Remont dwóch mostów w ciągu drogi leśnej nr inw. 242/419 w Woli Michowej

NADLEŚNICTWO KOMAŃCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00295247
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00295247/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-26 12:53
Lokalizacja
Komańcza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f899ccd3-9179-4c0b-ab97-302e3fb17cea
Identyfikator
6870006573
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie mostów drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO-BUDOWLANE HUTA SPÓŁKA JAWNAOdrzechowa, PL · lot 0
561 709,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00295247 z dnia 2025-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dwóch mostów w ciągu drogi leśnej nr inw. 242/419 w Woli Michowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO KOMAŃCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370014461

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 125

1.5.2.) Miejscowość: Komańcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-543

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134677014

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: komancza@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://komancza.krosno.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1102470

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dwóch mostów w ciągu drogi leśnej nr inw. 242/419 w Woli Michowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f899ccd3-9179-4c0b-ab97-302e3fb17cea

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00295247

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00593090/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont dwóch mostów w ciągu drogi leśnej nr inw. 242/419 w Woli Michowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00211025

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 867276,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie dwóch mostów w ciągu drogi leśnej nr inw. 242/419 w Woli Michowej. Istniejące mosty zlokalizowane są w obrębie miejscowości Wola Michowa w województwie podkarpackim, powiecie sanockim, w gminie Komańcza na drodze leśnej nr inw. 242/419 w km 0+203 nad rzeką Osława oraz w km 0+572 nad potokiem Chliwny.
Zakres remontu mostu nr 1 – nr inw. 244/420 w kilometrze 0+203 drogi leśnej nr inw. 242/419:
Zakres robót remontowych mieścił się będzie w niżej wymienionych pracach:
1. Remont płyty pomostu i jezdni:
- usunięcie zniszczonej/uszkodzonej nawierzchni bitumicznej,
- usunięcie skorodowanego i złuszczającego się betonu - skucie nadbetonu,
- wykonanie kotwienia nadbetonu, wykonanie zbrojenia i betonowanie nadbetonu płyty,
- montaż wpustów mostowych,
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej z papy na płycie pomostu,
- wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego AC11S (mineralno-bitumiczna grysowo-żwirowa) gr. 4 cm,
- wykonanie uszczelnienia dylatacji za pomocą materiału trwale elastycznego (np. Sikaflex).
2. Remont opasek bezpieczeństwa i belek podporęczowych:
- usunięcie skorodowanego betonu,
- odtworzenie kap opasek bezpieczeństwa,
- wykonanie zabezpieczenia powierzchni opasek i belek podporęczowych za pomocą warstw z żywic epoksydowych.
3. Remont balustrady stalowej:
- usunięcie zniszczonej warstwy malarskiej (czyszczenie),
- prostowanie elementów zdeformowanych,
- podniesienie balustrady,
- zabezpieczenie elementów stalowych powłoką antykorozyjną.
4. Remont spodu płyty pomostu:
- usunięcie skorodowanego i złuszczającego się betonu z powierzchni elementów,
- oczyszczenie i zabezpieczenie odsłoniętego zbrojenia,
- uzupełnienie ubytków betonowych za pomocą zapraw niskoskurczowych PCC.
5. Remont poprzecznic i oczepów filarów:
- usunięcie skorodowanego i złuszczającego się betonu z powierzchni elementów,
- oczyszczenie i zabezpieczenie odsłoniętego zbrojenia,
- uzupełnienie ubytków betonowych za pomocą zapraw niskoskurczowych PCC.
6. Remont belek głównych:
- oczyszczenie i zabezpieczenie odsłoniętego zbrojenia,
- uzupełnienie ubytków betonowych za pomocą zapraw niskoskurczowych PCC,
- zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowej.
7. Remont filarów:
- oczyszczenie powierzchni betonowych filarów,
- zabezpieczenie istniejących filarów poprzez wykonanie płaszcza żelbetowego.
8. Remont fundamentów filara:
- oczyszczenie powierzchni betonowych ław fundamentowych,
- zabezpieczenie istniejących ław fundamentowych poprzez wykonanie płaszcza żelbetowego.
9. Zabezpieczenie fundamentów przed podmywaniem poprzez wykonanie narzutu z głazów kamiennych średnicy powyżej 50 cm, wykonanie umocnień brzegów rzeki za pomocą 2 rzędów koszy siatkowo-kamiennych 1,0x0,5 m na długości 12 m.
10. Wykonanie prac przygotowawczych i robót porządkowych:
- wykonanie niezbędnych rusztowań do wykonania prac remontowych i zabezpieczenia wód potoku,
- oczyszczenie przestrzeni przy moście z traw i krzewów,
- wykonanie uzupełnienia umocnień z kamienia na zaprawie.
Zakres remontu mostu nr 2 – nr inw. 244/421 w kilometrze 0+572 drogi leśnej nr inw. 242/419:
Zakres robót remontowych mieścił się będzie w niżej wymienionych pracach:
1. Remont płyty pomostu i jezdni:
- usunięcie zniszczonej/uszkodzonej nawierzchni bitumicznej,
- usunięcie skorodowanego nadbetonu z powierzchni pomostu,
- odtworzenie nadbetonu płyty pomostu z zespoleniem z płytami prefabrykowanymi,
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej z papy termozgrzewalnej,
- wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego AC11S (mineralno-bitumiczna grysowo-żwirowa) gr. 4 cm,
- wykonanie uszczelnienia dylatacji za pomocą materiału trwaleelastycznego.
2. Remont opasek bezpieczeństwa i belek podporęczowych:
- usunięcie skorodowanego betonu opasek bezpieczeństwa,
- odtworzenie kap opasek bezpieczeństwa z betonu C30/37,
- wykonanie zabezpieczenia powierzchni opasek i belek podporęczowych za pomocą warstw z żywic epoksydowych.
3. Remont balustrady stalowej:
- usunięcie zniszczonej warstwy malarskiej (czyszczenie),
- prostowanie elementów zdeformowanych,
- podniesienie balustrady,
- zabezpieczenie elementów stalowych powłoką antykorozyjną.
4. Remont spodu płyty pomostu:
- usunięcie skorodowanego i złuszczającego się betonu z powierzchni elementów,
- oczyszczenie i zabezpieczenie odsłoniętego zbrojenia,
- uzupełnienie ubytków betonowych za pomocą zapraw niskoskurczowych PCC.
5. Remont poprzecznic i oczepów filarów:
- usunięcie skorodowanego i złuszczającego się betonu z powierzchni elementów,
- oczyszczenie i zabezpieczenie odsłoniętego zbrojenia,
- uzupełnienie ubytków betonowych za pomocą zapraw niskoskurczowych PCC.
6. Remont belek głównych:
- oczyszczenie i zabezpieczenie odsłoniętego zbrojenia,
- uzupełnienie ubytków betonowych za pomocą zapraw niskoskurczowych PCC,
- zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowej.
7. Remont filarów:
- oczyszczenie powierzchni betonowych filarów,
- zabezpieczenie istniejących filarów poprzez wykonanie płaszcza żelbetowego.
Lokalizacja – adres inwestycji: woj. podkarpackie, powiat sanocki, gm. Komańcza, m. Wola Michowa, (Jednostka ewidencyjna 181704_2, Obręb ew. nr 0026 Wola Michowa) dz. ewidencyjne nr 203/2, 203/1, 64, 202, 31/4, 202, 23/1, 32/1.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 12 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 561709,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1194772,62 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 561709,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane HUTA Sp. J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6870000234

7.3.3) Ulica: Jana 67

7.3.4) Miejscowość: Odrzechowa

7.3.5) Kod pocztowy: 38-530

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 561709,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Okres realizacji zamówienia - 6 miesięcy od rozpoczęcia realizacji umowy tj. od dnia przekazania placu budowy
2025-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane