Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

GMINA WIELOWIEŚ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00463235
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00463235/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-20 12:47
Lokalizacja
Wielowieś, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-51af6419-0307-4901-b50c-e6d2d67278c1
Identyfikator
9691572234
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi nadzoru budowlanegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN DZIEDZICKIKonopiska, PL · lot 0
5 608 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00463235 z dnia 2024-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELOWIEŚ

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Wielowieś

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257676

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Główna 1

1.5.2.) Miejscowość: Wielowieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-187

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ekologia@wielowies.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielowies.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-wielowies2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51af6419-0307-4901-b50c-e6d2d67278c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00463235

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036822/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00403110

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2164820,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kapitalny remont obiektu aby przystosować go do funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Interdyscyplinarnego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, utworzenia banku żywności dla potrzebujących oraz uruchomienia sali spotkań i integracji międzypokoleniowej.
Aby dostosować ponad stuletni budynek do aktualnych wymagań dotyczących dostępności, warunków sanitarnych i przeciw pożarowych a także poprawić estetykę pomieszczeń planuje się wykonanie następujących robót:
• częściowa wymiana więźby dachowej,
• wymiana pokrycia dachu z dachówki wraz z obróbkami,
• wymiana drewnianych stropów i klatki schodowej na odpowiadające przepisom ppoż.,
• montaż windy 3-przystankowej,
• wykonanie sanitariatów dla personelu, klientów i niepełnosprawnych,
• zmiana układu pomieszczeń,
• usprawnienie wentylacji pomieszczeń,
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
• wymiana instalacji c.o., i elektrycznej,
• wykonanie kotłowni hybrydowej wraz z instalacją fotowoltaiczną,
• wykonanie kompletnej instalacji niskonapięciowej,
• wykonanie niezbędnego zakresu robót wykończeniowych w budynku,
• remont elewacji budynku,
• wykonanie zagospodarowania terenu pod potrzeby użytkowników obiektu.
Drogi i wyjścia ewakuacyjne należy oznakować w sposób spełniający wymagania obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.
Budynek należy kompleksowo oznakować zgodnie z wymaganiami ustawy o dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażyć w przenośne pętle indukcyjne.
CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY:
• Powierzchnia działki: 1187,00 m2;
• Powierzchnia zabudowy części pałacu objęta opracowaniem: 263,10 m2;
• Powierzchnia całkowita: 682,90 m2
• Powierzchnia użytkowa: 530,45 m2
• Kubatura: 2722,50 m3
• Długość i szerokość: 20,67m x 17,31m
• Wysokość: 14,26 m
Dla niniejszego przedmiotu zamówienia obowiązuje formuła „Zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że Wykonawca sporządza projekt budowlany, uzyskuje pozwolenie na budowę a późnej realizuje roboty według wykonanego przez siebie projektu.
Zamawiający wymaga udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji na okres minimum 36 miesięcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5608500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9196000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5608500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 573-231-99-10

7.3.3) Ulica: ul. Stawowa 8

7.3.4) Miejscowość: Konopiska

7.3.5) Kod pocztowy: 42-274

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5608500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane