ŚWIADCZENIE USŁUGI DYSTRYBUCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

MAŁOPOLSKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI IM. EDMUNDA WOJTYŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00462865
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00462865/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-08-20 11:24
Lokalizacja
Jaroszowiec, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f309bdf0-ec54-407b-81b2-a4b2ce1e57e0
Identyfikator
6371265836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

ElektrycznośćPrzesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
241 950,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00462865 z dnia 2024-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ŚWIADCZENIE USŁUGI DYSTRYBUCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MAŁOPOLSKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI IM. EDMUNDA WOJTYŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000294214

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 1A

1.5.2.) Miejscowość: Jaroszowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-310

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 326428090

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wschp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wschp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ŚWIADCZENIE USŁUGI DYSTRYBUCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f309bdf0-ec54-407b-81b2-a4b2ce1e57e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00462865

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067415/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a w zw. z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp oraz
art. 305 pkt 2 ustawy Pzp.
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze
- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia
Zamawiający nie ma innej możliwości niż zawarcie umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej na danym terenie. Uzasadnione jest więc zastosowanie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie przywołanych powyżej artykułów ustawy Pzp.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-02bbf0da-223f-11ef-a500-1a0072d5d2bd

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.I.2.224/12/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego.


2. Świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U.2022.1385 ze zm.), zgodnie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, taryfą dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfa OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych oraz polskich normach.
Wskazana poniżej wartość zapotrzebowania na energię elektryczną jest wartością szacunkową, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Przewidywana ilość dostarczanej energii w okresie dostawy może ulec zmniejszeniu o 20% lub zwiększeniu o maksymalnie 10% ilości dostarczanej energii. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy dla Usług Dystrybucji energii elektrycznej lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Planowana do pobrania w okresie 18 miesięcy ilość energii elektrycznej to 900 MWh.

Kod CPV: 09310000-5 elektryczność
65310000-9 Przesył energii elektrycznej.

Zamawiający nie posiada statusu wytwórcy, o którym mowa w art. 2 ust. 39 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2020 r. poz. 261 z późn. zm.) w stosunku do punktów poboru energii wymienionych przez Zamawiającego w dokumentacji
przetargowej

3. Zamawiający posiada status prosumenta energii odnawialnej, o którym mowa w art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2020 r. poz. 261 z późn. zm.), co oznacza, że jest odbiorcą końcowym wytwarzającym energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji,). Wytwarzanie o którym mowa powyżej, nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej określonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 40 ust. 2ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 649 i 730), w stosunku do punktów poboru energii Zamawiającego. Mikroinstalacja, z której korzysta Zamawiający ma moc 23,23 kW.
4. Prognozowane roczne zużycie energii elektrycznej na poszczególnych punktach poboru energii ma charakter jedynie orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego, zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Świadczenia usługi dystrybucji został określony w załączniku będącym formularzem cenowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON DYSTRYBUCJA S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230179216

7.3.3) Ulica: PODGÓRSKA 25A

7.3.4) Miejscowość: KRAKÓW

7.3.5) Kod pocztowy: 31-035

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 241950,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa z Wykonawcą została zawarta na czas nieokreślony. Podana wartość umowy jest wartością szacunkową przewidywanej realizacji zamówienia w okresie 18 miesięcy z uwzględnieniem prognozowanego zużycia energii w tym okresie. Całkowita kwota wynagrodzenia będzie wynikać z okresu trwania umowy oraz faktycznej ilości zużytej energii - do wartości określonej w przepisach ustawy Pzp dla zastosowanego trybu.
2024-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi