„Usługa dostępu do zasobów elektronicznych wydawnictwa Elsevier B. V. w okresie od 28.06.2025 r. do 27.06.2026 r., dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00297026
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00297026/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-06-27 11:14
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-895af37d-3559-4396-8395-f837e2772513
- Identyfikator
- 6750006346
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00297026 z dnia 2025-06-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa dostępu do zasobów elektronicznych wydawnictwa Elsevier B. V. w okresie od 28.06.2025 r. do 27.06.2026 r., dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001519
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rakowicka 27
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-510
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kurowska@uek.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://przetargi.uek.krakow.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usługa dostępu do zasobów elektronicznych wydawnictwa Elsevier B. V. w okresie od 28.06.2025 r. do 27.06.2026 r., dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-895af37d-3559-4396-8395-f837e2772513
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00297026
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00028003/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Usługi baz danych - Elsevier
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie może być zrealizowane tylko przez 1 wykonawcę, Elsevier B.V. posiadającym prawo wyłączności na wydawanie i dystrybucję czasopism Elsevier na platformie Science Direct. Możliwe jest uzyskanie od wydawcy kopii czasopism do archiwizacji na serwerze w ICM, jako dodatkowej usługi przy zakupie dostępu do czasopism na serwerze wydawcy, w związku z czym wydawca jest faktycznie, z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz przyczyn związanych z ochroną praw autorskich, jedynym źródłem tych zasobów i decyduje o sposobie ich dystrybucji. Ponadto nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Rozwiązaniem alternatywnym dla zakupu kolekcji jest zakup czasopism na zasadzie indywidualnych prenumerat, ale koszt wszystkich czasopism w kolekcji przekraczałby wielokrotnie koszt kolekcji, który jest oferowany przez wydawcę, dlatego rozwiązanie takie nie jest rozsądne.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ.200.14.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 421486,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Usługa dostępu do zasobów elektronicznych wydawnictwa Elsevier B. V. w okresie od 28.06.2025 r. do 27.06.2026 r., dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie”
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94521,23 EUR
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 94521,23 EUR
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94521,23 EUR
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elsevier B.V.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 005033019
7.3.3) Ulica: Radarweg 29
7.3.4) Miejscowość: Amsterdam
7.3.5) Kod pocztowy: 1043 NX
7.3.7.) Kraj: Niderlandy
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94521,23 EUR
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-06-28 do 2026-06-27| 2025-06-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |