Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Michałowice III
Gmina Michałowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00462964
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00462964/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-20 11:46
- Lokalizacja
- Michałowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-067a7a37-b166-4874-9ec4-3d17a7baa8b4
- Identyfikator
- 5130060109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00462964 z dnia 2024-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Michałowice III
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Michałowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555714
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Józefa Piłsudskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Michałowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-091
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 388 50 03
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@michalowice.malopolska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.michalowice.malopolska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-067a7a37-b166-4874-9ec4-3d17a7baa8b41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Michałowice III2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-067a7a37-b166-4874-9ec4-3d17a7baa8b4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00462964
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008748/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Michałowice III
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00405961
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja Inwestycji pn.: Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Michałowice III.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizacje następujących zadań:
1) Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej na dz. nr 703/2, 703/3, 703/4, 708, 709/2, 725/1, 725/2, 732/1, 732/3, 734/1, 734/5, 734/6, 734/8, 751, 754 w miejscowości Michałowice, gm. Michałowice (zgłoszenie Nr AB-V.6743.2.32.2022.AD),
2) Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej w miejscowości Michałowice na dz. nr 705/8, 706, 754 gm. Michałowice (zgłoszenie Nr AB-V.6743.2.22.2023.AJ),
3) Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na dz. nr 776/8, 776/44, 776/52, 776/53, 776/69, 778, 789, 790/33, 790/47, 1005/6 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Komora (zgłoszenie AB-V.6743.2.33.2023.AJ),
4) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogi krajowej Nr 7 relacji Warszawa-Kraków na odcinku od km 652+636 do km 652+674 strona prawa na dz. nr ew. 177 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Kwiatowej (zgłoszenie WI-II.7843.10.32.2024.EL),
5) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Kwiatowej na dz. nr 855/1, 850/28, 850/39, 850/10, 850/49, 850/53, 850/47, 850/55, 850/56, 850/51, 850/45, 850/41, 850/5, 850/27, 850/3, 850/2 w m. Michałowice gm. Michałowice (zgłoszenie AB-V.6743.2.27.2024.JP),
6) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Wichrowe Wzgórze na dz. nr 802/1, 802/5, 816/7, 817/1, 817/1, 817/3, 823/2, 824 w miejscowości Michałowice, gmina Michałowice (zgłoszenie AB-V.6743.2.41.2024.AJ),
7) Wykonanie robót geologicznych dla ujęcia wód podziemnych z utworów kredowych na działce nr 109 w Masłomiącej gm. Michałowice – wykonanie otworu poszukiwawczego (studziennego) K-1 (Decyzja Starosty Krakowskiego Nr OS.6530.11.2023.MP).
3. Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z:
1) dokumentacjami projektowymi - projekty budowlane (PB) i projekty techniczne (PT), dla poszczególnych zadań:
a) projekt budowlany (PB i PT) – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej na dz. nr 703/2, 703/3, 703/4, 708, 709/2, 725/1, 725/2, 732/1, 732/3, 734/1, 734/5, 734/6, 734/8, 751, 754 w miejscowości Michałowice, gm. Michałowice – (zał. Nr 8.1 do SWZ);
b) projekt budowlany (PB i PT) – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej w miejscowości Michałowice na dz. nr 705/8, 706, 754 gm. Michałowice – (zał. Nr 8.2 do SWZ);
c) projekt budowlany (PB i PT) – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na dz. nr 776/8, 776/44, 776/52, 776/53, 776/69, 778, 789, 790/33, 790/47, 1005/5, 1005/6 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Komora – (zał. Nr 8.3 do SWZ);
d) projekt budowlany (PB i PT) – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogi krajowej Nr 7 relacji Warszawa-Kraków na odcinku od km 652+636 do km 652+674 strona prawa na dz. nr ew. 177 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Kwiatowej – (zał. Nr 8.4 do SWZ);
e) projekt budowlany (PB i PT) – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Kwiatowej na dz. nr 855/1, 850/28, 850/39, 850/10, 850/49, 850/53, 850/47, 850/55, 850/56, 850/51, 850/45, 850/41, 850/5, 850/27, 850/3, 850/2 w m. Michałowice gm. Michałowice – (zał. Nr 8.5 do SWZ);
f) projekt budowlany (PB i PT) – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Wichrowe Wzgórze na dz. nr 802/1, 802/5, 816/7, 817/1, 817/1, 817/3, 823/2, 824 w miejscowości Michałowice, gmina Michałowice – (zał. Nr 8.6 do SWZ);
g) Projekt robót geologicznych dla ujęcia wód podziemnych z utworów kredowych na działce nr 109 w m. Masłomiąca – wykonacie otworu poszukiwawczego (studziennego) K1 docelowo: studni wierconej K1 – (zał. Nr 8.7 do SWZ).
2) Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), dla poszczególnych zadań:
a) STWiORB – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej na dz. nr 703/2, 703/3, 703/4, 708, 709/2, 725/1, 725/2, 732/1, 732/3, 734/1, 734/5, 734/6, 734/8, 751, 754 w miejscowości Michałowice, gm. Michałowice – (zał. Nr 9.1 do SWZ);
b) STWiORB – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej w miejscowości Michałowice na dz. nr 705/8, 706, 754 gm. Michałowice – (zał. Nr 9.2 do SWZ);
c) STWiORB – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na dz. nr 776/8, 776/44, 776/52, 776/53, 776/69, 778, 789, 790/33, 790/47, 1005/5, 1005/6 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Komora – (zał. Nr 9.3 do SWZ);
d) STWiOR – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogi krajowej Nr 7 relacji Warszawa-Kraków na odcinku od km 652+636 do km 652+674 strona prawa na dz. nr ew. 177 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Kwiatowej oraz Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Kwiatowej na dz. nr 855/1, 850/28, 850/39, 850/10, 850/49, 850/53, 850/47, 850/55, 850/56, 850/51, 850/45, 850/41, 850/5, 850/27, 850/3, 850/2 w m. Michałowice gm. Michałowice – (zał. Nr 9.4 do SWZ);
e) STWiOR – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Wichrowe Wzgórze na dz. nr 802/1, 802/5, 816/7, 817/1, 817/1, 817/3, 823/2, 824 w miejscowości Michałowice, gmina Michałowice – (zał. Nr 9.5 do SWZ);
3) Przedmiarami pomocniczymi robót, dla poszczególnych zadań (pdf i xml):
a) Przedmiar pomocniczy – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej na dz. nr 703/2, 703/3, 703/4, 708, 709/2, 725/1, 725/2, 732/1, 732/3, 734/1, 734/5, 734/6, 734/8, 751, 754 w miejscowości Michałowice, gm. Michałowice – (zał. Nr 10.1 do SWZ);
b) Przedmiar pomocniczy – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ogrodowej w miejscowości Michałowice na dz. nr 705/8, 706, 754 gm. Michałowice – (zał. Nr 10.2 do SWZ);
c) Przedmiar pomocniczy – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na dz. nr 776/8, 776/44, 776/52, 776/53, 776/69, 778, 789, 790/33, 790/47, 1005/5, 1005/6 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Komora – (zał. Nr 10.3 do SWZ);
d) Przedmiar pomocniczy – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogi krajowej Nr 7 relacji Warszawa-Kraków na odcinku od km 652+636 do km 652+674 strona prawa na dz. nr ew. 177 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Kwiatowej oraz Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Kwiatowej na dz. nr 855/1, 850/28, 850/39, 850/10, 850/49, 850/53, 850/47, 850/55, 850/56, 850/51, 850/45, 850/41, 850/5, 850/27, 850/3, 850/2 w m. Michałowice gm. Michałowice – (zał. Nr 10.4 do SWZ);
e) Przedmiar pomocniczy – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Wichrowe Wzgórze na dz. nr 802/1, 802/5, 816/7, 817/1, 817/1, 817/3, 823/2, 824 w miejscowości Michałowice, gmina Michałowice – (zał. Nr 10.5 do SWZ);
f) Przedmiar pomocniczy – Projekt robót geologicznych dla ujęcia wód podziemnych z utworów kredowych na działce nr 109 w m. Masłomiąca – wykonacie otworu poszukiwawczego (studziennego) K1 docelowo: studni wierconej K1 – (zał. Nr 10.6 do SWZ);
4) Przedmiary pomocnicze robót z obliczeniami są materiałami wspomagającym dla Wykonawcy, w celu określenia ceny wykonania zamówienia. Ewentualne nieścisłości i braki między przedmiarami pomocniczymi prac z obliczeniami, a pozostałymi dokumentami SWZ Wykonawca ujmie w swojej wycenie, kierując się zasadą że dzieło umowne musi być kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
5) Projektowanymi postanowieniami umowy – (zał. Nr 11 do SWZ),
6) wszelkimi warunkami, uzgodnieniami, opiniami, zgłoszeniami, pozwoleniami, decyzjami administracyjnymi, itp.
7) niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
4. Wyżej wymienione dokumenty mają być traktowane jako wzajemnie uzupełniające się.
5. Dodatkowo do obowiązków Wykonawcy należy:
1) wykonanie i uzgodnienie w odpowiednich instytucjach (GDDKiA, ZDPK, Gmina) zastępczej organizacji ruchu, dla poszczególnych zadań wraz z oznakowaniem w okresie wykonywania przedmiotu zamówienia – jeżeli dotyczy,
2) zapewnienie nadzoru archeologicznego w zakresie Pozwolenia Konserwatorskiego (Decyzja ZA-I.5183.65.2023 z dnia 13.02.2024) – dotyczy zadania pn.: Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na dz. nr 776/8, 776/44, 776/52, 776/53, 776/69, 778, 789, 790/33, 790/47, 1005/5, 1005/6 w miejscowości Michałowice – obszar ul. Komora,
3) po wykonaniu otworu studziennego – wykonanie dokumentacji Hydrologicznej zasobów eksploatacyjnych ujęcia wód podziemnych z utworów kredowych na działce nr 109 w m. Masłomiąca wraz z jej zatwierdzeniem w odpowiednim organie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:1. Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości: 2.106.000,00 zł brutto.
2. W niniejszym postępowaniu złożono 3 oferty z następującymi cenami:
1) INO-KOP ŚCIERA RAFAŁ ŚWINNA PORĘBA 41, 34-106 MUCHARZ
2.782.453,11 zł brutto,
2) PPHU MDTRANS PORADÓW 44, 32-200 MIECHÓW 1.953.184,70 zł brutto
3) P.U.S.H. PRO-AQUA A.M.M. Jaskóła sp.j. Ul. Żeromskiego 18, 28-200 Staszów 3.050.400,00 zł brutto
3. W toku badania ofert wykonawca, który złożył najkorzystniejszą cenowo ofertę nr 2 nie złożył na wezwanie uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c) ustawy Pzp jego oferta podlega odrzuceniu.
4. W związku z powyższym Zamawiający przystąpił do ponownej oceny ofert z pośród pozostałych w postępowaniu ofert. W wyniku przeprowadzonej oceny kolejną ofertą z najniższą ceną jest oferta nr 1 w cenie 2.782.453,11 zł brutto. Cena oferty tej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny ww. oferty.
5. Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
| 2024-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |