„Długoterminowy najem samochodów służbowych na potrzeby Gminy Stalowa Wola"

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00294659
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00294659/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-06-26 11:03
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5f7fc4f2-6f02-4858-86d7-629ca882137e
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osoboweUsługi dodatkowe w zakresie obsługi floty pojazdówUsługi ubezpieczeniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00294659 z dnia 2025-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Długoterminowy najem samochodów służbowych na potrzeby Gminy Stalowa Wola"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 819 47 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: scuw@stalowawola

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5f7fc4f2-6f02-4858-86d7-629ca882137e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Długoterminowy najem samochodów służbowych na potrzeby Gminy Stalowa Wola"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f7fc4f2-6f02-4858-86d7-629ca882137e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00294659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00049027/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.26 Usługa wynajmu samochodu dla UM

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00273727

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-III.271.122.2025.MS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 52926,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania jest „Długoterminowy najem samochodów służbowych na potrzeby Gminy Stalowa Wola”

Jest to dostawa samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Miasta Stalowej Woli wraz ze świadczeniem obsługi serwisowej, assistance, ubezpieczenia oraz innych czynności. Dostawa dotyczy najmu trzech samochodów osobowych z typem nadwozia SUV, Limuzyna. Długość okresu najmu samochodów wynosi 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50111110-0 - Usługi dodatkowe w zakresie obsługi floty pojazdów

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w toku prowadzonego postępowania dopatrzył się błędów w opublikowanych dokumentach dotyczących postępowania. tj. specyfikacji warunków zamówienia oraz ogłoszeniu o zamówieniu. Zaistniałe błędy wystąpiły w:
1. SWZ Rozdziale VIII. INFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU zamawiający wymagał jako warunku wykonania minimum dwóch najmów samochodów na cele służbowe na kwotę, co najmniej 20 000,00 zł brutto, postawienie warunku „na cele służbowe” ogranicza krąg wykonawców którzy mogliby złożyć ofertę – zapis ogranicza konkurencyjność i może doprowadzić do nierównego traktowania Wykonawców biorących udział w postępowaniu.
2. SWZ Rozdział V SKŁADANIE OFERT CZĘSCIOWYCH Centralny Zamawiający nie uzasadnił braku możliwości składania ofert częściowych które są wymaganego zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający ma obowiązek wskazania w dokumentach zamówienia powodów, dla którego nie dokonuje podziału Zamówienia na części.
3. Nastąpiła niezgodność dotycząca fakultatywnych podstaw wykluczenia, w OGOSZENIU O ZAMÓWIENIU wymagane są trzy przesłanki: Art. 109 ust. 1 pkt. 1, Art. 109 ust. 1 pkt 4, Art. 109 ust 1 pkt 9, a w Załączniku do SWZ nr 3 i 4 tj. Oświadczeniu o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 125 ust. 1 PZP są dwie: Art. 109 ust. 1 pkt. 1 i Art. 109 ust. 1 pkt 4

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 58200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 58200,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2025-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy