Realizacja działań promocyjnych Województwa Podkarpackiego

Województwo Podkarpackie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00285843
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00285843/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-18 14:27
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f4124612-5a22-4614-9e47-a811c653d4ad
Identyfikator
8133315014
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prowadzenia kampanii reklamowychUsługi w zakresie promocjiUsługi reklamowe i marketingowe

Wykonawcy

1 przyznane

POLSKI KOMITET OLIMPIJSKIWarszawa, PL · lot 0
700 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00285843 z dnia 2025-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja działań promocyjnych Województwa Podkarpackiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Podkarpackie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581324

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Łukasza Cieplińskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-010

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: (17) 860-67-79

1.5.8.) Numer faksu: (17) 850-17-01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@podkarpackie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.podkarpackie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja działań promocyjnych Województwa Podkarpackiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4124612-5a22-4614-9e47-a811c653d4ad

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00285843

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00049101/24/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.22 Promocja Województwa Podkarpackiego poprzez działania Polskiego Komitetu Olimpijskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Zastosowano tryb zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt. 1 , w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 11 września 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) zgodnie, z którym zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne:
Polski Komitet Olimpijski jest autonomicznym, ogólnopolskim stowarzyszeniem Związków i Organizacji sportowych z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się pełną organizacją udziału Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Ciąg dalszy uzasadnienia w Sekcji IX Ogłoszenia - Informacje dodatkowe.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-IV.272.1.11.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 487804,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

przedmiotem zamówienia jest realizacja działań promocyjnych Województwa Podkarpackiego poprzez Polski Komitet Olimpijski przez okres pełnych 6 miesięcy. Działania będą obejmowały obszar całego kraju (działania mediowe) oraz teren Województwa Podkarpackiego (organizacja wydarzeń).

4.5.3.) Główny kod CPV: 79341400-0 - Usługi prowadzenia kampanii reklamowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

79340000-9 - Usługi reklamowe i marketingowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 007020780

7.3.3) Ulica: ul. Wybrzeże Gdyńskie nr 4

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-531

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 700000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Do Sekcji III.3.1.1.) Ogłoszenia:
Uzasadnienie faktyczne c.d.:
Upowszechnia idee, zasady i wartości olimpijskie, dba o rozwój sportu kwalifikowanego, promuje sport dla wszystkich, zwalcza doping, szerzy ideę fair play oraz prowadzi edukację olimpijską. PKOl ma wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie” i „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski.
Na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit b) ustawy Pzp z dnia 11 września 2019 r. zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Taka też przesłanka zachodzi w przypadku działań promocyjnych świadczonych przez Polski Komitet Olimpijski. Organizacja ma bowiem wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania marki i symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie”, „Olimpizm”, „Olimpijski” czy „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski. Jedynie oficjalni sponsorzy i partnerzy Polskiego Komitetu Olimpijskiego lub Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego mogą sugerować powiązania z Ruchem Olimpijskim i używać marki olimpijskiej w Polsce. Marka olimpijska to nazwy, określenia, znaki, logotypy i inne materiały związane z Ruchem Olimpijskim, Igrzyskami Olimpijskimi oraz Polską Reprezentacją Olimpijską.
Współpraca Województwa Podkarpackiego z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOl) może przynieść znaczący potencjał promocyjny na wielu poziomach. Nawiązanie partnerstwa z PKOl zwiększa rozpoznawalność regionu na arenie krajowej i międzynarodowej wpływając na rozwój społeczny i gospodarczy województwa. Związanie regionu z PKOl przyczyni się do promowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców, zwiększenia świadomości jak dbać o zdrowie, samopoczucie i kondycję fizyczną i psychiczną. Wśród młodych ludzi może zaszczepić ideę olimpizmu a tym samym nauczyć jak ważna jest aktywność fizyczna, wzajemny szacunek i współpraca oraz zasady fair.
Organizowanie wydarzeń z PKOl takich jak spotkania z olimpijczykami, konferencje, zawody sportowe czy lokalne pikniki niewątpliwie przyczyni się do przyciągnięcia nie tylko uczestników z regionu ale i kraju, a używanie dóbr olimpijskich podczas tych wydarzeń wzmocni rozpoznawalność regionu oraz jego pozytywny wizerunek.
Związek z PKOl może podnieść prestiż Województwa Podkarpackiego w oczach innych samorządów oraz inwestorów. Kooperacja z organizacją o tak wysokim autorytecie może poprawić postrzeganie regionu jako miejsca sprzyjającego rozwojowi sportu, biznesu oraz zdrowego stylu życia.
Podsumowując, współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim daje województwu szeroki wachlarz możliwości w zakresie promocji, rozwoju sportu, a także budowania silnego, pozytywnego wizerunku na arenie krajowej i międzynarodowej. To inwestycja w rozwój regionu, która może przynieść długofalowe korzyści.
2025-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi