Opracowanie dokumentacji na roboty zabezpieczające obiekt mostowy przy ul. Podmiejskiej w Reszlu - postępowanie III

POWIAT KĘTRZYŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00295084
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00295084/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-26 12:32
Lokalizacja
Kętrzyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9989b1c3-cfaa-4971-9c9f-1b34a624a170
Identyfikator
7421842131
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi ochrony obiektów historycznychUsługi archeologiczneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00295084 z dnia 2025-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji na roboty zabezpieczające obiekt mostowy przy ul. Podmiejskiej w Reszlu - postępowanie III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT KĘTRZYŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742451

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Grunwaldzki 1

1.5.2.) Miejscowość: Kętrzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-400

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.witkowska@starostwo.ketrzyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.starostwo.ketrzyn.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1121414

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji na roboty zabezpieczające obiekt mostowy przy ul. Podmiejskiej w Reszlu - postępowanie III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9989b1c3-cfaa-4971-9c9f-1b34a624a170

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00295084

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00028280/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji na roboty zabezpieczające obiekt mostowy przy ul. Podmiejskiej w Reszlu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00262980

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUW.PK.343.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji na roboty zabezpieczające obiekt mostowy przy ul. Podmiejskiej w Reszlu,
na które to opracowanie składa się wykonanie:
1) dokumentacji budowlano - konserwatorskiej remontu obiektu,
2) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
3) wykonanie przedmiarów robót,
4) wykonanie kosztorysu inwestorskiego,
5) wykonanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
Podstawą dokumentacji budowlano - konserwatorskiej remontu obiektu ma być Program prac konserwatorskich - pokazujący zakres i lokalizację działań konserwatorskich zabezpieczających z podaniem technologii ich wykonania oraz użytych materiałów którego podstawą będzie:
1) uzyskanie pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie na przeprowadzenie badań konserwatorskich, architektonicznych i archeologicznych
2) uzyskanie pozytywnej opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie dotyczącej wykonanego projektu budowlano-konserwatorskiego remontu obiektu i programu prac konserwatorskich oraz uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego,
i wykonanie:
a) Badań architektonicznych obiektu, polegających na ingerencji w obiekt celem rozpoznania i udokumentowania pierwotnej formy obiektu oraz ustalenia zakresu jego kolejnych przekształceń (inwentaryzacja architektoniczno-konserwatorska),
b) Badań konserwatorskich, polegających na rozpoznaniu historii obiektu, ustaleniu użytych do jego wykonania materiałów, zastosowanych technologii, określenie stanu zachowania obiektu,
c) Badań archeologicznych, polegających na wytypowaniu i odkryciu dwóch stanowisk archeologicznych, ich rozpoznaniu, udokumentowaniu i zabezpieczeniu,
d) Stosownych ekspertyz budowlanych i technicznych będących podstawą przyjętej technologii zachowania (remontu) lub odtworzenia obiektu.
W zakresie Wykonawcy jest też wykonanie własnym staraniem i na swój koszt aktualizacji mapy zasadniczej do celów projektowych.
(...)
3. Szczegółowe informacje w szczególności dotyczące rozliczenia zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy, stanowiące - zał. nr 8 do SWZ.
4. Szczegółowe rozwiązania, a w szczególności techniczne, technologiczne, materiałowe, organizacyjne, określa:
1) Program funkcjonalno-użytkowy z załącznikami - zał. nr 9 do SWZ;
2) Dokumentacja fotograficzna - zał. nr 10 do SWZ
3) Zakres prac projektowych - zał. nr 11 do SWZ (...) - pełna tresć zapisu w rozdz. V SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

71351914-3 - Usługi archeologiczne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W odpowiedzi na ogłoszenie o w/w zamówieniu ofertę złożyło dwóch Wykonawców. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 191 924,00 zł brutto.
Cena wszystkich ofert złożonych w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Celem takiego uregulowania jest ochrona Zamawiającego przed roszczeniem o zawarcie umowy w przypadku braku środków finansowych. Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, odnieść należy do kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Decyzję Zamawiający podejmuje w określonych warunkach zaistniałych w konkretnym postępowaniu o udzielenie zamówienia i w granicach możliwości finansowania zadania. Zamawiający wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, w związku z powyższym zasadnym jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2025-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi