2 Zakres prac dla nasadzeń:
a) Nasadzenia należy wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ - materiał Wykonawcy: 54 szt. jesiona wyniosłego (Fraxinus excelsior) lub klona zwyczajnego (Acer platanoides) o obwodzie 18 cm na wysokości 130 cm należy posadzić w miejscach wskazanych na mapie wg wytycznych ww. dokumentacji;
b) z uwagi na okres sadzenia maj-sierpień drzewa należy posadzić z donicy lub kosza;
c) w cenie ofertowej należy uwzględnić pielęgnację w okresie trzech lat po posadzeniu zgodnie z wytycznymi ww. dokumentacji.

1.3 Obowiązki Wykonawcy podczas realizacji zamówienia:
1) zastosowanie właściwej technologii robót, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuki ogrodniczej, leśniczej, arobrystyki, obowiązującymi przepisami, normami oraz z zasadami BHP;

2) zapewnienie we własnym zakresie organizacji ruchu w pasie drogowym na czas wykonania robót, w tym uzyskanie niezbędnych uzgodnień;
3) zorganizowanie, oznakowanie i zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich miejsc wykonywania zleconych prac;
4) zgłaszanie wszelkich kolizji i awarii związanych z mediami (linie napowietrzne) bezpośrednio do odpowiednich służb odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie urządzeń technicznych, tj. pogotowia energetycznego,
5) zapewnienie uzgodnień z zakładem energetycznym, w celu czasowego wyłączenia prądu, zastosowanie się do ich zaleceń i poniesienie opłaty za wyłączenie energii w czasie wykonywania zleconych prac;
6) Wykonawca dostarczy we własnym zakresie i na własny koszt wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia;
7) wszystkie wykonujące prace związane z realizacją przedmiotu zamówienia muszą być odpowiednio przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa pracy i sposobu prowadzenia pracy oraz powinny posiadać odpowiednie wyposażenie zabezpieczające;
8) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien posiadać opłaconą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach do SWZ:
- kosztorys ofertowy– załącznik nr 5 do SWZ
- wzór umowy – załącznik nr 6 do SWZ
- Dokumentacja wraz mapą z naniesioną lokalizacją drzew przewidzianych do
pielęgnacji oraz planowaną lokalizacją nowych nasadzeń – załącznik nr 9 do SWZ

Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77211600-8 - Sadzenie drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 333266,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 808056,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 333266,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P&M Expert Service Paweł Trepkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 340559103

7.3.3) Ulica: Blizawy 11

7.3.4) Miejscowość: Warlubie

7.3.5) Kod pocztowy: 86-160

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 333266,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin przystąpienia do prac wynosi zgodnie z formularzem ofertowym 14 dni od daty podpisania umowy
2025-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi