Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach
GMINA NOWINY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00462790
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00462790/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-20 11:02
- Lokalizacja
- Nowiny, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d28831b6-80ef-4d5b-b3d0-956a30d499b8
- Identyfikator
- 9591468922
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00462790 z dnia 2024-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWINY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010665
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Białe Zagłębie 25
1.5.2.) Miejscowość: Nowiny
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-052
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 041 347 50 00
1.5.8.) Numer faksu: 041 347 50 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nowiny@nowiny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowiny.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sitkowka-nowiny1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d28831b6-80ef-4d5b-b3d0-956a30d499b8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00462790
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00015195/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja Budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INO.271.49.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach”.Na przedmiot zamówienia składają się 2 części:
1) Część 1 Dostawa i montaż ozonatora dla potrzeb GOK Perła w Nowinach.
2) Część 2 Przebudowa i rozbudowa łącznika i wieży zjeżdżalni oraz przebudowa części socjalnej i punktu obsługi klienta pływalni w systemie zaprojektuj i wybuduj.
2. Zakres robót dla poszczególnych Części obejmuje m.in.:
1) Część 1 - Dostawa i montaż ozonatora dla potrzeb GOK Perła w Nowinach
• Demontaż starego ozonatora orurowania i instalacji elektrycznej wraz z utylizacją .
• Wykonanie nowego orurowania, zasilania.
• Dostawę i montaż nowego ozonatora.
• Uruchomienie ozonatora sprawdzeń i pomiarów.
• Przeprowadzenie szkolenia obsługi.
• Wykonywanie przeglądów gwarancyjnych oraz eksploatacyjnych wymaganych przez przepisy prawa i DTR w okresie gwarancyjnym.
Szczegółowy zakres zamówienia tej części opisano w załączniku nr 10 do SWZ - Szczegółowy opis wymagań dla dostawy i montażu ozonatora dla potrzeb GOK Perła w Nowinach.
3. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne.
Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ lub powszechnie obowiązujących. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.
4. Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby przez cały okres realizacji robót – ( dla części nr 2 ) Wykonawca zatrudniał na umowę o pracę wszystkich pracowników fizycznych bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. Ilości pracowników niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia określa Wykonawca uwzględniając termin wykonania oraz złożoność dokumentacji projektowej. Wykonawca na każdym etapie realizacji umowy jest uprawniony do wprowadzenia dodatkowych pracowników lub wymiany tych zgłoszonych przed podpisaniem umowy. Do pracowników podwykonawców zapisy o pracownikach zatrudnionych na umowę o pracę do realizacji przedmiotu zamówienia stosuje się odpowiednio. Sposób kontroli i weryfikacji zatrudnienia uregulowano w projekcie umowy.
5. Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych na 2 części wskazane w rozdziale III ust.1. Wykonawca uprawniony jest do złożenia oferty na dowolną ilość części.
6. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg wspólnego słownika zamówień CPV:
Część 1:
42981000-6- Generatory ozonu;
Część 2:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich
7. W przypadku stwierdzenia rozbieżności w wymaganych warunkach podmiotowych
i przedmiotowych oraz wymaganych środkach dowodowych podmiotowych i przedmiotowych
w OPZ i SWZ wiążące są postanowienia SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42981000-6 - Generatory ozonu
4.5.5.) Wartość części: 270000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach”.Na przedmiot zamówienia składają się 2 części:
1) Część 1 Dostawa i montaż ozonatora dla potrzeb GOK Perła w Nowinach.
2) Część 2 Przebudowa i rozbudowa łącznika i wieży zjeżdżalni oraz przebudowa części socjalnej i punktu obsługi klienta pływalni w systemie zaprojektuj i wybuduj.
2. Zakres robót dla poszczególnych Części obejmuje m.in.:
2) Część 2 - Przebudowa i rozbudowa łącznika i wieży zjeżdżalni oraz przebudowa części socjalnej i punktu obsługi klienta pływalni w systemie zaprojektuj i wybuduj.
• Przebudowę łącznika pływalni z wieżą zjeżdżalni
• Przebudowę i rozbudowę wieży zjeżdżalni
• Wymianę fasady aluminiowej w ścianie południowej i północnej
• Przebudowę pomieszczeń szatniowych w celu zwiększenia liczby klientów pływalni
• Przebudowę części wejściowej oraz punkt obsługi klienta w budynku pływalni
Szczegółowy zakres zamówienia tej części opisano w załączniku nr 11 do SWZ – Programie funkcjonalno - użytkowym.
3. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne.
Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ lub powszechnie obowiązujących. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.
4. Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby przez cały okres realizacji robót – ( dla części nr 2 ) Wykonawca zatrudniał na umowę o pracę wszystkich pracowników fizycznych bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. Ilości pracowników niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia określa Wykonawca uwzględniając termin wykonania oraz złożoność dokumentacji projektowej. Wykonawca na każdym etapie realizacji umowy jest uprawniony do wprowadzenia dodatkowych pracowników lub wymiany tych zgłoszonych przed podpisaniem umowy. Do pracowników podwykonawców zapisy o pracownikach zatrudnionych na umowę o pracę do realizacji przedmiotu zamówienia stosuje się odpowiednio. Sposób kontroli i weryfikacji zatrudnienia uregulowano w projekcie umowy.
5. Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych na 2 części wskazane w rozdziale III ust.1. Wykonawca uprawniony jest do złożenia oferty na dowolną ilość części.
6. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg wspólnego słownika zamówień CPV:
Część 1:
42981000-6- Generatory ozonu;
Część 2:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich
7. W przypadku stwierdzenia rozbieżności w wymaganych warunkach podmiotowych i przedmiotowych oraz wymaganych środkach dowodowych podmiotowych i przedmiotowych w OPZ i SWZ wiążące są postanowienia SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich
4.5.5.) Wartość części: 1356016,26 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
„Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach”
Na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) Zamawiający zawiadamia, iż postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym na „Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach” - Część nr 1 zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.
UZASADNIENIE
Zgodnie z treścią art. 255 ust. 3 ustawy PZP - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przez otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 332 100,00 zł (brutto).
Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: ProMinent Dozotechnika Sp z o.o., ul. Jagiellońska 2B, 55-095 Mirków na kwotę 392 665,20 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w niniejszym postępowaniu przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po analizie możliwości finansowych jednostki, Zamawiający stwierdził, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 392665,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392665,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 392665,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
„Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach”
Na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) Zamawiający zawiadamia, iż postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym na „Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach” - Część nr 2 zostało unieważnione.
Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wyznaczonego przez Zamawiającego, tj. do 30.07.2024 r. do godz. 9.00 nie została złożona żadna oferta. Wobec powyższego Zamawiający zobowiązany jest unieważnić niniejsze postępowanie.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
| 2024-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |