Remont zabytkowego budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej – etap I

POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI - Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00463779
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00463779/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-20 14:41
Lokalizacja
Czarnków, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-65d6bd4c-270b-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
7632092218
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeUsługi projektowania architektonicznegoRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty konstrukcyjneSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRóżne specjalne roboty budowlaneRemont starych budynkówIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInne instalacje elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie wentylacjiInstalowanie wentylacji zewnętrznejRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychLampy i oprawy oświetlenioweOprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty elewacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie usuwania gruzuUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

MIRTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzarnków, PL · lot 0
1 200 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00463779 z dnia 2024-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zabytkowego budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI - Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570799510

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rybaki 3

1.5.2.) Miejscowość: Czarnków

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pct.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.czarnkowsko-trzcianecki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/czarnkowsko-trzcianecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont zabytkowego budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65d6bd4c-270b-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00463779

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043678/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont zabytkowego budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00366147

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.272.5.2024.PS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Remont zabytkowego budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej – etap I”
Zadanie inwestycyjne współfinansowane jest z Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Odbudowy Zabytków oraz budżetu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
Przedmiot zamówienia – w myśl art. 103 ust.1 ustawy Pzp. - jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac inwestycyjnych związanych z wykonaniem niezbędnych prac projektowych, przeprowadzeniem czynności formalno-prawnych oraz wykonaniem robót budowlanych w tym termomodernizacji obejmujących konstrukcję i pokrycie dachu w obrębie poddasza użytkowego i nieużytkowego wg opisu i wytycznych zawartych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) przedsięwzięcia: „Remont zabytkowego budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej – etap I”.
Do zadań wykonawcy będzie należało również uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora lub zgłoszenie robót budowlanych obiektu do odpowiednich instytucji, uzyskanie wymaganych zgód i pozwoleń związanych z realizacją poszczególnych zakresów prac (jeżeli dotyczą), wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń na użytkowanie (jeżeli dotyczą) oraz świadczenie usług gwarancyjnych.
W ramach Przedmiotu Zamówienia Wykonawca winien wykonać kompletny i funkcjonalny układ spójny z przedstawiona koncepcją i zgodny z założeniami jakim ma służyć.
Zakres robót wymaganych do wykonania przez wykonawcę wyłonionego w trybie zamówienia podstawowego w formule zaprojektuj-wybuduj:
1. Prace projektowe i obsługa formalno-prawna inwestycji
Czynności formalne i dokumentacyjne:
- wykonanie w miarę konieczności map dla celów projektowych,
- inwentaryzacja techniczna obiektu i elementów konstrukcyjnych w zakresie koniecznym dla inwestycji,
- ocena techniczna stanu istniejącego w tym konstrukcji ze wskazaniem zaleceń i wniosków w zakresie remontu, wymiany koniecznych elementów,
- inwentaryzacja kominów i opinia kominiarska,
- projekt budowlany i techniczny (architektura + konstrukcja) remontu dachu w tym dobór rodzaju i grubości materiałów izolacyjnych ścian i dachu spełniających aktualnie obowiązujące wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
- karty obliczeń doboru i rodzaju izolacji termicznych,
- operat z wykonania badań konserwatorskich i odkrywek stratygraficznych wraz z ich opisem uzgodniony z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Poznaniu delegatura w Pile przygotowany przez uprawnionego konserwatora zabytków,
- ekspertyza techniczna porażenia przez grzyby i owady niszczące drewno dla poddaszy budynków wykonana przez rzeczoznawcę mykologicznego i entomologicznego,
- projekt techniczny wykonania instalacji oświetlenia poddasza oraz instalacji odgromowej budynku,
- projekt techniczny dostosowania budynku do obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji w oparciu, jeśli zajdzie taka konieczność, o przygotowaną ekspertyzę techniczną i uzgodnienie z Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,
- uzgodnienie projektów z właściwymi służbami administracji publicznej w tym p-poż., konserwator zabytków, sanepid itp.,
- przeprowadzenie czynności formalnych – pozwolenie na budowę,
- przygotowanie dokumentacji kolaudacyjnej, przeprowadzenie wymaganych przepisami prawa odbiorów przez organy administracji publicznej.
2. Prace budowlane:
A. ROBOTY BUDOWLANE:
- wykonanie prac porządkowych na poddaszu, usunięcie i utylizacja składowanych na poddaszu budynku elementów wyposażenia, usunięcie i utylizacja gruzu i odpadów z budowy; 1 kpl,
- przebudowa kominów istniejących w niezbędnym zakresie oraz odbudowa kominów rozebranych po pożarze; ok. 9,6 m3,
- wymiana pokrycia dachowego wraz z izolacją połaci dachowych z dachówki karpiówki układanej naprzemiennie (w sposób przypadkowy - efekt melanżu, jak na przykładowym zdjęciu w PFU) z różnych sortów produkcyjnych; ok. 630 m2,
- wymiana pokrycia dachowego z dociepleniem wełną skalną dachową, pokrycie dwoma warstwami papy termozgrzewalnej - dachy parterowych przybudówek; ok. 40 m2,
- wymiana nadmiernie skorodowanych i nadwęglonych elementów więźby dachowej, rekonstrukcja istniejących elementów wg przygotowanej ekspertyzy technicznej z zastosowaniem dedykowanej technologii; 1 kpl,
- usunięcie szkodników z drewnianych elementów stropu i więźby dachowej w zakresie i technologii zgodnej z przygotowaną ekspertyzą mykologiczną i entomologiczną; 1 kpl,
- impregnacja przeciwogniowa i wzmocnienie więźby dachowej; 1 kpl,
- montaż naświetli, wyłazów dachowych, klapy oddymiającej wg ustaleń z WUOZ; 1 kpl,
- wymiana skorodowanych i nadwęglonych elementów konstrukcyjnych stropu, wymiana deskowania sufitu wg przygotowanej ekspertyzy technicznej; ok. 150 m2,
- wykonanie pomostów technicznych dla obsługi kominów w obrębie poddasza nieużytkowego lub wykonanie nowej podłogi drewnianej, jeśli taki wymóg narzuci WOUZ, ok. 150 m2,
- renowacja drewnianej stolarki okiennej z uwzględnieniem wytycznych WUOZ z wymianą oszklenia, montaż od wewnątrz dodatkowych okien termoizolacyjnych lub dodatkowe oszklenie szybą zespoloną termoizolacyjną; 14 sztuk,
- termomodernizacja przegród pionowych i poziomych w obrębie ostatniej kondygnacji użytkowej budynku z użyciem wełny skalnej o grubości wynikającej z opracowania/obliczeń termicznych; ok. 650 m2,
- rozbiórka i odtworzenie w niezbędnym zakresie od wewnątrz (w pomieszczeniach poddasza użytkowego, istniejące pokoje itp.) połaci dachowych i ścian działowych koniecznych dla przebudowy dachu i termomodernizacji w zakresie uzgodnionym z WUOZ; ok. 430 m2,
- dostosowanie obiektu w obrębie przebudowywanych kondygnacji do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony p. poż. i ewakuacji z uwzględnieniem konieczności wykonania rozwiązań zastępczych ustalonych z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w oparciu o przygotowana ekspertyzę lub inne opracowanie pozwalające na ustalenie zakresu koniecznych dla tego etapu robót budowlanych; 1 kpl,
- wykonanie innych niezbędnych prac towarzyszących; 1 kpl,
B. ROBOTY INSTALACYJNE – ELEKTRYCZNE:
- roboty instalacyjne w zakresie koniecznym dla dostosowania budynku w obrębie przebudowywanych kondygnacji do obowiązujących przepisów ochrony p-poż i ewakuacji z uwzględnieniem konieczności wykonania rozwiązań zastępczych ustalonych z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w oparciu o przygotowana ekspertyzę lub inne opracowanie pozwalające na ustalenie zakresu robót. Dostawa i montaż w połaci dachowej klapy oddymiającej; 1 kpl,
- wykonanie instalacji oświetleniowej poddasza nieużytkowego z oddzielnym zasilaniem poprowadzonym z istniejącej rozdzielnicy elektrycznej parteru; 1 kpl,
- wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego;1 kpl,
- wykonanie kompletnej instalacji odgromowej; 1 kpl,
- wykonanie uziemienia budynku polegającego na odbudowie/modernizacji istniejącego uziemienia otokowego z uwzględnieniem koniecznych robót, ziemnych budowlanych, odtworzenia nawierzchni itp.; 1 kpl,
- wykonanie innych niezbędnych prac towarzyszących; 1 kpl,
C. ROBOTY INSTALACYJNE – SANITARNE:
- przebudowa instalacji sanitarnych w obrębie przebudowywanych kondygnacji, w tym wykonanie przebudowy instalacji c.o.- zmiana na układ zamknięty, likwidacja istniejącego naczynia wzbiorczego; 1 kpl,
- wykonanie innych niezbędnych prac towarzyszących; 1 kpl.

Miejsce realizacji zadania inwestycyjnego:
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Białej, ul. Parkowa 1, zlokalizowany na działce nr 908 obręb ewidencyjny Biała, gmina Trzcianka.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót określa Program funkcjonalno – użytkowy (PFU), stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45262690-4 - Remont starych budynków

45321000-3 - Izolacja cieplna

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1200000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1200000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1200000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mirtech Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7632103063

7.3.3) Ulica: Rzemieślnicza 2a

7.3.4) Miejscowość: Czarnków

7.3.5) Kod pocztowy: 64-700

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1200000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane