Przebudowa drogi gminnej nr 110538W w miejscowości Olszowa Dąbrowa

Gmina Stromiec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00286144
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00286144/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-18 15:25
Lokalizacja
Stromiec, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-531fdbf7-8b66-4c75-877e-082fd93e4da0
Identyfikator
7981426072
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

"BUDROMOST - STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWąchock, PL · lot 0
582 246,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00286144 z dnia 2025-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 110538W w miejscowości Olszowa Dąbrowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stromiec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224025

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piaski 4

1.5.2.) Miejscowość: Stromiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-804

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 486191020

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugstromiec@ugstromiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugstromiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 110538W w miejscowości Olszowa Dąbrowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-531fdbf7-8b66-4c75-877e-082fd93e4da0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00286144

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00078197/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej nr 110538W w miejscowości Olszowa Dąbrowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00217809

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZWI.271.1.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 473370,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110538W w miejscowości Olszowa Dąbrowa” – etap II stanowiącego działkę o nr ewidencyjnym 156, obręb geodezyjny 0018 Olszowa Dąbrowa na odcinku 600mb, zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 8 do niniejszego SWZ.
a) Podstawowe parametry techniczne drogi gminnej po przebudowie:
- Kategoria ruchu – KR1
- Prędkość projektowa – 30km/h
- Szerokość jezdni – 4,50m (dwa pasy ruchu 2,25m każdy)
- Szerokość pobocza – 0,50m
- Całkowita długość projektowanego odcinka drogi wynosi~600,00m
- Powierzchnia jezdni~2700m2
- Spadek poprzeczny jezdni – dwustronny 2%
- Spadek poprzeczny poboczy – 8%
b) Zakres robót objętych przebudową obejmuje:
• usunięcie warstwy humusu,
• ścinanie istniejących poboczy,
• wykonanie podbudowy drogi,
• wykonanie podbudowy nawierzchni zjazdów,
• wykonanie nawierzchni zjazdów,
• wykonanie oczyszczenia, profilacji i odtworzenia istniejących rowów przydrożnych w granicach pasa drogowego,
• wykonanie warstw nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
• wykonanie nowych poboczy.
1) W zakresie organizacji i przebiegu robót dla ww. dróg – Wykonawca ma obowiązek sporządzenia i zatwierdzenie projektu czasowej zmiany organizacji ruchu wraz z jego wdrożeniem i utrzymywaniem w okresie prowadzenia prac budowlanych.
2) Wykonawca własnym staraniem opracuje, (projekt docelowej organizacji ruchu podlega opinii Zamawiającego) zatwierdzi a następnie wdroży projekt stałej organizacji ruchu (wymianie podlegają wszystkie znaki na odcinku objętym opracowaniem – zdemontowane znaki stanowią własność Zamawiającego i należy je dostarczyć do jego siedziby). Opracowany staraniem Wykonawcy projekt stałej organizacji ruchu, Wykonawca przedłoży do wymaganych przepisami prawa uzgodnień w terminie do miesiąca od przekazania placu budowy.
Przy opracowywaniu projektu stałej organizacji ruchu należy uwzględnić dla ww. odcinka wykonanie linii krawędziowych.
Oznakowanie poziome należy wykonać w technologii grubowarstwowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 582246,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 870385,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 582246,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDROMOST-STARACHOWICE SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6641936388

7.3.3) Ulica: ŚW. ROCHA31

7.3.4) Miejscowość: WĄCHOCK

7.3.5) Kod pocztowy: 27-215

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 582246,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane