ROBOTY REMONTOWE WRAZ Z TERMOMODERNIZACJĄ W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH PRZY UL. ŚW. JERZEGO 21 I UL. ŚW. JERZEGO 23 WE WROCŁAWIU.

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00298658
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00298658/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-06-30 09:18
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7f170261-2503-4608-91c4-cbd04b9803bb
Identyfikator
8982123598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty elewacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

2 przyznane

"MAXIMA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTwardogóra, PL · lot 0
1 895 299,37 PLN
"MAXIMA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTwardogóra, PL · lot 1
1 690 810,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00298658 z dnia 2025-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ROBOTY REMONTOWE WRAZ Z TERMOMODERNIZACJĄ W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH PRZY UL. ŚW. JERZEGO 21 I UL. ŚW. JERZEGO 23 WE WROCŁAWIU.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wroclawskiemieszkania.ezamawiajacy.pl/pn/WROCMIE/demand/207565/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ROBOTY REMONTOWE WRAZ Z TERMOMODERNIZACJĄ W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH PRZY UL. ŚW. JERZEGO 21 I UL. ŚW. JERZEGO 23 WE WROCŁAWIU.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f170261-2503-4608-91c4-cbd04b9803bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00298658

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00122238/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.29 90_Remont budynku w zakresie: konstrukcji, wentylacji, instalacji przy ul. Św. Jerzego 21, zgodnie z decyzją PINB.

1.1.30 91_Remont budynku w zakresie: konstrukcji, wentylacji, instalacji przy ul. Św. Jerzego 23, zgodnie z decyzją PINB.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00204450

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WM/SZP/TP/22/2025/G

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – Roboty remontowe wraz z termomodernizacją w budynku wielorodzinnym przy ul. Św. Jerzego 21 we Wrocławiu w zakresie elewacji podwórzowej kamienicy wraz z dociepleniem elewacji (tylnej), wymianę stolarki okiennej i dotyczy w szczególności:
1) w obrębie elewacji, obejmujących następujące elementy:
- tynki zewnętrzne,
- detale architektoniczne – naprawy i uzupełnienie brakujących gzymsów podokiennych, międzyokiennych, boniowania, konsolek i innej sztukaterii
- obróbki blacharskie,
- powłoki malarskie,
- zabezpieczenie przed graffiti,
- wymiana stolarki okiennej,
- renowacja głównych drzwi wejściowych w elewacji bocznej
- docieplenie elewacji podwórzowej z zastosowaniem zewnętrznych systemów izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi (ETICS)
2) Remont ścian fundamentowych, ścian piwnicy i stropu piwnicy
3) Zagospodarowanie terenu wokół kamienicy w zakresie wykonanie nawierzchni dojść do budynku, a także obwodowej opaski przy elewacji wraz z podbudową.
4. Opis przedmiotu zamówienia i obowiązki stron określają dokumentacja projektowa w tym:
Projekt architektoniczno-budowlany, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Decyzja DWKZ nr 2411/2022 z dnia 28.10.2022 r., Decyzja PINB nr 660/2021 z dnia 15.03.2021 r., Decyzja pozwolenia na budowę nr 2445/2024 z dnia 05.12.2024 r. oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące integralną część SWZ.
5. Budynek mieszkalny przy ul. Jerzego 21 we Wrocławiu wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków oraz obszar (działka), na której prowadzone będą roboty wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków. Budynek wskazany w Zadaniu nr 2 wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków oraz obszar (działka), na której prowadzone będą roboty wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków.
8. Zamawiający ustala minimalny wymagany okres gwarancji na roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia na 60 miesięcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 2075476,95 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 – Roboty remontowe wraz z termomodernizacją w budynku wielorodzinnym przy
ul. Św. Jerzego 23 we Wrocławiu w zakresie elewacji podwórzowej kamienicy wraz z dociepleniem elewacji (tylnej), wymianę stolarki okiennej i dotyczy w szczególności:
1) w obrębie elewacji, obejmujących następujące elementy:
- tynki zewnętrzne,
- detale architektoniczne – naprawy i uzupełnienie brakujących gzymsów podokiennych, międzyokiennych, boniowania, konsolek i innej sztukaterii
- obróbki blacharskie,
- powłoki malarskie,
- zabezpieczenie przed graffiti,
- wymiana stolarki okiennej,
- renowacja głównych drzwi wejściowych w elewacji bocznej
- docieplenie elewacji podwórzowej z zastosowaniem zewnętrznych systemów izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi (ETICS)
2) Remont ścian fundamentowych, ścian piwnicy i stropu piwnicy
3) Zagospodarowanie terenu wokół kamienicy w zakresie wykonanie nawierzchni dojść do budynku, a także obwodowej opaski przy elewacji wraz z podbudową.
4. Opis przedmiotu zamówienia i obowiązki stron określają dokumentacja projektowa w tym:
Projekt architektoniczno-budowlany, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Decyzja DWKZ nr 2411/2022 z dnia 28.10.2022 r., Decyzja PINB nr 785/2021 z dnia 26.03.2021 r., Decyzja pozwolenia na budowę nr 2477/2024 z dnia 11.12.2024 r. oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące integralną część SWZ.
6. Budynek mieszkalny przy ul. Jerzego 23 we Wrocławiu wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków oraz obszar (działka), na której prowadzone będą roboty wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków. Budynek wskazany w Zadaniu nr 2 wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków oraz obszar (działka), na której prowadzone będą roboty wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 1747494,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1895299,37 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2248215,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1895299,37 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAXIMA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9112029717

7.3.3) Ulica: Wielkopolska 27A

7.3.4) Miejscowość: Twardogóra

7.3.5) Kod pocztowy: 56-416

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1895299,37 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1690810,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1898450,16 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1690810,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAXIMA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9112029717

7.3.3) Ulica: Wielkopolska 27A

7.3.4) Miejscowość: Twardogóra

7.3.5) Kod pocztowy: 56-416

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1690810,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane