"Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego z gabinetami lekarskim w Jankowej"

Gmina Bobowa (woj. Małopolskie, powiat gorlicki)

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00291953
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00291953/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-25 09:04
Lokalizacja
Bobowa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b73e6592-1a05-46f2-b6a8-d48a12cb321f
Identyfikator
7382129965
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty na placu budowyInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuBadanie gruntuRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty ciesielskieRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowanieRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymiObiekty użyteczności publicznejUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógUsługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskieSprzęt dla osób niepełnosprawnychMeble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszcząceSprzęt gospodarstwa domowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00291953 z dnia 2025-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego z gabinetami lekarskim w Jankowej"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bobowa (woj. Małopolskie, powiat gorlicki)

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 21

1.5.2.) Miejscowość: Bobowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-350

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@bobowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bobowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/bobowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego z gabinetami lekarskim w Jankowej"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b73e6592-1a05-46f2-b6a8-d48a12cb321f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00291953

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00055999/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego z gabinetami lekarskimi w Jankowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00128806

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Planowane zamierzenie inwestycyjne obejmuje budowę Centrum opiekuńczo – mieszkalnego z gabinetami lekarskimi w miejscowości Jankowa wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Program funkcjonalno – użytkowy uwzględnia uwarunkowania lokalne wynikające z ukształtowania terenu i zlokalizowanej na nim i w bezpośrednim otoczeniu infrastruktury technicznej. Określenie założeń programowych umożliwia realizację nowoczesnego obiektu w istniejących realiach terenu inwestycji.
Na przedmiot zamówienia składa się 5 ELEMENTÓW:
1) ELEMENT NR 1, obejmuje rozbiórkę fundamentów budynku poprodukcyjnego.
2) ELEMENT NR 2, obejmuje budowę budynku Centrum opiekuńczo-mieszkalnego z gabinetami lekarskimi wraz z zagospodarowaniem terenu
3) ELEMENT NR 3 obejmuje swoim zakresem budowę sieci wodociągowej wraz
z przyłączem
4) ELEMENT NR 4 obejmuje swym zakresem budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączem
5) ELEMENT NR 5 obejmuje dostawę i montaż wyposażenia
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w zał. nr 11.1 – 11.5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111250-5 - Badanie gruntu

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

77000000-0 - Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

39000000-2 - Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące

39700000-9 - Sprzęt gospodarstwa domowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Należy podkreślić, iż w postępowaniu o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn. „Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego z gabinetami lekarskimi w Jankowej” w systemie zaprojektuj i wybuduj doszło do sytuacji nieporównywalności ofert, gdyż każdy z wykonawców oparł się na odmiennych przesłankach przygotowania oferty. Te niejednolite przesłanki nie zostały poprawione (ujednolicone) przez zamawiającego do dnia upływu terminu składania ofert, a więc zaistniała nieusuwalna wada, która dodatkowo poważnie wpłynęła na brak zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania.
Powyższe oznacza, że przedmiotowe postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego i konieczne jest jego unieważnienie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2025-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane