Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką istniejącego budynku gospodarczego

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00286493
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00286493/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-20 08:39
Lokalizacja
Lubartów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5cef6acd-6ba1-40ed-a296-f34b34601700
Identyfikator
7141888646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00286493 z dnia 2025-06-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką istniejącego budynku gospodarczego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 432725102

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek II 6

1.5.2.) Miejscowość: Lubartów

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zwiazekgmin@zwiazekgmin.lubartow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkgzl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zkgzl.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką istniejącego budynku gospodarczego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5cef6acd-6ba1-40ed-a296-f34b34601700

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00286493

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00032743/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Ostrowie Lubelski w miejscowości Kaznów Kolonia działka 118, obręb 7 - Kaznów Kolonia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

zamówienie jest dofinansowane w ramach Działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2022-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00222905

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZKGZL.271/P.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką istniejącego budynku gospodarczego.
4.2. Miejsce realizacji - Województwo lubelskie, powiat lubartowski, gmina Ostrów Lubelski, miejscowość́ (obręb) Kaznów Kolonia, działka o nr ewid. 118.
4.3. Planowane przedsięwzięcie ma na celu uzupełnienie funkcjonującego na terenie gminy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. W PSZOK zbierane są̨ w szczególności odpady, które nie są̨ odbierane bezpośrednio z terenu ich nieruchomości zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku.
Głównym elementem punktu będzie plac utwardzony z obiektami do magazynowania odpadów. Plac stanowić́ będzie powierzchnię manewrową i postojową dla pojazdów osobowych oraz pojazdów ciężarowych, miejsce wyładunku odpadów oraz powierzchnię magazynową (miejsce ustawienia pojemników i kontenerów na odpady). W punkcie PSZOK projektuje się̨ budynki magazynowe zamknięte (dwa budynki kontenerowe) oraz wiat, których zadaniem jest ochrona odpadów przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych i powstawaniem odcieków. Na placu PSZOK zaplanowano zaplecze socjalno-biurowe dla pracowników również̇ w zabudowie kontenerowej oraz garaż̇ blaszany jako magazyn sprzętów pracowników. W PSZOK Bedą zbierane również̇ odpady niebezpieczne w magazynie odpadów niebezpiecznych. Przewiduje się̨ w nim szczelne pojemniki na poszczególne frakcje odpadów niebezpiecznych oraz wannę̨ na odcieki. Materiały ciekłe palne będą̨ magazynowane w osobnym, specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku zlokalizowanym na placu PSZOK. Za wjazdem na teren PSZOK zaprojektowano wyniesioną wagę̨ samochodową o udźwigu maksymalnym do 40 ton. Na terenie punktu zaplanowano ścieżkę̨ edukacyjną z tablicami informacyjnymi oraz ławkami. Ścieżka edukacyjna będzie pełnić́ funkcję informacyjno-edukacyjną. Wokół placu utwardzonego projektuje się̨ zieleń́ urządzoną. Zamawiający przeprowadził wycinkę drzew znajdujących się wzdłuż wschodniej granicy działki. Obszar w sąsiedztwie placu musi zostać́ zagospodarowany jako teren zielony, obsiany nasionami traw z nasadzeniami roślin ozdobnych. Teren punktu zostanie ogrodzony ogrodzeniem panelowym, a ogrodzenie zostanie wyposażone w bramę̨ wjazdową przesuwną, otwieraną mechanicznie. Na obszarze punktu projektuje się̨ oświetlenie obiektowe pozwalające na korzystanie z PSZOK także po zmroku. Zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz przepisów wykonawczych obszar PSZOK będzie objęty projektowaną instalacją monitoringu. Teren punktu obejmować́ będzie powierzchnię ok. 5 000 m2. Dla tego obszaru przewidziano 4 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym jedno miejsce postojowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych). Ze względu na konstrukcje punktu, nie przewiduje się̨ dodatkowych ułatwień́ dla osób niepełnosprawnych.
4.4. Obiekt wyposażony będzie w następujące instalacje:
a) przyłącze wodociągowe do kontenera socjalno-biurowego oraz hydrant nadziemny ppoż – wg. odrębnego opracowania projektu przyłącza,
b) rozbudowa instalacji elektrycznej wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami, w tym systemem oświetlenia placu oraz monitoringu (kamery, okablowanie), zg. z warunkami wydanymi przez dysponenta sieci, szczegóły wg. opracowania projektu technicznego,
c) budowa instalacji kanalizacji sanitarnej z projektowanego kontenera do projektowanego zbiornika bezodpływowego na ścieki bytowe szczegóły wg. opracowania projektu technicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodniezart.255pkt3PzpZamawiającyunieważniapostępowanieoudzieleniezamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, któ rą zamawiający zamierza przeznaczyć na sVinansowanie zamó wienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sVinansowanie zamó wienia, Zamawiający unieważ nił postępowanie w sprawie udzielenia zamó wienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Budowę Punktu Selektywnej Zbió rki Odpadó w Komunalnych w Ostrowie Lubelskim w miejscowości Kaznów Kolonia działka Nr 118, obręb 7 - Kaznów Kolonia.
2025-06-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane