„Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Perespie”

GMINA TYSZOWCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00291366
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00291366/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-24 14:55
Lokalizacja
Tyszowce, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-52246bf1-ad8b-4e7d-9dc1-22aa10a708cf
Identyfikator
9211987290
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZamość, PL · lot 0
367 175,61 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00291366 z dnia 2025-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Perespie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TYSZOWCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 8

1.5.2.) Miejscowość: Tyszowce

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-630

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@tyszowce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: umtyszowce.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-52246bf1-ad8b-4e7d-9dc1-22aa10a708cf

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Perespie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52246bf1-ad8b-4e7d-9dc1-22aa10a708cf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00291366

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00069350/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja(przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Perespie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00248296

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Perespie”. Zamówienie jest dofinansowane z budżetu Województwa Lubelskiego.
3.2. Zamówienie objęte przedmiotem niniejszego postępowania nie zostało podzielone na odrębne części. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było względami technicznymi, organizacyjnymi, finansowymi oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty Wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 Dyrektywy 2014/24/UE, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu.
3.3. Zamówienie obejmuje w szczególności:
a) przygotowanie terenu pod budowę,
b) wyrównanie istniejącej nawierzchni betonowej warstwą kruszywa stabilizowanego mechanicznie,
c) wykonanie warstwy podbudowy i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego na całej szerokości drogi,
d) wzmocnieniu istniejących krawędzi jezdni po obu stronach poprzez wykonanie dodatkowej warstwy z podbudowy z betonu,
e) wykonaniu pobocza gruntowego o szerokości 1,0 m,
f) przebudowę nawierzchni istniejących zjazdów zwykłych utwardzonych i gruntowych
Planowana inwestycja wpłynie na poprawę życia mieszkańców zamieszkujących przy przedmiotowej drodze gminnej poprzez ulepszony dojazd do przyległych posesji oraz pól uprawnych. Nowa nawierzchnia drogi oraz elementów pasa drogowego poprawi komfort i bezpieczeństwo ruchu oraz estetykę obiektu budowlanego jakim jest droga.
3.4. Projektowana inwestycja znajduje się w Województwie Lubelskim, w powiecie tomaszowskim na obszarze wiejskim Gminy Tyszowce w miejscowości Perespa.
3.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 367175,61 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 678863,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 367175,61 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH - SPÓŁKA Z O.O W ZAMOŚCIU

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 950370827

7.3.4) Miejscowość: Zamość

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 367175,61 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane