Wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie po pożarze budynku użyteczności publicznej, tj. placówki opiekuńczo - wychowawczej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 94 - etap II - realizacja

POWIAT BEŁCHATOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00462917
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00462917/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-20 11:34
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fb7bd602-385f-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
7692204721
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty konstrukcyjneRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotySpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie infrastruktury okablowaniaUkładanie kabliInstalacje zasilania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie wentylacjiIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalacje słoneczneMaszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00462917 z dnia 2024-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie po pożarze budynku użyteczności publicznej, tj. placówki opiekuńczo - wychowawczej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 94 - etap II - realizacja

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BEŁCHATOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648422

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pabianicka 17 lokal 19

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-belchatowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-belchatowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/949003

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie po pożarze budynku użyteczności publicznej, tj. placówki opiekuńczo - wychowawczej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 94 - etap II - realizacja

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb7bd602-385f-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00462917

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041065/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie po pożarze budynku uzyteczności publicznej, tj. placówki opiekuńczo - wychowawczej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 94 - etap II - realizacja

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00392560

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.272.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na odbudowie budynku Domu Dziecka po pożarze, realizowane w ramach zadania inwestycyjnego:„Wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie po pożarze budynku użyteczności publicznej, tj. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 94 – etap I I – realizacja ”
Zakres robót budowlanych zadania obejmuje: wykonanie rozbiórki spalonej części budynku placówki opiekuńczo wychowawczej, w oparciu o zapisy Decyzji 34.2024 Powiatowego Inspektora Budowlanego w Bełchatowie znak PINB/7356/35/2023/ŁK z dnia 14 marca 2024r. oraz wykonania robót budowlanych odtwarzających stan techniczny sprzed pożaru, w tym pomieszczeń jadalni i pomieszczeń zaplecza jadalni oznaczonych na rysunku A01 jako pom. Nr 25, 26,27,28, 40, ( rysunek stanowi załącznik do ww decyzji PINB). Decyzja PINB/7356/35/2023/ŁK, wraz załącznikiem - do wglądu u Zamawiającego w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych, Bełchatów ul. Pabianicka 26, pok. 19A.
W trakcie odbudowy budynku placówki opiekuńczo wychowawczej, przewiduje się :
- Roboty związane z zagospodarowaniem i zabezpieczeniem placu budowy
- Roboty rozbiórkowe
- Roboty porządkowe
- Roboty murarskie
- Roboty zbrojarskie
- Roboty betoniarskie
- Wykonanie izolacji wodochronnej ( paroizolacja )
- Wykonanie izolacji termicznej
- Roboty dekarskie
- Roboty związane z montażem ślusarki
- Roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne
- Roboty instalacyjne wewnętrzne i zewnętrzne
Wymogiem zamawiającego jest także wyposażenie całego budynku w czujniki przeciwpożarowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45321000-3 - Izolacja cieplna

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

09332000-5 - Instalacje słoneczne

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 02.07.2024 r. zostało ogłoszone postępowanie na: "Wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie po pożarze budynku użyteczności publicznej, tj. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 94 - etap II - realizacja”. Termin składania ofert został wyznaczony na 19.07.2024 r. godz. 12.00. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. W toku badania formularzy ofertowych okazało się, że Wykonawcy złożyli oferty, w których zawarli różne stawki podatku VAT, przy czym zamawiający wskazał 23 %VAT w SWZ.. Po przeanalizowaniu możliwości zastosowania 8 % VAT, okazało się, że zamawiający wskazał błędnie stawkę VAT w SWZ. Poprawną stawką VAT dla budynków mieszkalnych jest stawka 8%. W związku z tym, zgodnie
z art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, poz.1720) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2024-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane