Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 211 z linią kolejową nr 229 w Sierakowicach”

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00287612
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00287612/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-23 09:20
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70a420e9-1435-4553-862f-241c62c70172
Identyfikator
5832590397
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

PRACOWNIA PROJEKTOWA MID SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
861 738 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00287612 z dnia 2025-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 211 z linią kolejową nr 229 w Sierakowicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687276

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mostowa 11A

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-778

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdwgdansk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw-gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 211 z linią kolejową nr 229 w Sierakowicach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70a420e9-1435-4553-862f-241c62c70172

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00287612

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038456/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.15 Opracowanie dokumentacji projektowej pn. Rozbudowa DW nr 211 w Sierakowicach polegająca na budowie skrzyżowania z DP nr 1914G wraz z budową wiaduktów pod linią kolejową nr 229

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00181794

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 19/WZP/2025/TP/WPI

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 405731,56 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych przepisami prawa warunków, opinii, uzgodnień, prawomocnych decyzji na podstawie których Wykonawca złoży wniosek o wydanie decyzji realizacyjnej, a Zamawiający będzie mógł przeprowadzić postępowanie przetargowe, podpisać umowę na wykonanie robót, rozpocząć budowę, wykonać wszystkie opisane w projekcie roboty budowlane co ostatecznie przyczyni się do powstania prawidłowo funkcjonującego obiektu budowlanego.
Celem zadania jest poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie przedmiotowego zadania.
Sporządzenie aktualnych projektów budowlanych, wykonawczych oraz materiałów przetargowych i innych niezbędnych opracowań, w zakresie rysunkowym, opisowym, obliczeniowym oraz zestawieniowym dla powyższego zadania. Wykonawca odpowiedzialny jest za cały proces projektowy, udzielanie wyjaśnień i uzupełnianie dokumentacji m.in. w ramach przetargu na roboty budowlane oraz samej budowy.
W ramach zakresu podstawowego opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania dr. woj. nr 211 z linią kolejową nr 229 w Sierakowicach” sporządzonej w sposób umożliwiający uzyskanie oddzielnie decyzji realizacyjnych w zakresie:
1. poza granicami nieruchomości linii kolejowej 229
Rozbudowy skrzyżowania dr. woj. nr 211 z linią kolejową nr 229 wraz z rozbudową skrzyżowania z dr. powiatową nr 1914G, budową urządzeń wyposażenia drogi, urządzenia BRD, przebudowy infrastruktury technicznej i innej, wraz ze złożeniem kompletnego wniosku o wydanie decyzji realizacyjnej ZRID w imieniu Zamawiającego oraz (oddzielnie)
2. w granicach nieruchomości linii kolejowej 229
Budowy wiaduktu kolejowego w ciągu linii kolejowej nr 229 wraz z rozbudową skrzyżowania dr. woj. nr 211 z linią kolejową nr 229, ewentualnej rozbiórki istniejącego przepustu dla pieszych, przebudowy infrastruktury technicznej, w tym kolejowej wraz z opracowaniem projektu wniosku o zmianę decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz projektu wniosku decyzji pozwolenia na budowę procedowanych w ramach zadania kolejowego.
oraz realizację oddzielnie robót budowlanych w zakresie:
A. Rozbudowy skrzyżowania dr. woj. nr 211 z linią kolejową nr 229 wraz z rozbudową skrzyżowania z dr. powiatową nr 1914G, budową urządzeń wyposażenia drogi, urządzenia BRD, przebudowy infrastruktury technicznej i innej,
oraz (oddzielnie)
B. Budowy wiaduktu kolejowego w ciągu linii kolejowej nr 229 wraz z ewentualną rozbiórką istniejącego przepustu dla pieszych.
Zakres objęty prawem opcji - Pełnienie nadzoru autorskiego na dokumentacją dla rozbudowy skrzyżowania dr. woj. nr 211 z linią kolejową nr 229 wraz z rozbudową skrzyżowania z dr. powiatową nr 1914G, budową urządzeń wyposażenia drogi, urządzenia BRD, przebudowy infrastruktury technicznej i innej.
Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji w terminie 36 miesięcy liczonych od terminu wykonania przedmiotu umowy w ramach zakresu podstawowego.
W związku z ograniczeniami skrajni pionowej i poziomej istniejącego obiektu mostowego - w ciągu linii kolejowej 229 - uniemożliwiającego jednoczesny ruch pojazdów w obu kierunkach, łamaną geometrią drogi wojewódzkiej, brakiem widoczności w obrębie wiaduktu i skrzyżowania z dr powiatową, objawiającymi się poprzez uporczywe dla ruchu samochodowego i transportu drogowego zatory drogowe powyższe przekłada się wprost na pogorszenie bezpieczeństwa ruchu wszystkich jego uczestników.
W celu usunięcia szeregu mankamentów drogi, dostosowania jej do wymogów przepisów, potrzeb ruchowych, przepustowości oraz bezpieczeństwa konieczna jest kompleksowa rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową wraz z budową infrastruktury technicznej oraz budowa nowego obiektu mostowego na skrzyżowaniu z linią kolejową nr 229.
Przewiduje się że dokumentacja w zakresie granic nieruchomości linii kolejowej 229 i wiaduktu kolejowego zostanie przekazana PKP PLK w celu uzyskania decyzji realizacyjnej wykonania robót budowlanych i pozwolenia na użytkowanie. PKP dokumentację dotyczącą wiaduktu kolejowego deklaruje realizować jako własne zadanie w ramach zadania dotyczącego modernizacji linii nr 229 Kartuzy - Lębork.
Nie dokonuje się podziału zamówienia na części z następujących powodów: poszczególne, realizowane elementy dokumentacji będą miały bezpośredni wpływ na dalsze prace projektowe i muszą być wykonywane równolegle lub bezpośrednio po sobie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 861738,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 999990,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 939597,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRACOWNIA PROJEKTOWA MID SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 365198829

7.3.3) Ulica: UL. CZESŁAWA MIŁOSZA 17

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-026

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Opracowanie dokumentacji projektowej branży drogowej - Pracownia Projektowa EMDROG Tomasz Wiese

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 861738,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 72 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Szacowany przez Zamawiającego termin realizacji zamówienia (w zakresie podstawowym jak i objętym opcją, z 36 miesięcznym okresem na skorzystanie z prawa opcji) wynosi 72 miesiące.
2025-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi