Dostawa ultrasonifikatora do fragmentacji DNA oraz wirówek laboratoryjnych z chłodzeniem w 2 pakietach

Gdański Uniwersytet Medyczny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00294670
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00294670/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-06-26 11:04
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-68b18b80-7753-41aa-b7fe-b21f9cb9d2b2
Identyfikator
5840955985
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)Wirówki laboratoryjne i akcesoria

Wykonawcy

2 przyznane

EWA KOWALCZYKWarszawa, PL · lot 0
190 809,9 PLN
"MPW MED. INSTRUMENTS" SPÓŁDZIELNIA PRACYWarszawa, PL · lot 1
39 306,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00294670 z dnia 2025-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa ultrasonifikatora do fragmentacji DNA oraz wirówek laboratoryjnych z chłodzeniem w 2 pakietach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gdański Uniwersytet Medyczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288627

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marii Skłodowskiej-Curie 3a

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-210

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gumed.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gumed.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1110144

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa ultrasonifikatora do fragmentacji DNA oraz wirówek laboratoryjnych z chłodzeniem w 2 pakietach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68b18b80-7753-41aa-b7fe-b21f9cb9d2b2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00294670

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00124841/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.15 Wirówki laboratoryjne i wytrząsarki

1.2.16 Ultrasonifikator

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Pakiet 1 - : „Nowa, multiomiczna, ekonomiczna metoda wcześniejszej diagnostyki raka w oparciu o materiał płynnej biopsji, połączony z zaawansowaną biostatystyką, bioinformatyką i uczeniem maszynowym”, Pakiet 2- „W kierunku lepszej diagnostyki: walidacja związków nukleozydowych i karnitynowych jako czułych i swoistych biomarkerów chorób cywilizacyjnych w medycynie i farmacji.”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00232800

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GUM2025ZP0056

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 197179,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ultrasonifikatora do fragmentacji DNA oraz wirówek laboratoryjnych z chłodzeniem w 2 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
2. Na przedmiot zamówienia składają się następujące pakiety, opisane szczegółowo w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ:
Pakiet 1 – Ultrasonifikator do fragmentacji DNA – 1 kpl.
Zakup będzie realizowany w ramach projektu pt: „Nowa, multiomiczna, ekonomiczna metoda wcześniejszej diagnostyki raka w oparciu o materiał płynnej biopsji, połączony z zaawansowaną biostatystyką, bioinformatyką i uczeniem maszynowym” finansowanego przez Agencję Badań Medycznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) o numerze 2024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0007/24.
Pakiet 2 – Wirówka laboratoryjna z chłodzeniem – 2 szt.
Zakup będzie realizowany w ramach projektu pt.: „W kierunku lepszej diagnostyki: walidacja związków nukleozydowych i karnitynowych jako czułych i swoistych biomarkerów chorób cywilizacyjnych w medycynie i farmacji.” finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) o numerze 2024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0075/24-00.
3. Zamawiający wymaga, aby oferowany sprzęt, objęty przedmiotem zamówienia:
a) był fabrycznie nowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie był przedmiotem praw osób trzecich,
b) był wyprodukowany po 1 stycznia 2024 roku,
c) spełniał wszystkie normy stawiane takim towarom przez prawo polskie,
d) posiadał deklarację zgodności CE lub certyfikat CE, potwierdzający, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym. Zamawiający dopuszcza równoważny dokument wystawiony przez podmiot mający siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca:
a) udzielił na oferowany sprzęt opisany w załączniku nr 3 do SWZ gwarancji na okres min. 12 miesięcy od daty podpisania przez obie strony protokołu zdawczo – odbiorczego dla Pakietu 1 lub okres min. 24 miesięcy od daty podpisania przez obie strony protokołu zdawczo – odbiorczego dla Pakietu 2;
(Pakiet 2 - Oferowany okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert zgodnie z rozdz. XIII i należy go podać w formularzu ofertowym.)
b) dostarczył przedmiot zamówienia w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Dokonał wniesienia, rozpakowania, montażu, uruchomienia oferowanego przedmiotu zamówienia oraz przeszkolił pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi sprzętu.
c) przedstawił w swojej ofercie informację o oferowanym sprzęcie z podaniem producenta, modelu, oznaczeń oraz roku produkcji według formularza rzeczowo-cenowego, stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ.
5. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projekcie umowy – załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 145165,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ultrasonifikatora do fragmentacji DNA oraz wirówek laboratoryjnych z chłodzeniem w 2 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
2. Na przedmiot zamówienia składają się następujące pakiety, opisane szczegółowo w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ:
Pakiet 1 – Ultrasonifikator do fragmentacji DNA – 1 kpl.
Zakup będzie realizowany w ramach projektu pt: „Nowa, multiomiczna, ekonomiczna metoda wcześniejszej diagnostyki raka w oparciu o materiał płynnej biopsji, połączony z zaawansowaną biostatystyką, bioinformatyką i uczeniem maszynowym” finansowanego przez Agencję Badań Medycznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) o numerze 2024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0007/24.
Pakiet 2 – Wirówka laboratoryjna z chłodzeniem – 2 szt.
Zakup będzie realizowany w ramach projektu pt.: „W kierunku lepszej diagnostyki: walidacja związków nukleozydowych i karnitynowych jako czułych i swoistych biomarkerów chorób cywilizacyjnych w medycynie i farmacji.” finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) o numerze 2024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0075/24-00.
3. Zamawiający wymaga, aby oferowany sprzęt, objęty przedmiotem zamówienia:
a) był fabrycznie nowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie był przedmiotem praw osób trzecich,
b) był wyprodukowany po 1 stycznia 2024 roku,
c) spełniał wszystkie normy stawiane takim towarom przez prawo polskie,
d) posiadał deklarację zgodności CE lub certyfikat CE, potwierdzający, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym. Zamawiający dopuszcza równoważny dokument wystawiony przez podmiot mający siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca:
a) udzielił na oferowany sprzęt opisany w załączniku nr 3 do SWZ gwarancji na okres min. 12 miesięcy od daty podpisania przez obie strony protokołu zdawczo – odbiorczego dla Pakietu 1 lub okres min. 24 miesięcy od daty podpisania przez obie strony protokołu zdawczo – odbiorczego dla Pakietu 2;
(Pakiet 2 - Oferowany okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert zgodnie z rozdz. XIII i należy go podać w formularzu ofertowym.)
b) dostarczył przedmiot zamówienia w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Dokonał wniesienia, rozpakowania, montażu, uruchomienia oferowanego przedmiotu zamówienia oraz przeszkolił pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi sprzętu.
c) przedstawił w swojej ofercie informację o oferowanym sprzęcie z podaniem producenta, modelu, oznaczeń oraz roku produkcji według formularza rzeczowo-cenowego, stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ.
5. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projekcie umowy – załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42931100-2 - Wirówki laboratoryjne i akcesoria

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 52014,58 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190809,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 190809,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 190809,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ANALITYK Ewa Kowalczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9511148731

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-784

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190809,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39306,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 56059,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39306,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MPW MED. INSTRUMENTS Spółdzielnia Pracy

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250001753

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 04-347

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 39306,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

2025-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy