„Przebudowa drogi powiatowej nr 1129F wraz z rozbiórką i budową obiektu inżynierskiego w m. Górzyn.”

Powiat Żarski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00462913
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00462913/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-20 11:34
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-50e341c6-a53b-49a6-a6e4-a3d470f5815f
Identyfikator
9281742518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty odwadniająceRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00462913 z dnia 2024-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 1129F wraz z rozbiórką i budową obiektu inżynierskiego w m. Górzyn.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żarski

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji i Gospodarki Nieruchomosciami

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970777803

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 5

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 479 06 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatzarski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/spzary/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50e341c6-a53b-49a6-a6e4-a3d470f5815f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1129F wraz z rozbiórką i budową obiektu inżynierskiego w m. Górzyn.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50e341c6-a53b-49a6-a6e4-a3d470f5815f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00462913

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00423175

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIGN.272.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 1129F wraz z rozbiórką i budową nowe obiektu inżynierskiego w km 8+005 w miejscowości Górzyn”. Prace budowlane dotyczą rozbiórki istniejącego mostu i budowy nowego mostu wraz z dojazdami. Celem jest poprawa warunków technicznych drogi na wskazanym powyżej odcinku, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego i płynności ruchu poprzez poprawę stanu istniejącej nawierzchni, budowę chodnika dla pieszych, poprawę odwodnienia drogi oraz wykonanie nowego mostu spełniającego parametry mostu w ciągu drogi klasy Z w miejsce istniejącego nienormatywnego mostu. Wykonanie robót budowlanych w ramach tej
inwestycji spowoduje zwiększenie komfortu mieszkańców oraz poprawi ich bezpieczeństwo. Istniejący most na rzece Kurce (dz.nr 1082) o wymiarach 6,5x6,5 m, to jednoprzęsłowa konstrukcja o schemacie statycznym
w postaci belki swobodnie podpartej i ukształtowaniu w planie w niewielkim skosie (~83º). Dźwigar główny stanowi płyta z obetonowanych dwuteowników bez wydzielonej konstrukcji pomostu. Na górnej powierzchni dźwigara głównego ułożona została izolacja a następnie nawierzchnia bitumiczna z daszkowym spadkiem ~1,5%, która pokrywa prawdopodobnie starą nawierzchnię z kostki kamiennej lub bruku na podsypce. Po obu stronach jezdni zlokalizowane są pobocza utwardzone masą bitumiczną. Belki podporęczowe wykonane są jako betonowe monolityczne, betonowane razem z dźwigarem, bez wykształtowanych kapinosów. Zamocowane są na nich poręcze z kształtowników stalowych. Obiekt połączony jest z
dojazdami bez pośrednictwa dylatacji. Dojazdy do mostu posiadają nawierzchnię bitumiczną o szerokości około 5,0 m W obrębie robót zlokalizowane są następujące sieci infrastruktury technicznej: telekomunikacyjna, wodociągowa, energetyczna, sanitarna.
Podstawowy zakres inwestycji:
1) roboty rozbiórkowe istniejącego mostu wraz z konstrukcją jezdni z wywozem i utylizacją gruzu;
2) budowa obiektu mostowego jednoprzęsłowego o ustroju nośnym z belek prefabrykowanych;
3) przebudowa drogi powiatowej o nawierzchni bitumicznej o szerokości jezdni 6 m;
4) przebudowa dojazdów do mostu;
5) budowa, przebudowa elementów odwodnienia;
6) budowa chodnika;
7) budowa lub przebudowa zjazdów indywidualnych
8) montaż stalowych barier ochronnych;
9) umocnienie skarp;
10) przebudowa sieci elektrycznej;
11) wprowadzenie oznakowań docelowej organizacji ruchu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

jedyna oferta złożona w postepowaniu została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt. c)
2024-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane