Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania pn.: „Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach”

POWIAT KIELECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00288366
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00288366/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-23 12:34
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-062e5781-582a-4039-8e1e-82b71601383b
Identyfikator
9591645790
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie szkół średnichRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE ELEKTROINSTAL MIECHÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMiechów, PL · lot 0
530 196,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00288366 z dnia 2025-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania pn.: „Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT KIELECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wrzosowa 44

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-211

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.kielce.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-062e5781-582a-4039-8e1e-82b71601383b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania pn.: „Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-062e5781-582a-4039-8e1e-82b71601383b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00288366

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00071912/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt FESW.05.01-IZ.00-0005/24 pn.: "Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach"

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00215366

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SR-II.272.1.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 574739,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę zamówienia pn.: Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania pn.: „Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach”.
Zakres zamówienia należy zrealizować w oparciu o:
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – branża architektura – Załącznik nr 1a do SWZ;
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – branża instalacje sanitarne – Załącznik nr 1b do SWZ;
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – branża instalacje elektryczne – Załącznik nr 1c do SWZ
oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót dla każdej z ww. branż, opracowane przez Archos Biuro Projektowe Olga Stepień, ul. Łopuszańska 56, 26 – 070 Snochowice, a także w oparciu o Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ, postanowienia SWZ i postanowienia wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ.
Realizacja zadania ma miejsce na terenie Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach, ul. Białego Zagłębia 1, 26 – 060 Chęciny, dz. nr ewid. 3510/4, ID: 260403_4.0001.3510/4.
2. Zamówienie obejmuje modernizację zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach poprzez przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo-budowlanych w pięciu istniejących pracowniach zawodowych. Realizacja prac objętych zamówieniem ma na celu przystosowanie ww. pracowni do prowadzenia zajęć dydaktycznych w następujących zawodach:
- technik mechanik (specjalność obróbka skrawaniem) – sala nr 5,
- technik elektryk – sala nr 201,
- technik mechatronik – sala nr 202,
- technik informatyk – sala nr 203,
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – sala nr 208.
W ramach prac objętych zamówieniem należy zrealizować w szczególności:
1) pracownia obrabiarek CNC – sala nr 5: wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji zasilającej stanowiska komputerowe (10 stanowisk) oraz obrabiarkę CNC, wymiana oświetlenia na energooszczędne, uzupełnienie ubytków w istniejących tynkach, malowanie ścian i sufitu;
2) pracownia elektryczna – sala nr 201: wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji siłowej do 6 stołów laboratoryjnych elektrotechnicznych, wykonanie instalacji klimatyzacji, wymiana oświetlenia na energooszczędne, uzupełnienie ubytków w istniejących tynkach, malowanie ścian i sufitu;
3) pracownia mechatroniki – sala nr 202: wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji do zasilania stanowisk komputerowych (11 stanowisk), wykonanie instalacji klimatyzacji, wymiana oświetlenia na energooszczędne, uzupełnienie ubytków w istniejących tynkach, malowanie ścian i sufitu;
4) pracownia informatyczna – sala nr 203: wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji do zasilania stanowisk komputerowych (20 stanowisk), wykonanie instalacji klimatyzacji, wymiana oświetlenia na energooszczędne, uzupełnienie ubytków w istniejących tynkach, malowanie ścian i sufitu;
5) pracownia urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – sala nr 208: wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji siłowej, wymiana oświetlenia na energooszczędne, uzupełnienie ubytków w istniejących tynkach, malowanie ścian i sufitu.
3. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Uzasadnienie: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w obrębie jednego obiektu budowlanego. Ze względu na specyfikę i ścisłe rygory technologiczne wiążące poszczególne rodzaje robót, podział zamówienia na części jest w tym przypadku niezasadny. Podział zamówienia na części, którego efektem byłaby konieczność zaangażowania szeregu Wykonawców poszczególnych branż, skutkowałby nadmiernymi trudnościami w skoordynowaniu ich działań, co mogłoby grozić nieprawidłową realizacją całego zamierzenia. Przy podziale zamówienia na części każdy z Wykonawców organizowałby swoje zaplecze jak i sprowadzałby swoje maszyny i urządzenia budowlane oraz zatrudniałby swoich pracowników, co wpłynęłoby na zwiększenie kosztów zamówienia. Ponadto, przy podziale zamówienia na części, byłoby niemożliwe wyegzekwowanie przez Zamawiającego od poszczególnych Wykonawców zobowiązań z tytułu udzielonych przez nich rękojmi na wykonane roboty z uwagi na brak możliwości rozdzielenia zakresu robót.
4. Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umów o pracę wszystkich osób, z wyjątkiem wskazanym w pkt 2) poniżej, wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
1) jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 z późn. zm.);
2) wykonujące niezbędne czynności w trakcie realizacji zamówienia, polegające na wykonywaniu zakresu zamówienia, określonego w § 1 wzoru Umowy, z wyjątkiem Kierownika Budowy oraz kierowników robót poszczególnych branż, o których mowa w rozdz. III ust. 1 SWZ. Wykonawca przy realizacji zamówienia zatrudni ww. osoby na cały okres realizacji przedmiotu zamówienia. Zatrudnienie winno nastąpić na podstawie umów o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 z późn. zm.);
3) w przypadku ustania zatrudnienia, np. rozwiązania stosunku pracy przez osobę, osoby, pracodawcę lub z innych przyczyn w trakcie okresu, o którym mowa w pkt 2) powyżej, Wykonawca zobowiązuje się zatrudnić w ich miejsce na pozostały okres realizacji przedmiotu zamówienia, licząc od dnia ustania zatrudnienia, inne osoby na warunkach, o których mowa w niniejszym ust. 4;
4) w przypadku niezatrudnienia przy realizacji przedmiotu zamówienia osób na umowy o pracę lub nieprzedstawienia Zamawiającemu na jego żądanie dokumentów, potwierdzających zatrudnianie przez Wykonawcę na podstawie umów o pracę, dokumentujących świadczenie pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości określonej we wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ;
5) Wykonawca po wyborze, a przed podpisaniem umowy przedłoży Wykaz pracowników, którzy będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu zamówienia, który będzie stanowił załącznik do umowy. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu, przy rozpoczęciu realizacji zamówienia, zanonimizowane umowy pracowników wskazanych w przedłożonym Wykazie pracowników oraz do ich aktualizacji do 5 dnia każdego miesiąca, w przypadku zaistnienia zmian w obsadzie pracowniczej, związanych z realizacją przedmiotu umowy;
6) W trakcie realizacji przedmiotu umowy Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu, na każde jego żądanie, w celu potwierdzenia spełnienia wymagań w zakresie zatrudnienia, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 3 dni robocze, wskazanych w wezwaniu dokumentów, np.:
a) oświadczenia zatrudnionego pracownika;
b) oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę;
c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zanonimizowanej umowy o pracę zatrudnionego pracownika;
d) dokumentów, potwierdzających odprowadzenie składek od wynagrodzenia pracownikom zatrudnionym przy realizacji przedmiotu umowy;
e) innych dokumentów zawierających informacje, w tym dane osobowe niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. Kopia ww. umowy powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych – RODO, tj. bez adresów, nr PESEL pracowników i wysokości wynagrodzenia. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania.
Jeżeli Wykonawca korzysta z Podwykonawców lub dalszych Podwykonawców, obowiązki określone powyżej obciążają także Podwykonawców i dalszych Podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany do nadzoru i kontroli Podwykonawców i dalszych Podwykonawców w zakresie ww. obowiązków oraz do przedkładania Zamawiającemu dokumentów i oświadczeń, o których mowa powyżej, dotyczących Podwykonawców i dalszych Podwykonawców.
7) Zamawiający jest uprawniony również do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umów o pracę osób wskazanych powyżej, za wynagrodzeniem w wysokości nie mniejszej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Zamawiający jest uprawniony w szczególności do:
a) żądania oświadczeń lub dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów oraz dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania usługi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45214220-8 - Roboty budowlane w zakresie szkół średnich

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 530196,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 763523,47 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 530196,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P. P. H. ELEKTROINSTAL Miechów Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6591552934

7.3.3) Ulica: Piłsudskiego 70A

7.3.4) Miejscowość: Miechów

7.3.5) Kod pocztowy: 32-200

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Prace budowlane

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 530196,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane