Usługa fumigacji, konserwacji, naprawy i renowacji materiałów archiwalnych wraz z transportem znajdujących się w trzech jednostkach podległych Prokuraturze Okręgowej w Łodzi.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00293679
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00293679/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-25 15:28
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-276d0b30-87b7-4e16-afbe-fb5e7d5b4ea1
Identyfikator
7251105734
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie sprzątania i odkażaniaUsługi usuwania grzybówUsługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)Pakowanie i podobne usługiUsługi introligatorskie oraz wykańczalniczeUsługi zszywania książek

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00293679 z dnia 2025-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa fumigacji, konserwacji, naprawy i renowacji materiałów archiwalnych wraz z transportem znajdujących się w trzech jednostkach podległych Prokuraturze Okręgowej w Łodzi.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Prokuratura Okręgowa w Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000000253

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kilińskiego 152

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-322

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.poldz.budzetowy@prokuratura.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/po-lodz

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-276d0b30-87b7-4e16-afbe-fb5e7d5b4ea1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa fumigacji, konserwacji, naprawy i renowacji materiałów archiwalnych wraz z transportem znajdujących się w trzech jednostkach podległych Prokuraturze Okręgowej w Łodzi.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-276d0b30-87b7-4e16-afbe-fb5e7d5b4ea1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00293679

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00122115/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Konserwacja materiałów archiwalnych z podziałem na zadania.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00283384

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3026-7.261.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania fumigacji, konserwacji, naprawy i renowacji materiałów archiwalnych dla Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty wraz z ich pakowaniem, załadunkiem, transportem do miejsca docelowego wykonania usługi, a także po wykonaniu usługi pakowaniem, transportem archiwaliów do ww. jednostki, rozładunkiem i wniesieniem do pomieszczeń docelowych zlokalizowanych w ww. jednostce wraz z ich ułożeniem w miejscach wskazanych przez Zamawiającego oraz przygotowaniem listy transportowej w postaci protokołu przekazania i odbioru archiwaliów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

79920000-9 - Pakowanie i podobne usługi

79971000-1 - Usługi introligatorskie oraz wykańczalnicze

79971200-3 - Usługi zszywania książek

4.5.5.) Wartość części: 175925,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania fumigacji, konserwacji, naprawy i renowacji materiałów archiwalnych dla Prokuratury Rejonowej w Pabianicach wraz z ich pakowaniem, załadunkiem, transportem do miejsca docelowego wykonania usługi, a także po wykonaniu usługi pakowaniem, transportem archiwaliów do ww. jednostki, rozładunkiem i wniesieniem do pomieszczeń docelowych zlokalizowanych w ww. jednostce wraz z ich ułożeniem w miejscach wskazanych przez Zamawiającego oraz przygotowaniem listy transportowej w postaci protokołu przekazania i odbioru archiwaliów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

79920000-9 - Pakowanie i podobne usługi

79971000-1 - Usługi introligatorskie oraz wykańczalnicze

79971200-3 - Usługi zszywania książek

4.5.5.) Wartość części: 27240,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania fumigacji, konserwacji, naprawy i renowacji materiałów archiwalnych dla Prokuratury Rejonowej w Łowiczu wraz z ich pakowaniem, załadunkiem, transportem do miejsca docelowego wykonania usługi, a także po wykonaniu usługi pakowaniem, transportem archiwaliów do ww. jednostki, rozładunkiem i wniesieniem do pomieszczeń docelowych zlokalizowanych w ww. jednostce wraz z ich ułożeniem w miejscach wskazanych przez Zamawiającego oraz przygotowaniem listy transportowej w postaci protokołu przekazania i odbioru archiwaliów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

79920000-9 - Pakowanie i podobne usługi

79971000-1 - Usługi introligatorskie oraz wykańczalnicze

79971200-3 - Usługi zszywania książek

4.5.5.) Wartość części: 32915,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktycznie:
Na realizację przedmiotowego zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę:
Zadanie 1: 216.387,75 zł brutto
Cena najkorzystniejszych ofert lub ofert z najniższą ceną:
Zadanie 1: 497.502,00 zł brutto
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 ze zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktycznie:
Na realizację przedmiotowego zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę:
Zadanie 2: 33.505,20 zł brutto
Cena najkorzystniejszych ofert lub ofert z najniższą ceną:
Zadanie 2: 76.590,00 zł brutto
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 ze zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktycznie:
Na realizację przedmiotowego zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę:
Zadanie 3: 40.485,45 zł brutto
Cena najkorzystniejszych ofert lub ofert z najniższą ceną:
Zadanie 3: 91.908,00 zł brutto
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 ze zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2025-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi