Eksploatacja i konserwacja urządzeń oświetleniowych na terenie Gminy Brójce.

Gmina Brójce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00291950
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00291950/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-25 09:03
Lokalizacja
Brójce, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a8306ac9-5f4c-402b-869f-9ba87949d01e
Identyfikator
7282700283
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

PGE DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 0
201 770,43 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00291950 z dnia 2025-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Eksploatacja i konserwacja urządzeń oświetleniowych na terenie Gminy Brójce.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brójce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Brójce 39

1.5.2.) Miejscowość: Brójce

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-006

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 295 01 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@brojce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.brojce.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a8306ac9-5f4c-402b-869f-9ba87949d01e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Eksploatacja i konserwacja urządzeń oświetleniowych na terenie Gminy Brójce.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8306ac9-5f4c-402b-869f-9ba87949d01e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00291950

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00234816

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający udzieli zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki ponieważ zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1–5 i 7–14 ustawy Pzp. Zamawiający po negocjacjach z jednym wykonawcą podpisze umowę z wybranym Wykonawcą. Wybór uzasadnia sytuację, ponieważ na rynku obiektywnie rzecz biorąc istnieje tylko jeden wykonawca zdolny zrealizować określone zamówienie. Alternatywni wykonawcy, którzy mogliby potencjalnie zrealizować zamówienie nie mają możliwości prowadzić jakichkolwiek prac na stanowiących własność PGE Dystrybucja S.A. urządzeniach elektrycznych co potwierdza pismo od PGE Dystrybucja S.A., Oddział Łódź, Rejom Energetyczny Łódź, ul. Ratajska 5/7, 91-231 Łódź, l. dz. RE7/RO/PR/389603/2025 z dnia 2 kwietnia 2025 r., stanowiące załącznik do niniejszego uzasadnienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 163372,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje planowane czynności konserwacyjne: konserwacji oświetlenia ulicznego.
Zakres czynności:
a) przeglądy techniczne urządzeń, aparatury pomiarowej i sterowniczej, oględziny tras napowietrznych i kablowych, przeglądy techniczne opraw i wnęk latarni, malowanie i konserwacja metalowych konstrukcji latarni, szaf i tablic rozdzielczych, wymianę opraw o złym stanie technicznym, pomiary skuteczności ochrony od porażeń z częstotliwością przewidzianą przepisami, kontrolę stanu oświetlenia w porze świecenia.
b) awaryjne czynności, a w szczególności:
Zakres czynności: wymiana uszkodzonych elementów układu zasilania i sterowania, naprawa bądź wymiana odcinków uszkodzonych kabli, naprawa zerwanych przewodów, wymiana uszkodzonych bezpieczników, źródeł światła, opraw, oprawek dławików i kondensatorów, wymiana lub naprawa niesprawnych opraw oświetleniowych, wymiana uszkodzonych wysięgników, drzwiczek, likwidację awarii w urządzeniach oświetlenia drogowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 060552840

7.3.3) Ulica: Garbarska 21A

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-340

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 201770,43 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-30
2025-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi